Перейти на мобільну версію сайту


09.08.2019

ПРИСЯГЛИ І ОСВІДЧИЛИСЯ НА ВІРНІСТЬ…

присягаТретього серпня присягу на вірність українському народові склало понад сто випускників кафедри підготовки офіцерів запасу К-ПНУ ім. І.Огієнка. Їм невдовзі буде присвоєне звання молодших лейтенантів. У багатьох юнаків та дівчат на плечах засяють золоті зірочки, а багато хто піде іншим шляхом, але якщо знадобиться рідній ненці, вони вже стануть у стрій командирами військових підрозділів.

На військовій кафедрі, яку очолює полковник Євген Брижатий, вчилися студенти кам’янецьких вишів – ПДАТУ та К-ПНУ, а також з Тернополя, Вінниці, Хмельницького, Одеси. У них за плечима військовий вишкіл, збори, практичні заняття на полігоні, натерті мозолі на п’ятах, перші схвильовані постріли зі зброї та недоспані ночі над конспектами.

Привітати з цією знаковою подією випускників завітали секретар міської ради Дмитро Васильянов, перший проректор К-ПНУ ім.І.Огієнка Володимир Дубинський, рідні, близькі, друзі.

– Важлива подія сталася у вашому житті майбутніх офіцерів, – звернувся Дмитро Сергійович. – Відтепер набуті на військовій кафедрі навички та знання ви нестимете своїми шляхами. Ви завжди зможете захистити себе, своїх дітей, батьків, родичів та землю.

– Нині ви приймаєте присягу на вірність українському народові і це результат копіткої праці ваш та викладачів, – каже Володимир Анатолійович. – І завдяки цьому ви отримали путівку в життя.

Від імені батьків зі словами подяки командирам і викладачам звернулася мама випускника Богдана Погорецького Ольга Феофанівна, а також зі словами настанови до випускників: «Сьогодні серця усіх батьків переповнюють радісні почуття, адже мрія наших дітей здійснилася, вони закінчили навчання на військовій кафедрі, прийняли присягу на вірність українському народові і незабаром отримають омріяні офіцерські погони молодших лейтенантів. До цього дня ми йшли разом з дітьми, були і труднощі, і радощі, гордість і сльози, а сьогодні у всіх свято. За час навчання наші діти змужніли, подорослішали, знайшли справжніх друзів. Ми віримо, що вони будуть гідними звання офіцера, захисника Вітчизни. Я від імені усіх батьків дякую керівництву, викладачам кафедри підготовки офіцерів запасу за те, що передали свої знання, життєвий і військовий досвід молодій зміні. А ви, дочки і синочки, будьте за будь-яких обставин людьми, бо людяність – то найкращий дар. Хай любить вас життя і береже Господь. Чистого, мирного неба і в добру путь!».

Найдостойнішим було вручено грамоти та подяки. Освятив і благословив усіх отець Юрій Матвєйцов. На завершення свята двом дівчатам-випускницям кафедри їхні кохані зробили пропозицію руки та серця, і вони погодилися.

Навіть негода не зіпсувала свята. Військовий оркестр під керівництвом Андрія Жарія порадував присутніх своєю віртуозністю. І був вальс, і в повітря випустили офіцерський погон, і були щирі вітання рідних та друзів. 

Артем Ситнік: «З дитинства мріяв бути поліцейським, але так склалося, що закінчив економічний факультет К-ПНУ ім.І.Огієнка. На передостанньому курсі вступив на військову кафедру, але серйозні заняття спортом відбирали увесь час, і я вирішив кинути. Та якось познайомився з своєю майбутньою дружиною, і вона мене надихнула далі вчитися. Після економфаку пішов працювати в поліцію, пройшов школу поліції, але я належав до сержантського складу. А тепер я маю шанс кар’єрного росту, бо ж вже у мене офіцерське звання і сподіваюся на найшвидше підвищення у посаді.

Богдан Погорецький: «Нині дуже складна ситуація в державі, вже п’ятий рік війна, і я вважаю, що обов’язок кожного чоловіка – боронити свою землю. На військовій кафедрі нас багато чому навчили і тепер кожен з нас може бути командиром підрозділу, адже ми отримали хорошу підготовку. Я вдячний своїм командирам».


Теги: присяга

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.