Перейти на мобільну версію сайту


04.08.2017

СМОРТІАК ТВОРИТЬ ЛЕГЕНДУ МІСТА

смотрикДля того, щоб наше місто й надалі розвивалося в туристичному напрямку, потрібно його чимось урізноманітнювати, знаходити його особливості, які притаманні саме Кам’янцю. Легенд про місто над Смотричем чимало, але на сьогодні можна його побачити з іншого цікавого ракурсу, який нам подарувала природа. Цим і зайнявся кам’янчанин під творчим псевдонімом Спадра Смортіак. Те, що він пропонує, вражає свідомість.

За його твердженням, наш каньйон і річку Смотрич можна розглядати в геологічному розрізі як чудо світу. У нього є легенда «Смотрика – казковий край». Наприклад, він знаходить дивовижні утворення в камені, тіні, наскельні забраження різних образів і персонажів, пов’язаних з легендою про Смотрику. Саме в туристичний розпал на скелях можна побачити лицарів, які захищають Смотру, королівство Смортана і казкових персонажів. Там є володар світу в короні, який втілює образи королів, фараонів і царів світу. Головний персонаж – лицар-захисник Каменатор Смортограду-смотрик-1Каменграду-Величного, який тримає барельєф його голови у шоломі та простягнутої руки з мечем по всьому периметру основної стіни в каньйоні (це видно з правого боку Новопланівського мосту, трохи далі від водоспаду). Є також Каменаторський чаклун, образ сумуючої матері за загиблими своїми синами – Охнесс, чотириликий чаклун, найбільш значуща і найбільша композиція – Смортиканський Скорпій. Також там є зображення усіх знаків зодіаку, але побачити це все можна лише в певний час і показати все це нам і туристам може Спадра Смортіак.

Самотужки ми можемо побачити один із оберегів міста, який Смортіак побачив на височезній стіні готелю «Сім Днів». Його і місто оберігає лицар сонця Арк-дарк, який утворюється світлотінню близько полудня, у середині літа – його головна фаза. Початок зображення бере 5 травня, а 5 серпня – зникає. Найкраща його фаза обзору 22 червня – у день сонцестояння. О 9-ій ранку він починає виходити у вигляді колчану для стріл, о 9:45 з’являються ножни меча і формуються могутні лати на грудях лицаря, потім повільно з’являється шолом і виходить меч. А о 10:30 світлим контуром вимальовується ключ від міста і з 10:45 до 11:00 на голові з шоломом проглядається всевидяче око та корона на шоломі. 

Отже, поселившись у готелі «Сім днів», турист відразу поринає у світ легенд і таємничої магічності міста лицаря.

Тож такі неординарні, можливо, й чудні речі можуть привабити туриста в Кам’янець-Подільський.

 Валерія СУШИЦЬКА. 


Теги: легенди про місто над Смотричем

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.