Перейти на мобільну версію сайту


06.04.2018

ПИЛИП ГУК ОТРИМАВ МЕДАЛЬ

нагорода2 квітня в Центрі розмінування Головного управління оперативного забезпечення Збройних сил України медаллю НАТО «За особливі заслуги під час проходження служби» нагороджено інструктора відділення спеціальної підготовки лейтенанта Пилипа Гука.

Як зазначено в нагородному листі, перебуваючи в складі Міжнародних сил зі сприяння безпеки в Ісламській Республіці Афганістан, лейтенант Пилип Гук дотримувався найкращих традицій Альянсу, демонструючи надзвичайну хоробрість і вагомий внесок при виконанні поставленого завдання, за які він отримав повагу та визнання серед усіх представників Альянсу.

З’ясовуючи деталі нагородження високою відзнакою (до речі, за нашою інформацією подібною нагородою в Україні відзначено лише двох військовослужбовців, які брали участь у миротворчих операціях), встановлено, що лейтенант Пилип Гук відзначився винятковими заслугами під час проходження служби оператором зі знешкодження саморобних вибухових пристроїв (СВП) в операції «Рішуча Підтримка» в провінції Герат (Ісламська Республіка Афганістан).

Вранці 23 травня 2017 р. лейтенанту Гуку та його групі було поставлено завдання знешкодити замінований автомобіль марки Toyota. Завдання ускладнювало те, що автомобіль знаходився в передмісті населеного пункту, що не дозволяло його знищити на місці виявлення.

Оцінивши ситуацію, лейтенант Гук вирішив використати пристрій з дистанційним керуванням для візуальної перевірки салону автомобіля, під час якої камера зафіксувала 4 ємності жовтого кольору, детонуючий шнур та каністри з пальним між переднім та заднім сидіннями транспортного засобу.

Оскільки пристрій з дистанційним керуванням не зміг отримати доступ всередину автомобіля, офіцер підійшов до транспортного засобу, відчинив його двері та за допомогою спеціального обладнання для дистанційної роботи сапера витягнув небезпечний вантаж з транспортного засобу. Після цього смертельну знахідку було вивезено в безпечне місце та знищено.

 Тарас ГУЦОЛ. 

Командування НАТО високо оцінило професіоналізм, хоробрість, рішучість і самовіддачу українського офіцера-сапера, який, ризикуючи власним життям, швидко виконав поставлене завдання і убезпечив мирне населення та персонал навчально-тренувального табору «Захід».


Теги: Пилип Гук, нагорода від НАТО

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.