Перейти на мобільну версію сайту


15.07.2016

ЩОБ МИТТЯ ВУЛИЦЬ ДОПОМОГЛО, СЛІД ПРОМИТИ МІЗКИ ЛЮДЯМ

Пил – вічний супутник у нашому житті. З кожним подихом у наші легені потрапляє від 40 до 70 тисяч пилинок, враховуючи те, що людина робить за добу 22 тисячі подихів, то в наш організм потрапляє за день близько 2 столових ложок пилу. Це лише вдома, а якщо врахувати пилюку на вулицях, то це буде набагато більше. 

поливЧастина пилу через легені надходить у кров. Уявіть, за рік лише у міській квартирі може утворитися до 30 кілограмів пилу. А якщо врахувати ще й вуличний пил, то цифра буде вагомою. Тепер ви знаєте, напевно, чому в нас болить голова, постійна слабкість, відчуття недосипання та втоми.

Крім того, ми не можемо зрозуміти, звідки зненацька взявся туберкульоз чи алергія. Науковці провели спеціальні дослідження й переконалися, що при вдиханні повітря, що містить частинки пилу, по імунітету людини наноситься нищівний удар. Список хвороб, які можуть виникати від контакту з мікроорганізмами, дуже великий. Сюди відноситься розвиток бронхіальної астми, патологічні зміни в придаткових пазухах вух, хвороби нирок, й, навіть, серйозне й небезпечне для життя захворювання, як менінгіт.

Отже, враховуючи цю небезпеку для життя людини та високу температуру повітря міський голова Михайло Сімашкевич дав доручення поливати центральні вулиці міста.

Щоденно, з 08:00 до 16:00, на дорогах працюють дві машини – вакуумна підмітально-прибиральна машина «Глобус» та поливальна, які охолоджують та зволожують повітря й асфальтобетонне покриття. За інформацією завідувача відділу санітарного утримання та екології департаменту ЖКГ Олександра Чорного, вдень на центральні вулиці міста техніка виливає орієнтовно 26 кубічних метрів води.

Поливальні машини працюють за графіком. У першу чергу, зволожують вулиці з інтенсивним рухом транспорту – проспект Гушевського, Гагаріна, Огієнка, Лесі Українки, Шевченка.

- Незважаючи на небагатий бюджет міста, ми це робимо, щоб убезпечити людей, - каже Михайло Євстафійович. – Поливання доріг допоможе охолодити асфальт і зменшити кількість випарів шкідливих речовин в атмосферу. Це піде на користь людям, які страждають на алергію та хвороби дихальних шляхів.

Зрозуміло, що міський бюджет не дозволяє заливати вулиці, як це робилося при радянській владі, але депутати повинні це враховувати при розподілі бюджетного пирога, адже мова йде про здоров’я кам’янчан. Містяни ж, у свою чергу, повинні теж бережно ставитися до всього: не кидати сміття на дорогу, дивитися, щоб цього не робили сусіди. Тоді зможемо подолати бруд, бо він не там, де прибирають, а там, де не смітять.


Теги: полив вулиць

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.