Перейти на мобільну версію сайту


22.01.2016

СЬОМА БУДЕ ВЕЛИКОЮ І ПРОФЕСІЙНОЮ

Сьома хвиля мобілізації очікується на лютий-березень. Про це повідомили з Генштабу.
Її буде проведено на підставі відповідного указу Президента. Наразі Генеральний штаб зосереджується на залученні до лав ЗСУ військовослужбовців за контрактом, які мають відповідний досвід.

За словами речника Генштабу Владислава Селезньова, військові, які будуть мобілізовані в сьому хвилю, замінять бійців четвертої хвилі. Єдина відмінність, що набиратимуть військових професіоналів і з ними підписуватимуть контракти.

- Ймовірність того, що сьома хвиля буде дуже великою. У будь-якому випадку необхідно поміняти 40 тис. осіб, покликаних до війська під час четвертої хвилі в січні-квітні минулого року, - повідомляє джерело.
За його словами, з цієї кількості до 20 тис. людей планується залучити на короткострокові контракти терміном до півроку. Це будуть люди, які були раніше мобілізовані й уже отримали певну військову спеціальність. Зараз ми проводимо роботу з військкомами, щоб вони залучали таких людей на службу. Інша ж частина - приблизно 20-25 тис. людей, будуть призвані. Нині військкомати з'ясовують, яка кількість військовозобов'язаних має право на відтермінування за станом здоров'я, сімейним станом, або за іншими, передбаченими законом обставинами. Система підготовки мобілізованих буде змінена для того, щоб не заповнювати військові частини «гарматним м'ясом».

КОНТРАКТНИКАМ


Основний акцент військові обіцяють зробити на контрактну службу. Наразі здійснюється набір по всім військовим спеціальностям, особливо потрібні ті, хто розуміється в високоточному озброєнні. У Збройних силах вважають, що немає сенсу кілька місяців навчати призовників обслуговуванню, наприклад, літака, якщо через деякий час він демобілізується. Набагато логічніше «виховувати» спеціаліста-контрактника, який прослужить зазначений в договорі час. Тому в армії взяли курс на те, щоб агітувати строковиків залишитися служити на умовах контракту.

На сайті Міністерства оборони контрактникам обіцяють зарплату в розмірі від 2,4 до 6,2 тис. грн. Заманюють також одноразовою матеріальною допомогою, відпускними і «підйомними» на новому місці дислокації. У кожному з цих випадків обіцяють суму в один оклад плюс до зарплати. А зовсім недавно ввели мінімальний термін контракту.

- Раніше договори укладалися «до закінчення особливого періоду», який ввів Президент, - розповідає Владислав Селезньов, додаючи, що така невизначеність відлякувала чоловіків. - Тепер же мінімальний контракт укладається на півроку.

Військовослужбовець у зоні АТО отримує надбавку до окладу. Наприклад, при зарплаті в 2,4 тис. грн бійцеві покладено 3 тисячі надбавки. Отже, можна заробити від 5,4 тис. грн у місяць. За останніми данними, контрактники в зоні проведення АТО отримують близько 10 тис. грн і більше.

НАВЧАННЯ


- Рядові будуть призиватися: одні - в навчальні центри, сержанти - в інші, а офіцери будуть направлятися на курси підготовки при вищих військових навчальних закладах. Кожна військова частина повинна визначитися з конкретною кількістю спеціалістів, які потребують заміни. Згідно з рознарядкою, люди будуть направлені у визначені бригади, де пройдуть коротке бойове злагодження, щоб якомога швидше влитися в колектив, — пояснив співробітник військового відомства.

За його словами, під час сьомої хвилі будуть призиватися представники винятково військових спеціальностей: інженери, танкісти, артилеристи, механіки-водії, оператори-навідники. Вони повинні опинитися у військах приблизно в квітні-травні для того, щоб вчасно змінити своїх попередників із четвертої хвилі.

УХИЛЯНТАМ


Згідно зі ст.336 ККУ (ухилення від призову в армію з мобілізації), військовозобов'язаним загрожує від 2 до 5 років в'язниці.

- Є велика судова практика за ст.335 ККУ – ухилення від строкової служби в армії. Зовсім недавно були перші в історії України вироки за ст.336 ККУ (ухилення від призову за мобілізацією). Санкція цієї статті набагато жорсткіша, але склад злочину такий же, - каже юрист. - Для того, щоб отримати мінімальний термін, засуджені визнають свою провину й каються у скоєному.

У статті Кримінального кодексу говориться: якщо людина отримала повістку про призов в армію, але не прийшла без поважних причин до призовного пункту, це називається ухиленням. Також зазначається, якщо людина знає, що йде заклик, але все одно не йде у військкомат, це теж ухилення. Довести провину засудженого легко, тому краще розкаятися, якщо ухилявся.

Ухильниками, які позитивно характеризуються за місцем проживання та раніше не притягувалися до кримінальної відповідальності, швидше за все «світить» умовний термін.

Як показує практика, судді призначають мінімальне покарання – два роки позбавлення волі з одним роком випробувального терміну. Якщо немає обтяжувальних обставин, про які дізнається суд, ухильникам швидше за все доведеться один рік побути на випробувальному терміні, після цього від покарання його звільнять.

Теги: 7 хвиля, мобілізація

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.