Перейти на мобільну версію сайту


07.09.2012

ТАБІР ІДЕ В ПУДЛІВЦІ

До циган у людей двояке ставлення. До одних, осілих циган, поважливе ставлення. До інших же люди ставляться з огидою й пересторогою. Чомусь склався стереотип, що цигани - брудні жебраки, дрібні крадії, які зазвичай пускають людям туман в очі. Про них ходять різні легенди, але цигани звичайні люди як і ми з вами. Серед нас також є різні...
Чомусь мало хто хотів би мати справу з циганами. Заробляють вони на прожиття по-різному. Одні ходять, щось продають чи розповсюджуючи, інші жебракують, знімають порчу, гадають на картах чи по руці.
Раніше у нашому місті висаджувався цілий циганський десант. Вони оселялися на вокзалах, а в останній час облюбували рампу неподалік залізничного вокзалу. Там, просто неба, вони спали, їли, прали і сушили шмаття, плодили і ростили дітей. цигани1.JPGЛюди зазвичай ці місця обходили. Але з часом циганський табір з міста вижили. Кочові цигани залишили Кам’янець, окремі почали вести осілий спосіб життя. Спочатку вони займали покинуті будівлі, згодом купували собі якесь житло. Бувало й таке, що в одній хаті могла заселитися купа циганського люду.
Хоч обурення кам’янчан потроху вижило з міста цю кочівну націю, проте не всіх. Пам’ятаю, як одне циганча з Київської області на моє запитання: «Що ти тут робиш?», відповіло: «У Кам’янці добре подають милостиню». Він з батьком та п’ятьма братами щороку на два місяці приїздять жебракувати в наше місто. На жебрацькі вже давно побудували п’ятьом старшим братам двоповерхові будинки...
Наша розповідь буде про пудлівецьких циган. У цьому селі вони оселилися нещодавно. Один із циган купив хату і дав притулок багатьом іншим родичам. Щоранку маршруткою вони добираються у місто «на заробітки». Хтось ходить по квартирах щось продає, розповсюджує, хтось - жебракує чи займається ворожінням. У кожного свій заробіток. Після робочого дня вони усім кагалом направляються маршруткою додому. У очікуванні на громадський транспорт, цигани облюбували зелену зону проспекту Грушевського, що біля міського стадіону. Тут вони лежать, сплять, їдять, чекаючи поки прийде автобус, що на Пудлівці.
Узагалі, на цей «відпочинок» краще не дивитися: лавки вмить обліплюються залишками їжі, діти мочаться на них, а сміття летить просто на землю. На поведінку циган неодноразово скаржились пасажири маршрутки, яка їде в Пудлівці.
Кілька разів циганський народ був помічений на водоймі Гунські криниці, де вони милися у фонтані.
За словами голови Пудлівецької сільської ради Валентини Парової, цигани шкоди в селі нікому не завдають, у їхньому помешканні досить чисто.

Теги: цигани, Пудлівці

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.