Перейти на мобільну версію сайту


13.12.2013

СЕРГІЙ БОДНАР ПРО СЕКРЕТИ УСПІХУ ВЛАСНИХ КНИГ

Деколи дивуєшся, скільки таємниць може бути приховано за цілком звичайною на вигляд людиною. Гадаєш, що перед тобою звичайний вчитель образотворчого мистецтва (що ж тут особливого?), а насправді спілкуєшся із прекрасним казкарем і фантазером, талановитим художником, який своїми оповідками та малюнками розфарбовує навколишній світ у барвисті кольори.
Саме такі думки крутилися в моїй голові під час розмови із Сергієм Боднарем, автором та ілюстратором численних розмальовок, які, впевнена, вам не раз доводилося тримати в руках, адже їх щороку в День Знань безкоштовно роздають першачкам у навчальних закладах нашого міста такі боднар-1.jpgвідомі фірми, як «ВікноПлюс+», стейк-хаус «Лондон», «АгроБізнес», Перша Подільська фермерська кредитна спілка. А ще Сергій відомий, мабуть, першою дитячою повістю про Кам'янець «Таємниця зачарованої монети». Саме цю книгу, видруковану «на пробу» тиражем у 500 примірників, розхапали з книгарень нашого міста практично за кілька днів. Сьогодні дитячий письменник погодився поділитися з «КлюЧем» секретами успіху «Таємниці зачарованої монети» та презентувати нову книгу, яка є продовженням згаданої повісті - «Янгол Вася у середній школі».
- Перша книга була написана буквально за місяць, - розповідає Сергій. - Ідея написання повісті виникла спонтанно: під час занять у гуртку діти постійно просять, щоб я розповідав їм якісь історії. Спочатку я подаю новий матеріал, а потім вигадую усілякі небелиці. В якийсь момент народилися Іринка та Андрійко - головні персонажі «Таємниці зачарованої монети». Першими моїми рецензентами та критиками стають самі ж гуртківці. Покладаюся лише на їхню думку, адже книгу доведеться читати дітям, тому орієнтуюся на те, чи цікаво саме їм. Трапляється вислуховувати і критику та зауваження, але до них ставлюся тільки позитивно, адже від цього книжка тільки виграє. Тішить ще й те, що повість зацікавила не тільки мешканців Квітки на камені, а й жителів Чернівців та Дніпропетровська.
Презентуючи «Таємницю зачарованої монети» в школах нашого міста, Сергій почав обговорювати з боднар.JPGчитацькою аудиторією можливе подальше розгортання подій, які би трапилися з головними героями. Тому й не дивно, що продовження було написане за надзвичайно короткий термін, проте через фінансові обставини книга побачила світ тільки в грудні 2013 року.
Отож, «Янгол Вася у середній школі», за словами Сергія Боднара, розрахований на діток 3-8 класів, але цікавим він буде як дошкільнятам, так і тінейджерам. Уважний читач зрозуміє, що дія відбувається у школі №1, що в Старому місті. Зав'язкою твору стає намір про закриття згаданого навчального закладу. Проти цього повстають і вчителі, й учні. На допомогу їм приходять навіть янголи!
- У кожної людини є янгол-охоронець, то чому його не може бути у школи? - доречно запитує Сергій Боднар.
Уже знайомі нам із першої книги персонажі - Іринка, Андрійко та Миколка - будуть шукати в далекому підвалі навчального закладу справжні історичні скарби, боротися із загрозливими всепожираючими чорними тінями, навіть більше, визволяти з полону нову директрису і рятувати школу від злодія-негідника Льончика.
- Відверто кажучи, навіть не знаю, чи буду офіційно презентувати «Янгола...», адже твір виявився популярним за рахунок попереднього, його й так розбирають. Зовсім скоро відбудеться презентація третьої книги, над якою я працював паралельно - «Лицар Сірьожка ордену курдупликів». Вона розрахована на дітей дошкільного й молодшого шкільного віку. Це повністю автономна, окрема книга, яка не є продовженням «Янгола...» чи будь-якої іншої. Проте всі повісті покликані популяризувати наше місто, - продовжує мій співрозмовник.
Варто додати, що ілюстратором як «Таємниці...», так і «Янгола...» став товариш і тезка кам'янецького письменника, один із кращих художників України Сергій Васянович. Обидві книги вийшли в твердій палітурці, видруковані великим шрифтом, дуже зручним для дитячого зору. Придбати повісті за помірною ціною можна в книгарні «Просвіта», що на розі вул.Огієнка та Князів Коріатовичів.  
- Сергію, де черпаєш натхнення, звідки стільки неймовірних ідей і сюжетів?
- Я ж навчаю дітей, а з ними не засумуєш, - усміхнувшись, каже письменник.
Після цього інтерв’ю йшла додому із чітким переконанням, що Сергій Боднар - справжній професіонал своєї справи, творчий і активний, він не тільки любить рідне місто, а й усіма силами намагається його популяризувати; Сергій сіє зерна краси й добра в юні дитячі душі. Впевнена, що з часом з них виростуть такі ж митці, як і їхній вчитель, які працюватимуть і творитимуть на благо рідного міста і держави.

Теги: Сергій Боднар, письменник

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.