Перейти на мобільну версію сайту


27.04.2018

ЩО ПОВЯЗУЄ СУДОВУ ВЛАДУ З ПРЕСОЮ?

судді25-26 квітня в місті не вперше проходив інтерактивний семінар для суддів-спікерів та прес-секретарів суддів Хмельницької області «Комунікаційна діяльність суддів». Це українсько-канадійський проект підтримки судової реформи.

До початку заходу голова Хмельницького адміністративного суду Анатолій Марцинкевич дав бліц-інтерв’ю журналістам.

– Необхідність співпраці суддів та ЗМІ сьогодні надзвичайно велика, – зауважив він. – Тільки в 2014 році було прийнято рішення про створення прес-центру судової влади, оскільки зрозуміли, що вона втратила авторитет. Сьогодні багато зроблено в цьому напрямку. І є гарні результати співпраці.

Експерименти в нашому законодавстві вже добряче дошкулили суддям. Деякі поправки до закону, зокрема про поховання вже виправлені. І відтепер слідчим не потрібно їздити до Хмельницького за рішенням, не потрібно витрачати кошти, є змога вирішувати все на місці. Також закон Савченко було прийнято невиважено.

Відповів Анатолій Марцинкевич і на питання щодо добудови нашого Дому правосуддя.

– Цей об’єкт понад 20 років стоїть без руху, – прокоментував голова Хмельницького адміністративного суду. – На щастя, гроші на добудову є. І ми хочемо, щоб будівництво наступного року завершили. Нині там проходять роботи, які виконує чернігівське ТОВ «Покров Буд», виконроб Сергій Гончаренко. Ми хочемо, щоб це був найкращий Будинок правосуддя в Україні.

Привітав гостей міста міський голова Михайло Сімашкевич. Ольга Какауліна, представник прес-служби суддівського самоврядування Ради суддів України, вчила суддів як правильно спілкуватися з пресою, яка потім доносить інформацію до широкого загалу. Вона стверджує, що перше враження, яке становить 55% успіху – це міміка та зовнішній вигляд, 38% – як вимовляються слова, 7% – слова, які використовують. А переконують у спілкуванні факти, приклади, думка авторитетної людини та досвід. А також – впевненість, інтонація, емоції.

Також спікерів суду вчили, як правильно себе поводити і що роботи, коли в суді слухаються резонансні справи, які викликають цікавість журналістів та активної частини громади. Можливо, нарешті судді прислухаються до думки фахівців із комунікацій і почнуть себе правильно поводити з журналістами, а не як у Дунаєвецькому суді, коли при розгляді резонансних справ намагалися журналістів не пускати до судової зали, хоча судове засідання не було оголошене закритим за законом. Принаймні, в нашому місті такого поки що не спостерігається.

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Олександр Сасевич розповів навіщо спікерам взаємодіяти із ЗМІ. Він стверджує, що взаємодія зміцнює суспільну довіру до органів судочинства, всі бачать, що правосуддя вершиться, підкреслює верховенство права. Якщо вони цього не роблять, то це робитимуть вороги. Отже, для цього суддя-спікер має зібрати журналістів і не коментувати рішення, а перекласти з юридичної мови на загальнодоступну. Він має подбати про акредитацію журналістів, за необхідності провести після судового засідання брифінг. Кожне спілкування з журналістами потрібно використовувати для донесення важливих повідомлень суспільству.

Також спікерам повідомили, що найбільше цікавить людей в судових процесах: резонансні справи, які мають відношення до публічних осіб або зачіпають інтереси великої кількості людей, порушення прав вразливих верств (діти, інваліди, дискримінація, майдан, АТО). А також історія успішного захисту прав через суд, тематика пов’язана зі смертю, скандалами чи сексом.

Розглядалися також питання, які найчастіше незрозумілі людям. Це етапи судових процесів, правила поведінки в суді, процедурні моменти, незрозуміла юридична лексика, різниця між рішенням слідчого судді і процесуального рішення, розглядом справ по суті. А також порядок надання доказів та подання процесуальних документів тощо. 

Анатолій Марцинкевич разом із головою Кам'янець-Подільського суду Романом Савчуком побували на будівництві Будинку правосуддя і оглянули хід робіт. Гість залишився не дуже задоволений темпом виконання будівництва, хоча «Покров Буд» з грудня минулого року вже чимало зробив. Будівельник замінив вікна, провів комунікаційні роботи, замінив дах, встановив автономну котельню, подбав про місце для ліфта, дещо перепланував на замовлення кімнати для суддів і відвідувачів. Роботи залишилося ще багато, але будівельна бригада не має змоги зробити все відразу, не вистачає робочих рук. Кам'янецькі будівельники не хочуть за таку малу зарплату працювати, краще в Польщі більше заробляти. Незадоволений Анатолій Миколайович і проектом Будинку, але що вже зроблено, те і зроблено. Проте він висловив виконробу побажання, щоб роботи проводилися якісними і сучасними матеріалами. Також він залишився незадоволеним неякісним утепленням, який провів попередник, тому воно буде перероблено.

Отже, будемо сподіватися, що нарешті наступного року наш суд переїде у пристосовану для правосуддя будівлю.


Теги: інтерактивний семінар «Комунікаційна діяльність суддів»

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.