Перейти на мобільну версію сайту


17.02.2017

РЯТУВАЛИ ВІД ЗАДУХИ

риба-1На початку лютого на водоймах, як правило, складається надто несприятливий кисневий режим, що може призвести до загибелі великої кількості риби. З одного боку, триває процес розкладу великої кількості літніх водних рослин, що супроводжується інтенсивним поглинанням кисню з води; з другого – його поповненню з повітря перешкоджають сніговий і крижаний покрови.

Якщо до поверхні води щойно пробуреної чи вирубаної ополонки першими підпливають водяні клопи, а згодом і риби, то це свідчить про нестачу там кисню.

Рятувати рибу від задухи на Дністрі та його притоках взялися рибалки комунального підприємства «Кам’янець-Подільське рибне господарство» на чолі з директором Дмитром Качинським, старший державний інспектор рибоохорони Кам’янець-Подільської дільниці Олександр Палилюлько та начальник відділення ПОНДВ НПП «Подільські Товтри» Віктор Гуменюк.

- Найефективніший спосіб боротьби із задухою, - прорубування ополонок, - пояснює Дмитро Григорович. - Корисно змітати з криги сніг, щоб сонячне проміння вільно проходило вглиб водойми. Любителі зимової риболовлі також можуть зробити добру справу: пробити в місцях, де може виникнути задуха, з десяток зайвих лунок, встановити в них пучки очерету чи інших рослин, багатих на повітряні порожнини, так, щоб нижній кінець був нижче криги, а верхній – над нею. Саме це ми робили в притоках Дністра впродовж цього тижня.

- Дмитре Григоровичу, окрім рятування риби від задухи, Ви ще й проводите щорічне зариблення та встановлюєте під час нересту спеціальні нерестилища, аби риба навесні мала де відкласти ікру. Як будете працювати цього року в зв’язку із забороною промислового вилову риби?

- Комунальне підприємство «Кам’янець-Подільське рибне господарство» створено районною радою в 90-их роках. Підприємство працювало до 2005 року, поки не був оголошений мораторій на вилов риби до 2010 року. З відміною мораторію я був обраний директором комунального підприємства, мою кандидатуру підтримали депутати на сесії райради.

Основним видом діяльності нашого підприємства є промисловий вилов риби. Цьогоріч, на жаль, через мораторій колектив рибалок може залишитися без роботи, а їхні сім’ї без фінансової підтримки.

Ми й так маємо певні складнощі в роботі, зумовлені її сезонністю. Зокрема, в нерестовий та зимовий періоди підприємство не працює.

Враховуючи той факт, що в період нересту відбувається різкий спад рівня води в Дністровському водосховищі, а це, у свою чергу, призводить до загибелі великої кількості ікри, наше підприємство проводить велику роботу по будівництву штучних нерестилищ.

Неодноразово підприємство проведило зарибнення в Дністровському водосховищі, в річку потрапила значна кількість малька коропа та товстолоба.

Основним своїм завданням вважав збереження колективу. Незважаючи на сезонність роботи, ми створювали нові робочі місця, що давало змогу не лише збільшити обсяг реалізації продукції, а й збільшити відрахування до бюджету.

Враховуючи той факт, що нині основою політики нашої держави є підтримка та захист власного товаровиробника, а також великий попит населення на вітчизняні продукти харчування, які були б екологічно чистими, ми маємо всі можливості для розширення діяльності нашого підприємства.

На жодній з великих річок країни немає мораторію на промисловий вилов риби, окрім Дністра. Чи доцільно було взагалі це робити? Навпаки, варто було би займатися зарибненням, збереженням екології та біоресурсів. Сподіваюся, що депутати на черговій сесії районної ради звернуть увагу на цю проблему, та приймуть виважене рішення, яке допоможе зберегти комунальне підприємство, а головне - робочі місця для людей, які тут працюють.


Теги: крига, риба, рибалки

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.