Перейти на мобільну версію сайту


12.07.2013

САМ ДЛЯ СЕБЕ НЕ ЗРОБИШ, НІХТО НЕ ЗРОБИТЬ

або Як зробити дорогу і не вкрасти 4 мільйони...
Про дороги, або їхню відсутність вже писано й переписано, але від того вони не стають кращими і найближчим часом через відсутність фінансування такими не стануть. Першими це зрозуміли директори наших міських підприємств – господарі, які вміють рахувати гроші. Цього року вони вирішили за власний кошт провести ямковий ремонт найбільш розбитих ділянок міських доріг. Аргумент такої ініціативи був доволі простим: краще полагодити дорогу, ніж гробити своїх залізних коней та бути постійними покупцями магазинів автозапчастин.
Услід за директорами до справи з ремонту доріг взялися й мешканці Білановецької набережної. набережна (1).JPGЩоправда, ті пішли далі - вирішивши не відремонтувати, а зробити дорогу на бездоріжжі.
Раніше на Білановецьку набережну не могли заїхати ані швидка допомога, ані рятувальники, ані інший спецтранспорт. Скільки не сипали на цю дорогу щебеню, після дощу чи снігопаду вулицю розмивало вщент. Тож людям набридло ходити та їздити колдобинами, і спільне невдоволення переросло у спільну справу.
Ще навесні при повороті з вул.Чапаєва на Білановецьку набережну міська влада зробила зливову каналізацію, адже навіть будинки у цьому районі підтоплювало талою та дощовою водами. Щойно відвели воду, як знайшлися «розумники», котрі почали їздити по решітці зливової каналізації важкими автомобілями, на вагу яких ця решітка не була розрахована. Не дивно, що зливова каналізація від такої халатності зазнала руйнації. Саме з неї розпочали ремонтні роботи білановецькі трудівники минулої суботи, 6 липня.
Звичайно, аби повністю довести до ладу Білановецьку набережну, жодних грошей мешканців цього кутка не вистачить, та якщо вже добра справа розпочалась, її обов’язково підтримають.
- Про нашу ініціативу дізнався міський голова Михайло Сімашкевич, - розповідає організатор білановецької толоки Людмила Худик. - Михайло Євстафійович допоміг нам із щебенем, з одним підприємцем домовився, що той підсобить із спецтехнікою, а з іншим - що виділить відсів для засипання ям.
набережна (2).JPGУ суботу працівники КП «Комунбуд» (директор Сергій Когут) допомогли білановецьким трударям спланувати дорогу. Також їм буде завезено вторинний асфальт, який знято із перехрестя вулиць Пушкінська та Суворова. Із доставкою щебеню допоміг директор КП «Комбінат благоустрою» Руслан Пристач.
Свідомі мешканці Біланівки, наче мурашки, працювали на дорозі весь день. Інженером цього будівництва став Лучіано Долла-Коста, італієць, який кілька років тому оселився на Білановецькій набережній. У зв’язку з тим, що для суцільної дороги не вистачає матеріалів, ініціатори будівництва вирішили прокласти дві смуги для коліс автомобіля. Тож минулої суботи було забетоновано близько 35 метрів двоколійки.
Робота кипіла наповну: одні робили опалубку, другі займалися зварюванням арматури під бетон, інші - колотили розчин, тачками доставляли його до потрібного місця. Хто ж, у зв’язку із станом здоров’я чи в силу інших причин, не міг братися до важкої праці, то підносив робітникам воду, чай, каву. З ранку й до смеркання на будівництві дороги працювали хлопчаки з Білановецької набережної - Артем Ситник, Олександр Черкас з друзями Дмитром Климентьєвим, який прийшов аж зі Смирнова, та Сергієм Калинчуком із Старого міста. Не покладаючи рук працювали Сергій Коломієць, Олег Цвєтков, Ігор Рябий, Володимир, Олександр, Сергій та Наталя Михайлови, Сергій Підгородецький, Володимир Задорожний, Олександр Боднарчук, Віталій Альчинський, Ольга і Микола Головко, Віталій Бондаренко, Оля Дорибогова. Навіть пенсіонерка Галина Гуменюк, яка не має власного транспорту прийшла допомагати на толоку. Хоч команда будівничих всіляко відмовлялася від допомоги пані Галини, зважаючи на її поважний вік, проте жінка не хотіла набережна (3).JPGзалишатися осторонь від загальної проблеми і внесла посильну допомогу в розмірі 100 грн.
- Разом з цим, були й такі, що мали у домоволодінні автівку, й не одну, але вийти допомогти не побажали, а лише пожертвували 50 грн, - каже Людмила Андріївна. - Не дивно, що ті, хто трудився, обурювався через те, що їхні сусіди, молоді й здорові хлопаки, відмовлялися брати участь у будівництві. Хоч і мають автомобілі та користуватимуться дорогою, але попрацювати на користь громади не побажали.
Така ось громадянська позиція: лише на словах, а як дійде до діла, то й у кущі...
Завтра мешканці Білановецької набережної і частини вулиці Чапаєва продовжать будувати дорогу. Просто вони мають мету і бажання її досягти.

Р.S. На сесії міської ради, яка відбулася 9 липня, звучали запити щодо ремонту вулиці Папаніна. При цьому озвучувалися наступні цифри: 1 км 209 метрів цієї ділянки дороги за нинішніми цінами коштуватиме 4 млн. 300 тис. грн. Білановецька набережна має не меншу довжину, проте її вартість завдяки ініціативності, згуртованості та бажанні змін на краще не коштує мільйонів.

Теги: Білановецька набережна, толока

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.