Перейти на мобільну версію сайту


01.11.2019

РИНОК ПРАЦІ В НАДІЙНИХ РУКАХ

Директор ЦентруУ неділю, 3 листопада, в Україні відзначатимуть День соціального працівника. Це свято гуртує навколо себе людей багатьох професій. Серед них є й ті люди, які допомагають здобувати професії. Це працівники Центру зайнятості, котрі допомагають у, без перебільшення, скрутний період, під час безробіття та пошуку роботи. Які послуги надає сьогодні міський Центр зайнятості та як змінилися підходи в обслуговуванні клієнтів Державної служби зайнятості розповідає директор Центру Наталія Пос­това.

– У центрах зайнятості з початку року розпочали роботу особисті консультанти, так звані кар’єрні радники, головне завдання яких – супроводжувати та підтримувати осіб, які звернулися до служби зайнятості, в їх намаганні знайти роботу чи змінити професію, – каже Наталія Постова. – У разі отримання статусу безробітного клієнт спільно з кар’єрним радником складає індивідуальний план працевлаштування, в якому міститься комплекс заходів, що їх мають здійснити кар’єрний радник та зареєстрований безробітний. Цей план і заходи розробляються індивідуально для кожного клієнта, який шукає роботу. Якщо немає відповідної вакансії в нашій базі даних, то спеціалісти рекрутери допомагають знайти роботу на інших ресурсах. Для цього лише необхідне бажання клієнта і резюме на посаду.

Також служба зайнятості змінюється в напрямку сучасного доступу до послуг. На нашому сайті можна ознайомитися зі всією необхідною інформацією та скористатися новими сервісами. Насамперед, це «Електронний кабінет шукача роботи», в якому особа може створити резюме, переглянути вакансії, дізнатися про наші заходи, виплату допомоги по безробіттю та інше. Також можна скористатися послугами «Електронна черга», або «Моя професія». Ми постійно працюємо над тим, аби задовольнити побажання і роботодавців, і безробітних.

заходи-1– Наталіє Іларіонівно, чи багато роботодавців звертається до Центру зайнятості, аби їм посприяли у підборі персоналу?

– Звичайно. Лише за 9 місяців цього року до нас звернулося 856 роботодавців, яким ми допомогли забезпечити 3096 вакансій. З початку року було організовано і направлено 30 безробітних на громадські роботи з благоустрою території міста і допомоги в оформленні документів на субсидії працівникам Департаменту соціального захисту населення. 159 осіб, які перебувають у Центрі зайнятості, були працевлаштовані на роботи тимчасового характеру, що дало можливість їх працевлаштувати на основне місце роботи. Також за цей час 48 роботодавцям було надано компенсацію на відшкодування єдиного соціального внеску.

– Сьогодні досить актуальним є питання створення нових робочих місць. Які напрацювання маєте в цьому напрямку?

– Як я вже зазначала, підтримка роботодавців полягає у можливості служби зайнятості відшкодовувати кошти роботодавцям за сплачений єдиний соціальний внесок. Така компенсація є вигідною для роботодавця. Прикладом успішної співпраці Центру зайнятості з роботодавцями є співпраця з ТОВ «ЄВРО-ЛАН ТРЕЙД», які в свою чергу звернулись до служби зайнятості за допомогою в підборі персоналу в 2019 році.

Підприємство новостворене, свою діяльність у місті розпочало з жовтня 2018 року, спеціалізується на механічному обробленні металевих виробів. Набір персоналу розпочався з лютого 2019 року. Завдяки ретельній співпраці фахівців служби зайнятості було працевлаштовано 27 осіб та організовано професійне навчання безробітних громадян. Також 8 безробітних було працевлаштовано на новостворені робочі місця з умовою надання компенсації ЄСВ роботодавцю та одна особа – на тимчасове робоче місце. 

Протягом року господарська діяльність ТОВ «ЄВРО-ЛАН ТРЕЙД» стрімко розвивалася, запорукою такого успіху є злагоджений колектив та бажання працювати і досягати поставленої мети, і як наслідок – зросла необхідність у додаткових кадрах. Директором підприємства є Герич Василь Юрійович. Під його керівництвом підприємство і надалі планує удосконалюватися та запроваджувати нові технологічні процеси.

– Наталіє Іларіонівно, погодьтеся, що задовольнити потребу роботодавців у кваліфікованих робочих кадрах з кожним днем стає все важче. Як справляєтеся із такою ситуацією?

– Розуміючи, що служба зайнятості має стати надійною підтримкою для роботодавців у питанні оперативного підбору працівників, у Кам’янець-Подільському міському центрі зайнятості було запроваджено новітній сервіс – послуги з рекрутингу, який вдосконалює процес пошуку роботи та підбору персоналу. У сучасних реаліях підприємства зацікавлені в рекрутинговій формі співпраці з Центром зайнятості. Адже роботодавець, який звернувся до фахівців з рекрутингу, не витрачає час на підбір кандидатів з великої кількості охочих, оскільки попередня співбесіда за вимогами роботодавця проводиться рекрутерами. Крім того, не потрібно витрачати кошти, адже така послуга надається безкоштовно. Також роботодавцю не обов’язково розміщувати свої вакансії на платних ресурсах, він може скористатися ресурсами Центру зайнятості.

заходи– Послуга рекрутингу доступна тільки для роботодавців?

– Ні, нею можуть скористатися всі, хто шукає роботу. Особливо цікавою ця послуга стане для тих шукачів роботи, які за певних умов не можуть набути статусу безробітного й користуватися послугами Центру зайнятості в повному обсязі. Певна річ, пошук персоналу на повному ринку праці підвищує конкуренцію, та разом з тим, збільшує шанси, що роботу отримає саме та людина, яка найбільше відповідає вимогам роботодавця, котра дійсно хоче працювати, готова навчатися, удосконалюватися та небайдужа до свого життя.

Так, з початку року послугами рекрутингу скористалися вже майже 200 суб’єктів господарювання, серед яких ТОВ «Кам’янець-Подільський м’ясо­комбінат», ДП НТК «Завод точної механіки», ТОВ «Модуль-Україна», Кам’янець-Подільське ПАТ «Гіпсовик», Хотинська філія ТОВ «Арда метал пекеджинг Україна», ПП «Медіа-центр «Край Кам’янецький», Довжоцький будинок-інтернат для громадян похилого віку, БГГ «Епіцентр К», КП «Спецкомунтранс», уп­рав­ління освіти і науки міської ради, ТОВ «Кабельний завод», ТОВ БК «Поділля-Трансбуд», ФОП Ведерніков С.Л. та інші.

– Чи співпрацюєте з соціально вразливими категоріями населення, зокрема з учасниками АТО?

робочі місця-1– Безумовно. Учасникам АТО, що звернулися до Центру зайнятості, здійснюється підбір роботи, інформування та консультування щодо їхніх прав і державних гарантій, надання статусу безробітного, призначення та виплата допомоги по безробіттю, залучення до самозайнятості. До кожного знаходимо індивідуальний підхід. Постійно проводимо роботу з надання профорієнтаційних послуг, залучаємо до семінарів з техніки пошуку роботи.

Протягом цього року нашими послугами скористалися 110 військовослужбовців, які мають статус учасника АТО. За цей час було прцевлаштовано п’ять осіб: ФОП Костенюк Н.П. – кухар, КП «Міськтепловоденергія» – електрогазозварник, ПП «Поділля Транс Тек» – водій, ПП «Дорлідер Поділля» – електрогазозварник ручного зварювання, ТОВ «АТБ» – охоронник. Також п’ятеро осіб уклали контракти з військовими частинами щодо проходження військової служби, одна особа започаткувала власну справу, а з початку 2015 року – 8 осіб. До тимчасової зайнятості залучено 6 осіб, профнавчання проходили 2 особи. На початок жовтня на нашому обліку перебувало 54 особи з числа учасників АТО.

– У роботі служби зайнятості що, на Вашу думку, є нині пріоритетним напрямком роботи?

– Усі напрямки важливі, але значну увагу ми приділяємо профорієнтаційній роботі, яка спрямована на клієнтоорієнтований підхід до надання послуг різним цільовим групам населення. Це зокрема надання профорієнтаційних послуг під час індивідуальних профконсультацій та заходів, орієнтованих на певну цільову групу безробітних (молодь, інваліди, жінки, учасники АТО, студентська та учнівська молодь); залучення населення до участі в масштабних профорієнтаційних проектах, масових заходах, які проводяться в місті.

Основною метою профорієнтаційної роботи центру зайнятості є надання консультацій щодо вибору або зміни професії, надання психологічної підтримки, досягнення ефективної зайнятості.

Постійно проводиться роз’ясню­вально-кон­суль­таційна робота з учнями, батьками, педагогами, студентами навчальних закладів міста щодо особливостей працевлаштування на сучасному ринку праці. 

Уже стало гарною традицією щороку проводити масштабний захід «Подорож у світ професій» для шкільної молоді, щоб допомогти майбутнім абітурієнтам ознайомитись з актуальними професіями сьогодення. Такий захід відбувся 25 жовтня у ПДАТУ. Його організаторами виступили міський та районний Центри зайнятості спільно зі своїми соціальними партнерами з міського та районного управлінь освіти та науки.

Основними учасниками стали близько 20 вищих навчальних закладів області, які допомагали зорієнтувати учнів щодо вибору майбутньої професійної діяльності, активізувати молодь на опанування професій, що мають попит на ринку праці, розширити їхнє уявлення про сучасні професії, сформувати позитивне ставлення до них. Крім навчальних закладів на ярмарку професій були роботодавці міста та Центр розмінування.

робочі місця«Подорож у світ професій» відвідали учні 8-11 класів міста і району. Крім можливості визначитись зі своїм майбутнім фахом, вони взяли участь в інтелектуальній грі «Брейн-ринг» та отримали заохочувальні подарунки від служби зайнятості.

– Наближається Ваше професійне свято. Що би ви побажали колегам та соціальним партнерам?

– Цей день – чудова нагода висловити вдячність тим, хто обрав таку потрібну і благородну сферу діяльності, як соціальний захист населення. Тож щиро вітаю колектив міського центру зайнятості, наших ветеранів, всіх наших соціальних партнерів зі святом! Бажаю міцного здоров’я, особистого щастя, творчої мудрості і високого професіоналізму! Нехай множаться наші добрі вчинки, здійснюються найкращі плани та задуми, а служіння обраній справі, чуйність та щедрість приносять вам людську шану та повагу! Хай у ваших домівках панують мир і злагода, благополуччя і достаток. Зі святом вас!


Теги: з Днем соцального працівника

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


ВИБОРИ-2020

Початок : 10.08.2020 12:14:00
Закінчення: 14.08.2020 12:14:00
Голосів: 391
Опитування активне.


Нові чи старі обличчя? За кого голосуватимете на місцевих виборах 25 жовтня - "старого" голову громади чи нового кандидата?

  
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.