Перейти на мобільну версію сайту


14.09.2018

ПРИБОРКУВАЧІ ВОГНЮ

рятівники17 вересня рятівники відзначають своє професійне свято – День рятівника, яке встановлено Указом Президента України від 12 вересня 2008 року. Це свято об’єднує людей мужніх професій – пожежних, працівників аварійно-рятувальних формувань та служб, які відповідальні за забезпечення надійного захисту життя людей від надзвичайних ситуацій.

Кожен тривожний виїзд служби порятунку – це випробування сили духу і професіоналізму, а кожна приборкана пожежа, ліквідована аварія – це врятовані людські життя, збережені матеріальні та культурні цінності. Безліч прикладів відваги, рішучості та самовідданості проявлені в двобої з вогнем, під час ліквідації аварій та різних надзвичайних ситуацій свідчать, що пожежно-рятувальна служба об'єднує у своїх лавах загартованих бійців, справжніх професіоналів. Вони не лише за професійним обов'язком, але й за покликом серця завжди готові прийти на допомогу, ризикуючи власним життям заради життя інших. Тисячі успішно ліквідованих пожеж, наслідків аварій та стихій, попередження різного роду надзвичайних ситуацій та забезпечення безпечної життєдіяльності населення, врятовані люди – найкраще підтвердження вагомого внеску рятувальників у становлення та зміцнення української держави.

Напередодні Дня рятівника наша бесіда із начальником групи персоналу 2-го ДПРЗ, капітаном служби цивільного захисту Вадимом Шиманським.

– Вадиме Олександровичу, якими здобутками підрозділу Ви сьогодні пишаєтеся?

– Нічого особливого цього року не відбулося. Як завжди, копітка і відповідальна робота. Чого лише варта була пожежа готелю «Україна». У її гасінні були задіяні всі підрозділи міста та району. І хоча на допомогу готові були прийти рятівники інших ближніх районів, але ми впоралася самі. Пожежа була досить складною, довго довелося проводити розвідку, щоб виключити в приміщенні перебування дітей, адже була інформація, що вони там були. На щастя, все обійшлося. А так щодня доводиться рятувати старших немічних людей, зачинених у квартирах, дітей, які самі зачинилися, коли хтось із батьків вийшов і забув ключ, знімати кошенят, виймати з пасток собак. Нас залучають до розмінування знайдених вибухонебезпечних предметів. Та головна наша задача – гасіння пожеж. До вересня наш підрозділ на території міста та району гасив 81 пожежу, в місті 43, у районі – 38. Основною причиною пожеж є необережне поводження з вогнем. Тому велике прохання до кам’янчан, будьте обережні і обачливі, адже від цього залежить ваше життя і життя навколишніх.

Рятівники проходять спеціальну підготовку, тренування, відпрацювання нормативів і теоретичних знань. Адже праця пожежника – це найнебезпечніша професія в світі, особливо при гасінні пожежі вона відзначається великою складністю і супроводжується величезними фізичними і психологічними навантаженнями. Пожежник постійно напоготові, навіть коли спить, він все одно на роботі. Рятівник повинен завжди зберігати готовність до екстрених дій. Уявіть собі, ви відпочиваєте і раптом гучно виє сирена. Звичайно, це стрес навіть для досвідчених працівників, адже в перші 25-30 секунд тривоги в людини пульс підвищується на 47 ударів, а вже коли вона прибула на місце пожежі, то пульс може сягати і до 150 ударів. Отже, це величезне навантаження на будь-яку людину, а наші працівники постійно в такому ритмі живуть. 

– За якими якостями відбирають до Вас на службу рятівників?

– Насамперед, кандидат має пройти серйозний психологічний відбір і медичне обстеження. Також він має бути фізично розвинутий, адже у нас дуже великий рівень фізичних навантажень, бо ж пожежні працюють в бойовому одязі і пожежному спорядженні, вага яких складає до 35 кг. Крім того, пожежник має бути спритним і фізично міцним. Та безумовно людина повинна бути освіченою і фахово підготовленою, щоб сама вміла приймати складні рішення в складних ситуаціях і звичайно була дисциплінованою. Відібрані кандидати зазвичай проходять первинну підготовку в спеціальних центрах.

– Робота у вас безумовна надзвичайно складна і Ви маєте бути добре забезпечені форменим одягом, спорядженням, технікою. Як у Вас із цим справи?

– Форменим одягом та спорядженням ми забезпечені повністю, а от із технікою є проблеми. Її, як і у всіх інших підрозділах, не вистачає, а наявна потребує оновлення. Місто розбудовується, висотність будинків збільшується і надалі, напевне, будуть зводитися будинки більше 9 поверхів, а наша техніка розрахована для роботи до 9-го поверху. Тому вже сьогодні потрібно думати про автодрабину, яка має можливість підйому до 60 метрів, бо наша розкладається на 30 метрів. Сподіваємося, що депутатський корпус міста і району та наше вище керівництво подбають про безпеку кам’янчан.

 Валерія СУШИЦЬКА. 


Теги: до Дня рятувальників

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.