Перейти на мобільну версію сайту


18.10.2019

«ПРИСЯГА 1919»: ВІД ІДЕЇ ДО РЕЗУЛЬТАТУ

присягаСвою роботу над великим проектом «Присяга 1919» підсумували учасники команди, які доклали чимало зусиль для втілення масштабного задуму – популяризувати Кам’янець-Подільський, як соборну столицю України. Аби розповісти про успішні проекти, реалізовані за два роки наполегливої роботи, а також подякувати міській владі за сприяння, представники міської організації «Просвіта» провели брифінг. Участь у ньому взяли також автор книги «Кам’янець – соборна столиця УНР» Дмитро Бабюк, видавець Ярослав Сисин та керуюча справами виконавчого комітету Яна Мельничук.

Як каже Анатолій Паладійчук, все почалося два роки тому з ідеї встановлення пам’ятника Українській революції 1917-1920 років, під час якої Кам’янець-Подільський, будучи тимчасовою столицею УНР, відіграв важливу роль в історії українського державотворення. Згодом такий задум втілився у конкретних діях: розробка проекту «Присяга 1919», визначення місця розташування об’єкта, проведення конкурсу на кращий ескіз Меморіалу, закладання першого каменю, виставка фото й віднайдених документів, видавництво книги Дмитра Бабюка «Кам’янець – соборна столиця УНР», популяризація міста у національних ЗМІ (стаття про Присягу в журналі «Країна», випуск передачі на 5 каналі, присвяченої Кам’янцю часів УНР). На цьому робота не зупиняється: команда «Присяга» продовжує працювати над пошуком фото й документів по архівах України, проводити просвітницьку роботу, шукати партнерів для спільної справи, розробляти подальші кроки стосовно будівництва скверу з меморіалом Присязі.

Нагадаємо, що в березні цього року було визначено кращий ескізний проект Меморіалу Присязі на вірність Україні. Його заплановано звести в центральній частині міста – неподалік собору на вул.Лесі Українки. Пам’ятний знак має засвідчити, що перша спроба об’єднати весь український народ під однією присягою відбулася саме в Кам’янці-Подільському.

Шляхом таємного голосування перше місце за кількістю голосів отримала пропозиція авторського колективу в складі члена Національної спілки архітекторів України Віктора Рудюка та скульптура, члена Національної спілки художників України Сергія Кляпетури. Вони запропонували досить масштабний проект, відтворивши мить присяги українськими діячами. Вказана вартість такого проекту – 6 млн 730 грн.

На другому місці – ще одна робота Сергія Кляпетури. В трійку вибраних робіт увійшов і проект авторського колективу в складі скульптора Андрія Кліща та архітектора Вадима Порчинського.

Саме ці роботи будуть взяті за основу для подальшого проектування Меморіалу.

Теги: проект «Присяга 1919»

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.