Перейти на мобільну версію сайту


01.11.2019

ПРОТЕСТУЮТЬ ПОКИ ЇХ НЕ ПОЧУЮТЬ

аграріїУ середу, 30 жовтня, аграрії зі всієї України вийшли на масову акцію протесту, організованою ГО «Всеукраїнська Аграрна Рада», проти включення до порядку денного парламенту законопроєкту №2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», яким з 2020 року вводиться ринок землі в Україні.

На площі Конституції перед Верховною Радою зібралося більше 10 тисяч протестувальників. Через кілька годин учасники акції продовжили свою мирну акцію біля Офісу президента України. Та чи почули їх у найвищих державних кабінетах?

На жаль, влада вкотре проігнорувала вимоги сільгоспвиробників. Про це розповів один із учасників акції протесту, відомий на Кам’янеччині аграрій та політик, член Всеукраїнської аграрної ради, директор ПП «Калинський ключ» Ігор Гай.

- Законопроєкт, який пропонують урядовці для розгляду, категорично не можна приймати, – пояснює Ігор Віталійович. – Він невигідний Україні та українцям, оскільки сприяє розвитку агрохолдингів та ще більшій олігархізації аграрного сектору. Зокрема, ним не встановлено розумних лімітів на володіння землею «в одні руки». А це у свою чергу загрожує концентрацією великих земельних масивів – до 200 тис га – у володінні однією особою. Більше того, і ці обмеження можна обійти через «лазівки» у законопроєкті, завдяки яким можна контролювати необмежену кількістю с/г землі.

Однією із ключових мотивацій щодо прийняття цього законопроєкту урядом звучала теза, мовляв, в Україну після прийняття цього закону мають зайти іноземні інвестиції, відтак збільшиться ВВП. Але це не доведено жодними економічними розрахунками. Як контраргумент цій позиції можу сказати таке: сьогодні в Україні більше 12 млн гектарів землі перебуває в тіньовому обігу – це і одноосібники, які самі її обробляють, невитребувані паї, землі запасу та консервації тощо. Якби влада зайнялася виводом з тіні цих наділів, бюджет би отримав реальні надходження. Бо ж сьогодні, до прикладу, в середньому з 1 га землі середнім агропідприємством сплачується 1000 грн податку. Якщо порахувати – це щорічних 12 млрд грн надходжень відповідно. І це реальні інвестиції в українську економіку.

Другий момент: нова влада заявляє, що наступного року буде ліквідована така структура як Держгеокадастр, натомість до 1 серпня 2020 року всі землі будуть впорядковані та проінвентаризовані. Питання, хто цим буде займатися і з яким ентузіазмом, якщо ви збираєтеся скоротити цю службу? І взагалі, навіщо при наявності таких проблем із землею так наполегливо проштовхувати впровадження ринку землі? 

Повірте, навіть якщо в Україну прийдуть іноземці, особливих інвестицій країна не побачить. Бо вони, як і ми, будуть вкладати гроші в землю, а люди, які її продаватимуть, будуть витрачати кошти на власні потреби, причому одноразово. 

- Що будете робити надалі, якщо влада вкотре не хоче вас почути?

- І далі будемо проводити акції протесту, але вже з залученням техніки та тварин, аж доки нас не почують. Ми, як і раніше, наголошуємо, що даний Законопроєкт не на часі. Вимагаємо проведення всенародного референдуму, і якщо відкриття риноку землі, то винятково для фізичних осіб, і лише через п’ять років – для юридичних осіб. Цього часу достатньо, щоб побачити реальну картину та дійти до реальної ціни за землю. Від того, що наразі створюється штучний ажіотаж навколо штучного питання, користі для простих людей буде дуже мало. Виграють тільки ті, хто вміють ловити рибу в каламутній воді.


Теги: аграрії, протест

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.