Перейти на мобільну версію сайту


16.08.2019

«СТАТУС» ПЛАНУЄ СТАТУСНУ СОБОРНУ

соборна9 серпня відбувся брифінг з приводу будівництва на Соборній підземного торгівельного центру в кварталі від вулиці Гагаріна до проспекту Грушевського.

Цей центр заплановано ще на початку двохтисячних років, а вже 2008 року пройшов конкурс на право будівництва і його виграло хмельницьке ТзОВ «Статус-2000». Чому за ці роки так і не розпочалося будівництво незрозуміло, можливо інвестор набирав м’язів і готував різні дозвільні документи. Уже на сьогодні він має містобудівні умови і обмеження, а також проведено роботу з усіма службами інженерних мереж. Крім того, «Статус» має оренду цієї земельної ділянки до 2023 року. І цікаво те, що орендну плату в сумі понад 442 тис. грн він сумлінно сплачує та боргів не має. Його проект пройшов ретельну експертизу і готовий до виконання. 

Проект досить цікавий для міста, тут планується два основних входи з боку проспекту Грушевського та з вулиці Гагаріна і тут же мають бути ескалатори. Також будуть і бокові три входи з наземними кав’ярнями. Під час будівництві особливих незручностей не буде. Побоювання мешканців навколишніх житлових будинків, що їх трястиме, як при будівництві «Піраміди», безпідставні. Адже цього разу будуть застосовані новітні технології і гідравлічних робіт не проводитиметься. По усьому периметрі буде зроблено понад 300 свердловин, у які потім вставлятиметься арматура і заливатиметься бетон. Будівля має бути монолітною. Коли вже сваї всі будуть на місці, тоді почнуться земляні роботи. І тоді буде зроблено коридор для роботи технологічного транспорту, який теж буде створювати мінімум проблем. Коли встановлювалися на Соборній по периметру блоки, замовник проводив моніторинг на предмет, чи заважають вони перехожим, але люди сприйняли це нормально, лише були обурені, що на це витрачаються бюджетні гроші. Але жодної копійки з бюджету на цей квартал Соборної не піде, це гроші забудовника. Будівництво цього підземного торгівельного комплексу мають закінчити до кінця 2020 року.

Нинішні наземні тимчасові споруди, які там є, будуть перенесені у квартал Гагаріна – Огієнка, ближче до ГК «7 днів».

У новозбудованому центрі має бути 47 робочих місць, здебільшого – бутіки.

Наземна частина цього кварталу обіцяє бути шикарною, але чи так буде, подивимося. Бо навряд чи будуть там фонтани і квітники, але те, що лавочки і кав’я­рень­ки для відпочинку, тут будуть – це точно.

12 серпня з цього ж приводу вчергове зібралася земельна комісія (голова Валерій Слободян), бо ж багато скарг є від кам’янчан. Валерій Анатолійович повідомив присутніх про те, що рішення про таке будівництво приймала попередня влада. У 2008 року були надані дозвільні документи на виготовлення проектної документації будівництва підземного торгівельного центу під вулицею Соборна на ділянці від вулиці Гагаріна до проспекту Грушевського. Рішення виконкому підписав тодішній міський голова Анатолій Нестерук. Але цьому передувало засідання інвестиційної комісії, яка тоді була створена для залучення інвесторів в наше місто. Тоді ж було проведено конкурс з набуття права дозволу на будівництво підземного торгівельного центру. Пізніше «Статус-2000» як переможець конкурсу виконав умови і в червні перерахував благодійний внесок в розмірі 500 тисяч гривень, тобто 100 тисяч доларів. За ці гроші було придбано для проведення міських заходів сцену. Але та сцена багато років пролежала на складі, і кілька років тому її нарешті встановили на площі біля Ратуші. Те рішення не надавало права на початок будівельних робіт, а лише дозвіл на виготовлення проектної документації. І от вже всі необхідні дозвільні документи є, і вже мають розпочатися будівельні роботи. Також розроблені схеми внутрішньобудинкових проїздів, під’їздів до дворів і магазинів, а також дорожніх знаків на Соборній (свого часу Соборна отримала статус пішохідної вулиці). На той час вартість цього проекту сягала 18 мільйонів гривень, нині ця сума набагато більша – майже 30 мільйонів. Крім того, забудовник має ще сплатити міському бюджету 5% пайової участі, а це півтора мільйона гривень.

– На той час була така політика міської влади, потрібно було наповнювати міський бюджет, а для цього і слід було залучати в місто інвесторів, – каже Валерій Слободян. – Раніше просили в самому центрі міста взяти в оренду територію консервного заводу, готель «Смотрич» («7 днів») за одну гривню і такої людини знайти було неможливо. Нині ситуація кардинально змінилася і за ті об’єкти вже б дали скажені гроші, але...

Звичайно, нині з початком цього будівництва будуть суттєві незручності. Лише землі потрібно буде вивезти 900 КрАЗів, і завезти будівельні матеріали. А це постійний рух технологічного транспорту, але для цього будуть створені транспортні коридори.

Крім того, невдоволені будуть і є – це підприємці, які ведуть свій бізнес у цьому кварталі, адже в підземному центрі будуть створені сучасні умови і буде суттєвий відтік покупців. До того власники приміщень у цьому кварталі взагалі не дбали про покупця, до їхніх магазинів, аптек та бутиків безпечно пройти було проблематично – тротуари понівечені, надщерблені. І крім того, ще й гірші пастки були під ногами, так звані спотикачки, яких понабивали підприємці як рекламу в тротуар, потім їх познімали, а невидимі залізячки, якими вони кріпилися, залишилися. І вже не одна людина постраждала від них, хтось взуття й одяг попсував, а хтось коліна й лікті. А тепер забудовник вкладає шалені гроші, і ми з вами ходитимемо рівними тротуарами та приємним простором. Щодо незручностей, вони тимчасові і їх було більше.


Теги: будівництва на Соборній підземного торгівельного центру

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.