Перейти на мобільну версію сайту


07.12.2018

СПРАВЖНІСІНЬКІ «ПРОМІНЧИКИ ДОБРА»

благодійністьЗаради таких миттєвостей варто жити. Минулого тижня третьокласники НВК №14 завітали до Довжоцького будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів (директор Галина Желізник) і це була надзвичайно зворушлива картина. Дітки прийшли до одиноких старших людей з подарунками і не лише. Вже сьомий рік під керівництвом класного керівника початкових класів Світлани Владишевської її учні провідують підшефних. Але це не просто відвідування, це багаторічна співпраця. Світлана Віталіївна разом із дітками та підшефними проводить навчання. Це досить цікавий проект, коли в групи входять різновікові категорії, тобто діти і дорослі, слабші і сильніші. Формуються такі групи і обирається координатор. Зрозуміло, що ніхто з батьків не має часу займатися довготривалими лабораторними дослідженнями з власними дітьми через суцільну зайнятість. А тут є група людей, які залюбки займатимуться корисною справою і заодно їм потрібне живе спілкування. Тож одні одним виявилися корисними і всі при справі.

Отже координатором обрали тітку Олю.

благодійність-1– Коли я перший раз вирішила привести дітей до цього будинку, то були такі батьки, які категорично були проти такого візиту і своїх дітей не пустили з усіма, – розповідає Світлана Віталіївна. – Вони казали, що не хочуть, щоб їхні діти таке бачили. Але ми підготували концертну програму, усі були в захваті і позитивними враженнями дітки ділилися з однокласниками і батьками. Усе це переосмисливши, батьки з дітьми зібрали пакунки і самі приїхали сюди. Батьки зрозуміли, що і їх старість чекає, і якщо їхні діти будуть черствими, то невідомо куди вони з роками потраплять. Як дитина доглядатиме своїх маму і тата вирішується отут і зараз. Слід запам’ятати, це не ми робимо добро цим стареньким людям, це нам роблять добро. А ці старенькі люди, які колись розбудовували державу, приносили користь суспільству, рятували людство від Чорнобильського лиха та за інших різних обставин нині тут і в цьому не винні, але їм потрібне тепло людських сердець, яке їм і дають наші дітки. Крім того, вони відчують себе потрібними, адже їм довірили відповідальну справу лабораторних досліджень, і вони не мають права підвести дітлахів. Отже, користь усім: одні – задіяні у допомозі задля контролю, інші – задля спілкування і для отримання результатів.

Діти вивчаючи тему різновиду птахів та розмноження рослин, виготовили годівнички і проростили вазони. Годівнички розвісили в садку біля будинку-інтернату, а квіти висаджували разом із підопічними, які будуть за цим усім доглядати. І бачили б ви очі що одних, що інших – без сліз щастя неможливо було за ними спостерігати. 

А дорослі ж не можуть підвести своїх шефів і просто змушені виконувати домовленості. Доки вони перерахують пташок, які прилітали до годівниці, доглянуть рослини і все зареєструють у щоденнику, то й забудуть про хвороби і самотність. Крім того, готуються великі плакати з фіксацією проведеної роботи, які вішаються в школі та в будинку-інтернаті. Дідусь з бабцею побачать фотографію та згадують про обіцянку, і це їх стимулює.

благодійність-2– Ці діти не прості, це інтелект України і у них навчання за програмою звичайних шкіл, це майбутня еліта нашого суспільства, – продовжує розповідь Світлана Віталіївна. – У них немає підручників, це харківський проект, який існує вже 11 років. І випускники показують приголомшливі результати, навіть ті, які було слабші в навчанні, завдяки цій програмі можуть давати потрібний результат. І ми ще волонтерський загін «Промінчики добра». Ще хочу зазначити, що багато пісень діти навчилися завдяки тутешнім мешканцям. Таких пісень немає в книжках. Отже, ви бачите результати нашої праці. Наші діти окрім того що освічені, ще й мають чуйні серця.

Дітки підготували для своїх підопічних низку українських пісень, які, до речі, всі разом і співали.

Слід відзначити, що зазвичай у різного роду інтернатах чи будинках пристарілих, щойно переступивши поріг, відразу відчуваєш якийсь запах, а тут усі жильці чисто вимиті та поголені і запаху немає.

Галина Дмитрівна жартома каже: «Дядя Ваня у нас через вас перевитрата води».


Теги: третьокласники НВК №14 в Довжоцькому будинку-інтернаті для громадян похилого віку та інвалідів

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.