Перейти на мобільну версію сайту


29.09.2017

СУДДІВ ВЧИЛИ КОМУНІКАЦІЯМ

судді26-27 вересня в Кам’янці проходив інтерактивний семінар для голів суддів першої інстанції Хмельницької області «Комунікаційна діяльність голови суду при виконанні представницьких функцій» за участі голови апеляційного суду Анатолій Марцинкевич, представників з Канади, зокрема, голови Верховного суду провінції Британська Колумбія Роберта Баумена та головного спеціаліста прес-центру судової влади України Ольги Какауліної, а також модераторів, зокрема, голови Львівського окружного адміністративного суду, голови комітету з питань комунікацій із ЗМІ та ради суддів Олександра Сисевича.

Він провів цікавий майстер-клас «Практика запису інтерв’ю на камеру», «Медіасередовище і підтримка плідної співпраці із ЗМІ», «Організація роботи зі ЗМІ під час висвітлення засідань, які відбуваються в закритому режимі».

Судді мали можливість попрактикуватися як давати інтерв’ю на камеру, адже не всі можуть безпроблемно це зробити. Особливо це відчувається при кризових, непередбачуваних ситуаціях, коли збираються різні представники суспільства, зокрема учасники АТО, Майдану.

Також у стінах суду було проведено показове судове засідання за участю пана Баумана, який провів суддя Черепахін.

Голова Камянець-Подільського міськ­районного суду Роман Савчук ознайомив закордонних гостей із підрозділами нашого суду, вони оглянули приміщення й мали розмову з працівниками.

– У кам’янецькому суді працювало 16 суддів, і лише 8 здійснюють правосуддя. Двоє суддів були звільнені (Бориславський і Лисюк), одна суддя перебуває в декретній відпустці, п’ятеро – без повноважень, – розповідає спікер суду Людмила Шевцова, – хоча вони вже пройшли Вищу раду правосуддя, Вищу кваліфікаційну комісію, залишився лише підпис Президента України про призначення. 

судді2Через таке зволікання відомий в Україні адвокат Ростислав Кравець подав позов до Вищого адміністративного суду в інтересах усіх 472 суддів на Президента про його бездіяльність. Уявіть собі, нині правочинство в найбільшому районі України і місті Кам’янці-Подільському здійснює по 2 судді цивіліста і криміналіста. Вони просто завалені справами.

Під час зустрічі в приміщенні суду Роман Іванович розповів гостям про те, що незабаром працівники зможуть переїхати в нове приміщення «Дому правосуддя», бо гроші в 30 млн грн вже виділені, залишилося провести тендер на завершення будівництва. Там буде 13 залів засідання, зручні кабінети і приміщення для відвідувачів. Нам це дуже потрібно, бо тут тісно всім.

– За минулий рік наш суд розглянув майже 6 тисяч справ, – розповідає Роман Іванович, – є справи, які розглядаються оперативно, коли люди з’являються, а є такі, коли ігнорують, і вони розглядаються тривалий час. 

Пан Бауман, підсумовуючи побачене, зазначив, що в нас дуже багато схожого. Наші судді дещо молодші за їхні, бо починають у молодому віці працювати суддями. Відрізняється процедура, можливо, вони дуже формально проводять деякі речі. У нього склалося враження, що наші суди більш доступні для громадян за їхні. Але багато й спільного, зокрема те, як працює система.

– У нас є проблема з кадрами, але такого масштабу як у вас вона не набула, – каже пан Роберт. – Дуже погано, коли таке навантаження на суддів, погано також і для громадян, адже йде зволікання. У нас середнє навантаження на суддю складає 6-8 справ на тиждень, це на рівні апеляції. Буває, що одна справа слухається цілий тиждень, або 30 не складних.

Гостям сподобалося наше місто, вони вражені його красою і гостинністю.

Теги: інтерактивний семінар для суддів

Дивіться також:





Повернення до списку





Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:








Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/




Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.