Перейти на мобільну версію сайту


09.05.2019

ЩО ПРИНІС ТРАВЕНЬ

teploУ травні на українців очікує зменшення тарифів на газ, новини у сфері комунальних послуг, «наліпка» за техогляд авто, завершення оформлення «євроблях», можливість змінити оператора без зміни номеру та е-медкарти. 

ГАЗ
Газ для населення дешевшає, для промисловості дорожчає. За домовленістю між урядом і «Нафтогазом», ціна на газ для населення має зменшитися приблизно на 30 коп. за 1 куб.м. Відтак з 1 травня ціна газу для населення становитиме 8247 грн за тисячу кубів. Це на 300 грн дешевше, ніж зараз. При цьому перерахунок субсидій для більшості споживачів у травні буде автоматичним.

Для промислових споживачів, які давно купують газ за ринковою ціною, мінімальна ціна, яку пропонує «Нафтогаз», становитиме 7 558,8 грн за тисячу кубів (враховуючи ПДВ). Щоб отримати газ за такою ціною, підприємство має купувати не менше 50 тис. кубів на місяць та не мати боргів. У порівнянні із квітнем ціни для промисловості зростуть на 5,2-11,5%. А це означає, що й ціни на продукти і товари теж зростуть.  

«КОМУНАЛКА»
З 1 травня набувають чинності деякі норми законів «Про житлово-комунальні послуги» та «Про комерційний облік». Вони передбачають зміни в обслуговуванні будинку та прибудинкової території. З 1 травня оператори комунальних послуг подаватимуть воду і опалення лише до вузла комерційного обліку, тобто, до будинкового лічильника. Усе, що відбуватиметься всередині будинку – прибирання, освітлення, поточні ремонти, мешканці будинку мають або вирішувати самостійно, або об'єднуватися і створювати ОСББ, або винаймати управителя із відповідною платою за його послуги. Крім того, запроваджуються штрафи за несвоєчасну оплату комуналки.

Після того, як завершиться опалювальний сезон наступного року, за кожен день прострочки нараховуватиметься пеня:
- її розмір не повинен перевищувати 0,01% від суми боргу за кожен день затримки,
- загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100% загальної суми боргу,
- пеня не нараховується, якщо держава має заборгованість із виплати пільг та субсидій або якщо споживач має заборгованість з оплати праці та може документально це підтвердити.

Передбачається, що постачання послуг може бути обмежено чи припинено, якщо споживач не погасить заборгованість впродовж 30 днів відтоді, як отримає попередження від постачальника. 

СМІТТЯ
Уряд України прийняв постанову, яка відкоригував правила надання послуг з вивезення побутових відходів та поводження з ними. Тепер вивозити сміття може компанія, яка обрана за конкурсною процедурою органами місцевого самоврядування. Між ними повинен бути складений договір про надання послуг поводження з побутовими відходами. Вони повинні вивозитися тільки спеціально обладнаними авто, а також можуть розглядатися як вторинна сировина.

Кожен вид сміття має вивозити певна кампанія чи особисто особа (будівельне сміття кожен має прибрати сам). 

АВТОНОВАЦІЇ
З 1 травня в Україні змінюється процедура проходження обов'язкового технічного контролю авто. Після проходження техогляду разом з паперовим бланком з відомостями про його результати, власники авто отримують також самоклейну RFID-позначку радіочастотної ідентифікації. Її потрібно буде прикріпити до лобового скла.

Ці правила стосуються комерційного транспорту, а також авто, які займаються перевезенням пасажирів. Нововведення допоможе скоротити ризик фальсифікації протоколів про проходження технічного огляду.

24 травня завершується період, коли власники авто із єврономерами могли їх офіційно оформити. Після цього ті, хто не розмитнив, але і далі їздить на єврономерах з порушенням митних правил, буде змушений платити великі штрафи. 

Якщо таке авто виявлять на митниці, штраф складатиме 170 тис. грн, а у разі зупинки автомобіля поліцією на території України – від 8,5 до 17 тис. грн.

У ДФС вказують, що для власників «євро блях», які не скористаються нагодою розмитнити автомобіль, є два варіанти: перший – вивезти автомобіль за межі Україні й залишити там і другий – розібрати «євробляху» на запчастини. 

СТАРІ НОМЕРИ І НОВІ «СІМКИ»
Уже можна змінити оператора мобільного зв’язку, але зберегти номер телефону. Проте для цього користувачам мобільного зв'язку треба буде не лише надати стару SIM-карту, але й документи – паспорт чи права та ідентифікаційний номер. Тобто мова йде про офіційну реєстрацію номера телефону. Якщо раніше можна було просто придбати сімку і користуватися, то тепер вже твій номер під контролем.

Юридичні особи можуть подавати заявки на групові перенесення номерів на угоди з іншим оператором.

Після подання заявки і документів клієнт отримає нову «сімку», на якій залишиться його старий телефонний номер.  

ЕЛЕКТРОННА МЕДКАРТКА ОБОВ'ЯЗКОВА
З травня лікарі зобов'язані вести записи про візит пацієнтів в електронній системі. З електронної карти лікар може видрукувати консультаційний висновок, що стосується саме цього візиту пацієнта, діагноз та призначене лікування.

Спочатку самі пацієнти не матимуть доступу до цих записів, але згодом планується запустити персональний кабінет пацієнта в інтернеті. Очікується також, що в другій половині року до е-медкарти зможуть додавати свої записи лабораторії та консультаційно-діагностичні центри. Також МОЗ скасовує застарілі форми первинної облікової документації.


Теги: що приніс травень

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.