Перейти на мобільну версію сайту


01.04.2016

СЕЛО НА КОНТРОЛІ

Чим живе сьогодні село, як розвивається та чи має перспективу? В умовах децентралізації це питання все більше хвилює активних громадян. Саме тому ми починаємо новий проект «СІЛЬСЬКИЙ КОНТРОЛЬ».

Ми хочемо показати реальне життя села та його жителів, за рахунок чого виживають селяни, хто підтримує розвиток соціальної сфери на селі та на скільки в процвітанні населеного пункту зацікавлена влада на всіх рівнях.
Чи раціонально використовуються бюджетні кошти? Що роблять місцеві підприємства - аграрні, промислові, переробні та представники малого бізнесу, аби їхній населений пункт був привабливим для життя? Чи може одна людина змінити хід історії? На ці та багато інших запитань ми спробуємо знайти відповідь.

КОЛИ ВИЇЖДЖАЄМО?


Щотижня команда «Сільського контролю» виїжджатиме в заздалегідь обране село. Виїзди вже заплановані, проте ми із задоволенням змінимо маршрут, якщо ви запросите «Сільський контроль» до себе в гості. Можливо, місцева влада не справляється з покладеними на неї повноваженнями? Чи місцеві депутати не реагують на ваші звернення? Чи, може, сільські ініціативи рубаються на корені? Тоді вам до нас!

ЯК ПЕРЕВІРЯЄМО?


Протягом одного-двох днів ми інспектуємо обраний населений пункт, досліджуємо стан місцевої інфраструктури і потімСільський контроль показуємо його вам.

Дослідження проводимо за такими напрямками:

1. Освіта (інспекція навчальних та дошкільних закладів, позашкільна та спортивна робота на селі).

2. Медицина (перевіримо, чи працюють медичні установи в селах, наскільки швидко та якісно там надають первинну допомогу).

3. Соціальний захист теж потрапить під пильний контроль. Ми перевіримо, як працюють соціальні служби в селі, хто допомагає сім’ям, що опинилися у складних життєвих обставинах, чи піклується місцева влада про одиноких та людей літнього віку.

4. Не оминемо увагою інфраструктуру та житлово-комунальне господарство. Перевіримо стан доріг, вуличного освітлення, транспортне сполучення, наявність зв’язку, сміттєзвалища, чи має село проблеми з газифікацією, а, можливо, з водопостачанням.

5. Бізнес. Чекають селяни манни небесної чи справляються власними силами й покращують добробут у селі? А, можливо, головним локомотивом населеного пункту є агропідприємства, які сплачують податки до сільського бюджету та сприяють його розвитку? Чи, може, все в селі залежить від переробників та промисловців. Чи можна в селі зробити зачіску, манікюр, відремонтувати одяг чи взуття, купити хліб і до хліба?

6. Дозвілля. Куди піти в селі після натрудженого робочого дня? Ми дізнаємося як відпочивають селяни, зрештою, відпочинемо разом із ними. А ще - поспілкуємося з відомими людьми, які своєю працею та талантом зробили село унікальним.

За результатами перевірок населений пункт отримає оцінку від контролерів. Також оцінку зможуть поставити й інтернет-користувачі, взявши участь в онлайн-голосуванні. Сумарна кількість балів дасть можливість населеному пункту претендувати на нагороду проекту. Якою вона буде, поки що хай це буде для вас, шановні читачі, інтригою.

СІЛЬСЬКІ КОНТРОЛЕРИ


Цих дівчат ви бачили не в одному селі району, про проблеми села та його жителів вони знають не з чуток. Світлана Антонецька довгий час працювала в управлінні агропромисловго розвитку райдержадміністрації, знає державну службу з середини. Наталія Яцемірська - журналіст з 12-річним досвідом, один із засновників газети «КлюЧ», яка й візьме на себе нелегку ношу інформаційного забезпечення.

Дівчатам допомагатимуть команда однодумців та ентузіастів з громадської організації «Територія розвитку». До речі, до проекту може долучитися будь-хто. Якщо ви творчі, ініціативні, любите працювати й маєте намір змінювати життя на краще, тоді вам до нам.

Критика - це те, що стимулює людину рости й розвиватися. Не бійтеся критики, бійтеся загрузнути в багні повсякденності. Розвивайтеся, бо ви того варті!

Теги: проект "СІЛЬСЬКИЙ КОНТРОЛЬ", ГО "Територія розвитку", Наталія Яцемірська, Світлана Антонецька

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.