Перейти на мобільну версію сайту


23.03.2012

Рекорди Кам’янеччини: на старт!

Із нинішнього номеру газети «Кам’янецький часопис КлюЧ» започатковує нову рубрику: «Рекорди Кам’янеччини».
Усі най-, най-, най! Ми чекаємо на Вас! До нашої рубрики «Рекорди Кам’янечинни», на основі якої на початку наступного року ми плануємо опублікувати книгу під однойменною назвою, мають шанс потрапити усі найрізноманітніші досягнення та унікальні можливості як природи, архітектури нашого краю, так і ваші особисті рекорди.
Ви власник найдовшого волосся,  маєте найвищий чи найменший зріст, найбільший ніс, найтоншу талією?… Чи може на вашому городі виріс найбільші томат, гарбуз чи картопля? Тоді вам точно до нашої книги.
А може ви знаєте про якісь неймовірні здібності сусіда, друга, знайомого – телефонуйте і розповідайте! Ваші рекорди та досягнення не повинні безслідно зникнути Ви - рекордсмен! Ви – неординарна особистість! Про це повинна знати уся Кам’янеччина.
Сьогодні рубрику «Рекорди Кам’янеччини» ми відкриваємо усім відомим не тільки в нашому регіоні, а й державі витвором архітектури – це міст «Стрімка лань».
Взагалі, назв у цього мосту декілька. Окрім вже зазначеної та офіційної є ще «Лань, що біжить», «Чернівецький», 5625011_afae73eb.jpg«Кубачівський».
Міст став невід’ємним атрибутом міжнародної траси, яка на автомобільних картах значиться як М-20.
Будівництво «Стрімкої лані» розпочалося у 1966 році згідно із проектом, розробленим фахівцями Інституту електрозварювання ім.Патона та Київського політехнічного інституту.
Планувалося (це навіть прозвучало на одній із сесій Кам’янець-Подільської міської ради – прим.Ред.), що відкриття цієї транспортної магістралі відбудеться у рамках святкування сторіччя від Дня народження Володимира Леніна (22 квітня 1970 р). Однак партійно-комуністичним планам завадила будівельна реальність.
21 серпня 1973 року покладено останній блок, який з'єднав береги Смотрицького каньону. Над будівництвом моста працював Київський будівельний трест «Мостобуд № 1» (керівник Ісак Баренбойм). Проте знову ж таки, радянське бажання приурочити відкриття до якихось подій змусило відтягнути урочистості. Офіційна церемонія відкриття «Стрімкої лані» відбулася 2 листопада 1973 року (напередодні чергової річниці з Дня Великої Жовтневої революції).
Міст «Стрімка лань» є унікальним за своїми параметрами та конструкцією. Вперше у світовій практиці в основу будівництва мосту лягла бісталева конструкція.
Якщо говорити мовою цифр, то довжина мосту складає 379,14 м, його ширина – 19 м (проїжджа частина - 14 м, тротуари по 2,5 м.). Відстань між опорами становить 174 метри. На сьогодні це найвищий міст (від землі до полотна мосту) в Україні, висота якого складає 70 метрів. Щоправда зустрічається цифра у 60-62 м. Важить «Стрімка лань» понад тисячу тон.
Якщо дивитись на міст у профіль, то видно ухил розміщений під кутом майже 30°. Така розбіжність виникла внаслідок того, що лівий берег річки Сморич у тому місці вищий за його правий берег. Таким чином створюється враження, що міст стрибає і приземляється. Звідси і назва «Стрімка лань». Також свою лепту у назву мосту внесла легенда, за якою литовським князям Коріатовичам саме стрімкі олені показали безпечний шлях до міста через круті береги Смотрича.
 8 липня 1980 року через міст пройшла естафета Олімпійського вогню.
20 вересня 1996 року на мосту розпочав роботу єдиний на той час в Україні атракціон «Bungee Jumping» (шоу «Вільний політ»). Пробний стрибок відбувся 14 вересня. На превеликий жаль восени 2006 року під час одного із стрибків сталася трагедія: загинула 26-річна столична журналістка.
29 червня 1999 року вперше під мостом здійснили політ повітряні кулі. А 6 листопада 2004 року зафіксовано рекордний проліт під мостом одночасно трьох куль.
З 8 жовтня 2004 року, відповідно до розпорядження Кабміну, міст «Стрімка лань» було передано з комунальної власності міста в державну (у власність «Укравтодору»). За результатами опитування, яке тривало від 7 грудня 2007 року до 14 січня 2008 року, міст «Стрімка лань» визнано одним із семи чудес Кам'янця-Подільського.
Міст «Стрімка лань» є рекордсменом серед найвищих мостів Кам’янечини.

Теги: рекорди

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.