Перейти на мобільну версію сайту


30.11.2018

СКАЖЕМО НАСИЛЛЮ «STOP»

шевчукЩорічно світова спільнота бере участь в акції «16 днів проти насилля», яку підтримують тисячі громадян та сотні державних та громадських організацій з більш ніж 100 країн світу заради єдиної мети: привернути увагу до найбільш незахищених та вразливих груп жінок та дівчат, запобігти та припинити насильство.

Долучається до заходів і Гуменецький територіальний центр соціального обслуговування, яким керує Ольга Шевчук. На що акцентуватимуть увагу та які заходи проводитимуть на території громади розповіла «КЛЮЧУ» Ольга Миколаївна.

– Україна приєдналася до акції «16 днів проти насильства» в 2001 році, – каже Ольга Шевчук. – Через рік заходи та ініціативи акції, проголошеної другим Всеукраїнським конгресом жінок, пройшли вже в 20 регіонах України, об’єднали 75 всеукраїнських громадських організацій та широке коло представників державних структур. З кожним роком збільшується кількість охочих підтримати таку ініціативу.

– Акція уже стартувала 25 листопада і триватиме до 10 грудня. Чому саме в цей час вона проходить?

– Дати початку та завершення кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини. Отож, 25 листопада прогресивна спільнота відзначає Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. 1 грудня – це Всесвітній день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі, 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією та 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Цього року ціллю проведення акції «16 днів проти насилля» є привернення уваги до проблеми, спонукання до її обговорення та поширення знань про те, що зможе зробити кожна людина та організація для припинення насильства щодо жінок, піднімає питання насильства в сім'ї, протидії торгівлі людьми, жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечує рівність прав як для жінок, так і для чоловіків.

– Ольго Миколаївно, які саме заходи будете проводити на території громади?

– Гуменецька об’єднана територіальна громада підтримує цю акцію вже не перший рік. Наразі заплановане проведення інформаційно-просвітницьких заходів профілактичного спрямування по навчально-культурних закладах, висвітлення інформації серед дітей, молоді, різних категорій сімей, що спрямовані на попередження домашнього насильства, булінгу, проведення лекцій, круглих столів, тренінгових занять, проведення конкурсу малюнків і т.д.

– До слова, сьогодні проблема булінгу є досить актуальною. Що думаєте з цього приводу?

– Булінг – це відносно новий термін для пересічного громадянина, зміст якого кожен із нас не просто знає, а в більшості випадків зіштовхувався з цим явищем у дитинстві. Під терміном «булінг» варто розуміти агресивну поведінку щодо окремої особи або групи з метою приниження, домінування, фізичного чи психологічного самоствердження.

Булінг може проявлятись у вигляді психологічного тиску (образи, приниження, погрози, ігнорування тощо) та фізичних знущань (удари, поштовхи, принизливий фізичний контакт, побиття та інше). Не рідко фізичний і психологічний тиск об’єднуються.

Від булінгу страждають і агресори, і жертви. Всі вони переживають емоційні проблеми, не вміють будувати стосунки з людьми, мають проблеми психо-емоційного розвитку. Вони потребуватимуть підтримки дорослих, які б допомогли їм розвинути здорові відносини з людьми не лише у школі, але й протягом усього їх подальшого життя.

За статистикою, 80% українських дітей піддаються цькуванням, навіть не усвідомлюючи цього. В усіх соціальних системах завжди є лідер, середня група і так званий «вигнанець». У початковій школі діти ще не займаються жорстким булінгом, але вже можуть бути непривітними до інших. Щойно вчитель починає вибудовувати систему конкуренції та пріоритетів, діти починають один одного травити. А справжній булінг починається в середній школі, у час так званої підліткової кризи.

Відтак обов’язок шкільного психолога, вчителя та будь-якого дорослого, спілкуватися з дітьми, проводити дружні бесіди, навчати толерантності. Саме на це націлені й усі наші акції. Вчасно проведена роз'яснювальна робота дає свої позитивні результати.

І наостанок, якщо ви зіштовхнулися з проявами насильства, не варто про це мовчати. Звертайтеся до спеціалістів нашого Центру, які завжди допоможуть, або ж телефонуйте за номером національної гарячої лінії з питань запобігання насильства, торгівлі людьми і гендерної дискримінації, який з 25 листопада змінився на загальноєвропейський номер 116-123 (з мобільного безкоштовно).


Теги: Гуменецький терцентр, акція «16 днів проти насилля»

Дивіться також:





Повернення до списку





Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:










Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.