Перейти на мобільну версію сайту


12.06.2015

РТУТЬ ЗІБРАТИ НЕ ПРОБЛЕМА. ДАЛІ ЯК?

- Ви не знаєте, куди віддати тріснутий ртутний термометр? - із таким запитанням у редакцію «КлюЧа» завітала наша постійна читачка. - У місцях, де приймають на утилізацію батарейки і ртутні лампи, його не беруть.

По коментар ми звернулися до начальника міського відділу надзвичайних ситуацій Юрія Крилова.

- За довгий час ви першими до нас прийшли із такою проблемою, - відверто зізнається Юрій Володимирович. - Найближчі підприємства, які займаються переробкою ртуті, знаходяться в Хмельницькому та Чернівцях. Тож термометр, якщо ви його випадково розбили, доведеться везти саме туди, або ж звертатися до рятувальників.
Ми зателефонували на 101. Диспетчер, дізнавшись про нашу проблему, одразу повідомила, що ми повинні робити, аби уникнути непрємностей. У першу чергу, кульки ртуті варто обережно зібрати на папір, змочений водою або олією; помістити їх у скляну ємність і герметично закрити. Після цього промити місце, на яке розсипалася ртуть, мильним розчином, або розчином із марганцівки.

- Банку із кульками ртуті ви можете привезти до нас, а далі ми дамо їй раду, - заспокоїла рятувальниця.

Про те, що випари ртуті з розбитого термометра не є шкідливими, повідомив начальник міськрайонного управління Держсанепідслужби у Хмельницькій області Олег Керничний. На це неодноразово вказували заміри, які проводилися спеціалістами його служби.

Можливо, в невеликих дозах ртуть і не складає серйозної закрози, та подбати про її утилізацію на рівні міста все ж таки варто.

Теги: ртуть, розбився термометр

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.