Перейти на мобільну версію сайту


31.01.2020

СІМ’Я МАЄ ЗАЛИШАТИСЯ ТРАДИЦІЙНОЮ

ДовжокНі для кого не секрет, що Довжоцький ЗДО «Веселка» завжди вирізнявся з-поміж інших дошкільних навчальних закладів району своєю активною громадянською позицією та новаторськими ідеями. І 27 січня на його базі відбулося засідання дискусійного клубу «Родинне сонцеколо» на тему «Сім'я – перша школа, перший учитель і перший порадник у житті людини». 

– Ідея проведення такого заходу в мене була давно, тому що в наш час, на превеликий жаль, дуже нівелюється саме слово «сім’я». Воно втрачає свою цінність. І мені, як педагогу зі стажем, дуже неприємно на це дивитися. Ні в якому разі ми не повинні цього допускати. Адже сім’я як така є найважливішим елементом соціальної структури. Становище сім'ї служить барометром стану суспільства, показує ступінь його просування шляхом надання своїм громадянам реальних можливостей для соціально-культурного розвитку, – говорить завідувачка дитячого садочка Людмила Желізник.

Для обговорення питання сім'ї, сімейного виховання та проблеми сучасної сім'ї Людмила Францівна залучила фахових спеціалістів, серед яких методист дошкільної та початкової освіти Кам'янець-Подільської райдержадміністрації Наталя Кашуба, старший викладач кафедри Початкової освіти КПНУ імені Івана Огієнка Людмила Московчук, директор Довжоцького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Іраїда Худняк, вчителі початкових класів Довжоцького НВК, вихователі ЗДО та батьки. Під час дискусії учасники заходу мали можливість зробити екскурс не лише в історію, порівнюючи інститут української сім’ї в різні епохи, але й практично позайматися. Під час обговорення порушувалося багато і проблемних питань, які суттєво впливають на розвиток сім’ї. Серед них трудова зайнятість жінок. Для нашої країни це вже типове явище. Але і на Заході частка працюючих жінок перевищує 50-60%. Професійні інтереси стають серйозним конкурентом сімейним інтересам не тільки для чоловіків, але і для жінок. Хоча попри це сім'я залишається вищою цінністю, і щоб зміцнити її позиції, урядами багатьох країн застосовуються спеціальні міри. Вони містять у собі різні допомоги і фінансові пільги, відпустки для батьків у зв'язку з доглядом за маленькими чи хворими дітьми, створення дошкільних дитячих установ, пристосування режимів робочого дня до потреб сім'ї. У низці країн час догляду за дітьми зараховується в загальний виробничий стаж при нарахуванні пенсій. Нерідко в зв'язку з народженням дитини виплачуються одноразова грошова допомога, сума якої зростає з кожною наступною дитиною. Тут відбивається прагнення суспільства і держави до певної демографічної політики, що веде до росту народжуваності. Як приклад, Людмила Францівна навела статистичні данні по Довжку, а саме: дошкільного і шкільного віку дітей тут нараховується 1011 чоловік. І з наступного року дитячий садочок знову набере дві великих групи дошкільнят. Враховуючи той факт, що це все таки сільська місцевість і приміська зона, дітки ходять в свою школу і в свій дитсадок. 

– Це говорить про те, які гарні спеціалісти тут працюють, – каже Людмила Желізник.

Також під час дискусії піднімалася тема основних правил, яких повинні дотримуватися батьки в процесі виховання своїх дітей. Після чого кожен з присутніх зробив для себе свої висновки. Також Людмила Францівна сказала, що при дитсадочку вже 8 років працює батьківський лекторій. Батьки, чиї діти щойно почнуть відвідувати ЗДО впродовж кількох занять будуть мати можливість ознайомитися з нормативно-правовою базою дитсадка, матеріальним забезпеченням, режимом роботи та харчування.


Теги: Довжоцький ЗДО, засідання дискусійного клубу «Родинне сонцеколо»

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.