Перейти на мобільну версію сайту


15.09.2017

РАДНИЦЯ ПРИЇДЕ В КОЛИБАЇВКУ

- Ми не можемо далі затягувати ситуацію з медичною реформою. Це також складова питання національної безпеки держави, — такими словами Президент Петро Порошенко відкрив нараду з питань розвитку сільської медицини, яка відбулася 11 вересня в Національному медичному університеті ім.Богомольця. 
У цій нараді брав участь голова Колибаївської ОТГ Михайло Желізник.

меднарада- У своєму виступі голова держави підкреслив, що значна частина українців позбавлена права на отримання якісних медичних послуг через абсолютно неефективну нинішню систему охорони здоров’я, - каже Михайло Дмитрович. - Петро Порошенко нагадав, що урядові законопроекти про медреформу детально обговорювалися в парламентських робочих групах, у профільному комітеті, з громадськими організаціями та схвалені Національною радою реформ. Президент звернувся до депутатів з проханням докласти максимум зусиль і не затягувати ухваленням медичної реформи.
Проект реформування сільської медицини, що стане частиною медичної реформи, на нараді презентувала радниця Президента Марія Гайдар. Програма передбачає додаткове фінансування сільської медицини, щоб створити умови та мотивувати лікарів надавати якісну медичну допомогу у селах. Це і нове обладнання, і будівництво ФАПів та амбулаторій, забезпечення лікарів житлом і транспортом, значне підвищення заробітної плати. Колибаївська ОТГ вже має дорогу до амбулаторії, автомобіль, медичне обладнання та готова виділити гроші на конче необхідну лабораторію. Але сьогодні є нарікання на роботу лікарів. Ці питання мають вирішуватися на рівні управлінь. Крім того, я вважаю, що управління амбулаторіями слід передати громадам, і тоді воно покращиться. 

Окрему увагу в програмі приділяють онлайн-медицині. За допомогою широкосмугового інтернету лікар зможе не тільки надавати консультації пацієнтам та фельдшерам дистанційно, а й бути частиною медичної спільноти та постійно підвищувати свій професійний рівень. І в цьому напрямку колибаївська громада вже попрацювали, придбавши для амбулаторії комп’ютер.

Після презентації Марія Гайдар поспілкувалася з представниками органів місцевого самоврядування, ОТГ, медичних вишів, з лікарями обласних та районних лікарень, а також з особами, безпосередньо пов'язаними з сільською медициною. Почула багато цікавих ідей, слушних думок та бажання долучитися до проекту.

Також з нею мав розмову голови Колибаївської ОТГ Михайло Желізник, який запросив відвідати громаду. Тож Марія Гайдар найближчим часом приїде в Колибаївку.

- Реформа направлена на те, щоб зробити все можливе як для лікарів, так і для пацієнтів, щоб їм було комфортно. Для цього необхідно будувати сучасні амбулаторії з житлом для лікаря. Потрібно зробити все, щоб лікар міг надавати послуги, а лікарів звільнити від паперової роботи. Ця реформа реалістична, необхідна і буде проведена, - зазначила Марія Гайдар.

Теги: Колибаївська ОТГ, Михайло Желізник

Дивіться також:





Повернення до списку





Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:








Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/




Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.