Перейти на мобільну версію сайту


03.08.2018

СУСПІЛЬСТВО МАЄ ДОЗРІТИ

елсуд25 липня голова Хмельницького осередку Комітет виборців України Юрій Ануфрієв провів останній 4-ий прес-сніданок, присвячений інформаційній кампанії щодо просвіти громадян, яка стосується основних аспектів судової реформи. Захід проведено в рамках проекту «Підвищення обізнаності громадськості щодо стану та ходу судової реформи на місцевому та національному рівнях за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя».

До участі були запрошені судді, представники апарату суддів, правники, лідери громадської думки, експерти, представники ЗМІ та профільних ГО. Окрім «Е-декларування», обговорювалося питання судової реформи і зокрема «Електронного суду».

Ця тема надто складна і, щоб говорити про реформу суду, потрібно мати відповідну підготовку й досвід, тому на засідання запросили адвокатів Максима Ільчишена і Івана Громика. Вони розповіли, що вже 18 судів працюють за системою «Електронний суд». Реформа повністю змінює можливості: відтепер кожен може відслідкувати справи, які є у впровадженні судів від початку, тобто занесення в реєстр і до кінця.

«Електронний суд» покликаний забезпечити прозорість та відкритість правосуддя, підвищити якість роботи судів і забезпечити значну економію державних коштів. Єдина судова електронно-телекомунікаційна система дає можливість отримати інформацію про рух справи онлайн, про час і місце розгляду справи, судові повістки у вигляді смс-повідомлень, повідомлення та копії рішень електронною поштою.

Електронне судочинство – дуже добре, але водночас і хибне. Люди старшого покоління мало обізнані з комп’ютерною грамотністю. Є населені пункти, які навіть не мають доступу до інтернету. Крім того, для впровадження електронного суду має бути надійна технічна підтримка, якої немає. Це довів минулорічний вірус «Пєтя», який з’їв 40% наявної в соцзахисті населення інформації. То уявіть собі, що буде, якщо при розгляді судової справи зникнуть свідчення свідків та зібрані матеріали? 

Отже, плюси «Електронного суду» – швидкість роботи з документами, доставки справи між усіма учасниками судового процесу, мобільність документів. До мінусів відноситься відсутність електронних підписів у громадян (якщо одна сторона подає документи в електронному вигляді, то й інша сторона повинна робити так саме), додаткові витрати на друк матеріалів справи, які нестиме суд. А також складність роботи з електронними документами в порівнянні з надрукованими. Мається на увазі, коли суддя слухає справу і ведеться протокол, він може його узяти і якісь моменти переглянути, а в цифровому варіанті потрібно витрачати час на прослуховування запису.

І це ще не всі перешкоди. Немає системності реформи взагалі. Реформа судів має бути пов’язана з реформою суспільства, а для цього потрібна просвітницька робота серед населення. Хоча вона повинна бути не лише в судочинстві, а й у медицині, освіті, поліції.


Теги: нові технології у суді

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.