Перейти на мобільну версію сайту


17.11.2017

РЕЗУЛЬТАТИВНЕ ОБ’ЄДНАННЯ

гайЗ кожним роком все більшої популярності набирає кооперативних рух. Люди об’єднуються в асоціації, спілки, кооперації. Головна мотивація: об’єднання допомагає працювати в колі однодумців, розвиватися, йти в ногу з часом. Для сільгоспвиробників усі тези актуальні. Чи виправданим стало об’єднання аграріїв на Кам’янеччині в Асоціацію «Сільськогосподарських товаровиробників Поділля», поговорили з її очільником Ігорем Гаєм.

– Ігоре Віталійовичу, як учасники Асоціації завершують цьогорічні польові роботи? Чи всім вдалося досягти бажаних результатів? Все ж таки, буревій на початку літа вніс свої корективи в господарчу структуру агропідприємств, наробивши чимало шкоди.

– Погода щороку вносить свої корективи й не завжди приємні. Відтак змінюється посівна карта регіону. До прикладу, вже третій рік поспіль не надто гарні результати демонструє соя. Багато сільгоспвиробників нашого регіону відмовляються від цієї культури через її низьку рентабельність. 

Наразі левову частку посівних площ складають зернові культури. При застосуванні інтенсивних технологій гарний результат показали пшениця і ячмінь, у деяких господарствах урожайність сягнула понад 100 т. Сьогодні маємо достатньо площ посіву вже під урожай 2018 року озимих зернових, зокрема пшениці. Непоганий прибуток цього року дав соняшник, зібрано достатній урожай кукурудзи на зерно. Результат у 50/50 показав ріпак: посіви, які нормально вийшли з зими, дали гарний урожай. Проте інша половина цієї культури через погану схожість була пересіяна навесні.

Чимало господарств у 2017 році вперше пробували сіяти горох, і результат їх потішив. Середня урожайність цієї культури була більше 4 т. При ціні в 6 тис. грн за тонну вийшла доволі непогана рентабельність.

Окрім польових робіт, чимало клопотів додало вкрай важке податкове навантаження, яке, як і погода, змінюється чи не щороку. На жаль, цього року не було повернення ПДВ ні по рослинництву, ні по тваринництву. І аграрії були змушені, реалізовуючи продукцію, або платити кошти в державну казну, або оновлювати матеріально-технічну базу. На сьогодні агропідприємства значно оновили парк техніки, він достатній, проте законодавство не дає аграріям можливості розвиватися ще й в інших напрямках.

Також збільшилася орендна плата за пай, яка наразі знаходиться на рівні 8% від нормативно-грошової оцінки землі. За рахунок аграріїв зросли в декілька разів надходження до сільських та районного бюджетів. Разом з цим, ми з себе не знімали зобов’язання підтримувати розвиток населених пунктів, допомагати соціальній сфері – школам, дитсадочкам, медпунктам, у ремонті доріг та освітлення. Ще не чув жодних нарікань, що якийсь сільський голова звернувся до сільгоспвиробників по допомогу і йому відмовили. Ще раз повторюю: у бюджет сільських рад йдуть великі надходження від аграріїв. Але є не менші претензії до окремих очільників громад щодо раціонального використання отриманих податків, які йдуть не на розвиток населених пунктів, а на зарплати і премії чиновникам.

– Кілька років тому на Кам’янеччині з’яви­лася Асоціація «Сільськогосподарські товаровиробники Поділля», яку Ви нині очолюєте. Чи доцільним було її створення?

– Скажу так: тільки нерозумний не може оцінити привілеї кооперативного руху. Нині увесь світ об’єднується в сільськогосподарські кооперативи – як великі, так і малі. Асоціація сьогодні є засновником Першого українського сільськогосподарського кооперативу (ПУСК) та членом Всеукраїнської аграрної ради, яка бере активну участь у процесах законотворення. Члени цієї ради є радниками в Міністерстві агропромислового розвитку, головами громадських рад аудиту і бухгалтерського обліку. 

Об’єднання дає можливіть узагальнювати інформацію і приймати правильні рішення, реалізовувати продукцію за вигідними цінами, вчасно дізнаватися про новини законодавства. Крім того, за більш вигідними цінами купувати необхідну для ведення господарської діяльності продукцію – мінеральні добрива, засоби захисту рослин, пальне. Чимало привілеїв, особливо в реалізації продукції, мають члени ПУСКу. Узагалі практика об’єднання доводить свою резульативність та дієвість. Згадайте хоча би події кінця минулого – початку цього року, коли аграрії по всій Україні вийшли на акції протесту з вимогами внести зміни до окремих законів, які стримують розвиток агросектора. До нас прислухалися урядовці й нав’язані правила гри були змінені. Тож гуртом ми сила.

– Отож, можна зробити висновок, що Асоціація й надалі буде розвиватися та приймати в свої лави нових членів?

– Цілком вірно. У новому році ми розширюємо штат і працюємо в тому ж руслі. Події останнього періоду дали можливість зробити чимало висновків, переглянути деякі результати роботи. Я не звик сидіти на місці, тож з’явилися нові ідеї та плани. Будемо працювати на перспективу, а розвиватися, повірте, є куди.

Сьогодні маємо чимало напрацьованих законодавчих ініціатив, які потребують втілення в життя. Агросектор доволі динамічний, українська продукція користується попитом на ринках Європи та Азії. Саме тому і дрібний фермер, і потужний агровиробник перетворилися на локомотив, який рухає державу та економіку зокрема в правильному напрямку. 

Тож напередодні свята вітаю всіх, причетних до агросектора. Бажаю здо­ров’я, невичерпної енергії, натхнення і віри в європейське життя нашої країни. Зміни на краще обов’язково будуть!

Теги: кооперативний рух, Ігор Гай

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.