Перейти на мобільну версію сайту


23.03.2012

Спочатку знівечена свідомість. А потім - тіло

Другий тиждень поспіль уся Україна з обуренням обговорює трагедію, яка сталася із звичайною миколаївською дівчиною Оксаною Макар. Троє нелюдів не лише поглумилися над нею, але й катували так, що навіть у німецьких концтаборах не кожен додумався б до таких «витончених» методів.
Дивує (та ні, напевно, вже не дивує) те, що катами виявилися не якісь покидьки з неблагонадійних родин, а навіть зовсім навпаки: сини місцевих можновладців та бізнесменів - мажори, як їх прийнято називати. Правоохоронці знизують плечима, мовляв, подібні випадки давно не рідкість, чого це ЗМІ вже другий тиждень «кудахтають» про одне і те ж? А й дійсно? Чого це ми? Скільки таких Оксан вже було? Про більшість з них ніхто й не чув, тому що «завбачливі татусі» вчасно «попіклувалися» про те, щоб  зберегти своє добре ім’я. Лише іноді «Романи Ландіки» підривають авторитет своїх батьків, проте навіть у суді не соромляться показати всю злість, зверхність і презирство, яке вони відчувають до «простолюдинів», тобто до нас із вами. Сліпа Феміда дозволяє їм глумитися, знущатися, бити, давити на вулицях таких, як ми. Та, можливо, їй вже пора допомогти розплющити очі? Хто це зробить, якщо не ми?..
І ще. Мене, як матір, біда покаліченої Оксани змусила замислитися над тим, як власне я виховую своїх дітей. З одного боку, прищеплені в дитинстві високі моральні принципи, сподіваюся, захистять від зрощування всередині кожного із синів страшного монстра, який отримує насолоду, споглядаючи за чиїмись стражданнями. А з іншого боку, для того, щоб не стати жертвою, ситуацію варто передбачити (і це, до речі, теж треба виховувати). Чому 19-річна дівчина вночі опинилася у квартирі одного з трьох покидьків? Невже, покидаючи разом з ними бар, вона не могла передбачити, що п’яні чоловіки ведуть її до себе не на філіжанку кави? Не могла, бо й сама була не зовсім тверезою.
Як правило, все, що з нами трапляється, наслідок лише власних думок і дій. Це закономірність. Щоправда, є й вийнятки. Але не в цьому випадку. Чи не правда?..

Теги: авторська колонка

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.