Перейти на мобільну версію сайту


21.07.2017

СУВОРОВЦІ ПРОТИ ПЕТЛЮРИ

депклуб18 липня пройшло засідання депутатського клубу, на порядок денний якого було винесено три питання. 

Питання напрацювання механізму виділення земельних ділянок учасникам бойових дій на сході України, що виконували бойові завдання у підрозділах ЗСУ, поліції, добровольчих батальйонах, дуже серйозне й з часом може викликати соціальний вибух. Адже щодня в місті стає більше людей, які приходять з АТО і мають статус учасника бойових дій та відповідно право користуватися різними соціальними пільгами. Найголовнішим для них сьогодні залишається виділення земельних наділів, проте вільних земельних ділянок місто не має.

За словами начальника відділу міського управління Держгеокадастру Віктора Кравчука, видано 78 дозволів на розробку земельних наділів учасникам АТО і їхніх сімей, 70 з них вже затверджені, два винесені на розгляд наступної сесії, три поки що зависли. У 2014 році виділено 20 земельних ділянок у селищі Цукрового заводу, а 9,5 га зарезервували. Це було чотири шматки, перший з яких поділили на 34 ділянки і прийняли рішення роздати сім’ям загиблих і важко пораненим учасникам бойових дій, причому це робилося винятково за поданням громадської організації учасників АТО. Інша ділянка 1 га 60 соток передана у власність кооперативу учасників АТО, решта – резервні. У 2015-2016 роках затверджено 24 земельних ділянки, які учасники АТО знайшли собі самі, з них вже 16 передано у власність, 8 – не реалізовано. 9 заяв переносяться із сесії на сесію, їх знімали на довивчення.

– Учора збиралася координаційна рада учасників АТО, але до спільної димки про вироблення механізму не дійшли, – каже міський голова Михайло Сімашкевич. – Коли доходить справа до розподілу землі, відповідальність скидають на депутатів, бо ж між собою домовитися не можуть. Маю переконання, що координаційна рада повинна бути. Кам’янець – одне з перших міст, яке виділило землю для учасників АТО, створило кооператив, вже має проект реабілітаційного центру, але, на жаль, залишається питання фінансування. Держава, як і завжди залишилася в стороні і зрушень не буде, все перекладено на плечі міської ради. Питання доведеться вирішувати і найперше, на кого буде звернена увага – сім’ї загиблих і важко поранених. Я бачив таких, які відвоювали в АТО рік-півтора і повернулися додому та не мають за що кусок хліба купити. А вони ж захищали державу. Тому вважаю, що маємо виділяти кошти на підтримку таких сімей. Крім того, вважаю, що потрібно звернутися до Уряду, щоб розробити державну програму грошової компенсації учасникам АТО.

Другим розглядалося питання проекту дегазації полігону твердих побутових відходів. Над ним працювала комісія на чолі із заступником міського голови Григорієм Горшуновим. Аби не дочекатися такої ситуації, як нині у Львові з полігоном, потрібно вже вирішувати.

– Колись була виділена місту земля на Лисогірці, вона за нами закріплена, місто сплачує оренду, – говорить Григорій Іванович. – Нашому полігону вже 65 років і з ним вже потрібно щось робити. Робоча група вирішила, що замовником робіт із дегазаціє має виступити КП «Спецкомунтранс». Проект виконує проектний інститут Василя Сарканича, який має відповідну ліцензію. Нині постає питання закріплення земельної ділянки за КП «Спецкомунтранс» та надання їй пільгової оренди, бо інакше потрібно буде збільшувати тариф на послугу.

Коли це буде зроблено і встановлена установка, місто отримає 1,5 млн грн, що дасть змогу оновити парк «Спецкомунтрансу». Також у процесі вироблення буде дешеве тепло і є пропозиція до місцевих підприємців збудувати теплиці для вирощування зелені. 

Справжні баталії розгорнулися навколо питання перейменування вулиці Суворова та провулку Піонерського. Суворова хотіли перейменувати на В’ячеслава Чорновола, Симона Питлюри, Бориса Сулковського. На засідання депутатського клубу прийшли представники від мешканців цих вулиць. Вони неодноразово зверталися у всі інстанції з приводу небажання перейменовувати їхню вулицю узагалі на будь-яку. Під зверненням підписалася більшість людей, за винятком тих, кого взагалі немає в місті. Всього 650 підписів. Проте історики і члени партії «Свобода» це питання перевели в політичну площину та вважають, що вулиця має носити назву Симона Петлюри. Але люди стояли на своєму і намагалися довести, що вулиця Суворова не підпадає під закон про декомунізацію. У мешканців принципова позиція – не чіпати їхню вулицю і дати їм спокій, адже у них своє ставлення до цієї історичної постаті, на цій вулиці ще живі онуки тих людей, які постраждали від рук петлюрівського війська, і вони, незважаючи на те, що сьогодні не можуть пересуватися, готові свідчити про жорстокі вбивства. З цього видно, що історія – це палиця з двома кінцями і це ще одне свідчення, що не потрібно давати вулицям чиїсь суперечливі імена. Бо ж настане час, чи прийде інша формація людей, які не захочуть про них навіть чути.

Депутат Розбам на це висловив свою думку, мовляв нехай ті, хто хочуть перейменувати вулицю, проведуть на ній благоустрій, заасфальтують, отримають згоду мешканців, а вже потім перейменовують. Але депутат Василь Гаврилюк наполягав на перейменуванні вулиці, мовляв, якщо цього не зробити, то не буде логіки в прийнятті рішення депутатського корпусу про занесення в реєстр вулиці Суворова на перейменування. На засідання депутатського клубу навіть запросив історика Володимира Газіна, і коли той почав доводити людям про велич історичної постаті, мешканці його просто, як кажуть, «засвистіли», бо їм не потрібні зайві проблеми з переоформлення документів, отримання нових паспортів тощо.

У депутатів думки розділилися з цього приводу, але більшість була на боці простих мешканців. Щодо перейменування провулку Піонерського на Скаутський, тут теж проти виступили його мешканці і хоча на ньому 17 домоволодінь, вони всі підписалися проти перейменування.

Присутні обурилися з того, що майже дві години мер і депутати займаються дурнею через чиїсь політичні примхи.

Заступник міського голови, голова топонімічної комісії Вадим Савчук наголосив, що топонімічна комісія, яка приймала рішення, носить винятково рекомендаційний характер. Крім того, він зазначив, що найперше, з чим необхідно рахуватися – це мешканці. Але про що їм журитися, вже є судова практика, коли суди про перейменування вулиць виграють тамтешні мешканці.

Теги: депклуб, вул.Суворова

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.