Перейти на мобільну версію сайту


25.10.2019

ПРАЦЮЮТЬ НА РЕЗУЛЬТАТ-1

колибаївка-1Реформа децентралізації дала шанс новоствореним громадам не тільки розвиватися, а й знаходити інвесторів, залучати кошти на втілення в життя нових проектів. Серед об'єднаних територіальних громад Кам'янеччини, які активно беруть участь у численних громадських ініціативах, найбільше вирізняється Колибаївська ОТГ. З часу створення тут освоїли не одні грантівські та спонсорські кошти. А головне, що всі результати, які за останні кілька років демонструє громада, послідовні й не розпорошені. Якщо вже беруться за якусь справу, то доводять її до логічного завершення.

Про гранти, можливості, закордонні поїздки, обмін досвідом та співпрацю з іншими громадами «КЛЮЧУ» розповів очільник Колибаївської ОТГ Михайло Желізник.

– Михайле Дмитровичу, відверто кажучи, коли створювалася Колибаївська ОТГ, якої навіть не було в перспективному плані, мало хто вірив у її результативність. Що там казати, це був навіть своєрідний протест проти поглинання містом. Нині ж громада є цілком самодостатнім гравцем серед інших ОТГ області й не пасе задніх. Як це вдається?

– Одним словом – командна робота і правильна стратегія. Ми не розпорошуємося, щоб за рік зробити все і одразу, бо це, самі розумієте, нереально. Ми не роздуваємо штати, в нас кожен працівник має достатній фронт робіт, а головне – виконує їх професійно. І третє – завжди дивимося в майбутнє, не живемо одним днем.

Громада хоч і маленька, але результативна. Не буду приховувати, спочатку було дуже важко: ми йшли на непопулярні кроки, як то оптимізація освітньої діяльності, рахували кожну копійку, думали, як залучити до спільної праці платників податків, звідки наповнювати бюджет, де шукати спонсорів. Не лінувалися писати гранти і їх вигравати. І коли у нас почало виходити, то напрямок, у якому працювали, тільки розширювали і вдосконалювали, а не кидали справу, яку розпочали, на половині дороги.

– Пам'ятаю, як два роки тому в громаді відбулося одразу дві презентації – відновила діяльність пожежна команда у с.Ходорівці та запрацювала амбулаторія загальної практики – сімейної медицини в Колибаївці. Сьогодні ці два проекти не лише успішно діють, а й підтверджують правильність обраної стратегії.

– Стратегія дуже проста – зробити послуги для людей доступними. Доступною і комфортною має бути медицина на селі. І амбулаторія сімейної медицини в центральній садибі громади успішно справляється з цим завданням. Медзаклад обслуговує більше 5000 осіб, має все необхідне обладнання для первинного рівня надання медичної допомоги. Вартість проекту амбулаторії склала 1 млн 470 тис. грн, з яких із сільського бюджету було виділено 35,2 тис. грн.

колибаївка-2А цього року в переддень свята Незалежності України ми отримали подарунок для амбулаторії – ключі від автомобіля Renault DUSTER, вартістю 574,5 тис. грн, який повністю відповідає критеріям МОЗ щодо транспортних засобів для сільської медицини. Кошти на його придбання виділені з державного бюджету у вигляді субвенції на реалізацію заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості та місцевих бюджетів ОТГ та районів.

Коли почав працювати, люди просили відновити діяльність пожежної команди, яка за колгоспних часів була в Ходорівцях. Написали проект, отримали з Державного фонду регіонального розвитку на ремонт старого приміщення депо 1 млн 200 тис. грн. Ходоровецька МПК має не лише пожежний автомобіль ЗІЛ-131, придбаний за кошти Державного фонду регіонального розвитку (532 тис. грн), а й трактор МТЗ-82, куплений за 560 тис. грн.

– З часу створення громади пожежна команда стала так би мовити «фігурантом» не одного проекту, який Вам вдалося залучити в громаду.

– Так. 25 червня цього року Колибаївську ОТГ з робочим візитом відвідав генерал у відставці Марек Ковальскі – координатор проекту U-LEAD «Підтримка цивільного захисту населення в територіальних громадах України», колишній заступник голови Державної пожежної служби Польщі та колишній заступник начальника управління цивільного захисту в Польщі, який понад 10 років здійснює нагляд і реалізує низку проектів, пов'язаних з підтримкою українських пожежників. Екс генерал вивчив всі наявні засоби та обладнання, що знаходяться на балансі МПО с.Ходорівці, для подальшого вдосконалення системи безпеки громади. Приємно, що закордонний гість поставив роботі керівництва ОТГ оцінку «відмінно» та запевнив про подальшу плідну співпрацю.

А нещодавно ми отримали бойове спорядження. Його нашій команді урочисто вручили 18 жовтня на площі Соборності перед Івано-Франківською облдержадміністрацією. Спорядження було придбане за кошти Посольства Республіки Польща для добровільної пожежної охорони громад-учасників проєкту «Вдосконалення цивільного захисту в об’єднаних громадах», ініційованому програмою «U-LEAD з Європою» та реалізованому партнером Асоціацією добровільних пожежних команд Республіки Польща. Для участі в цій ініціативі було обрано 30 об’єднаних територіальних громад з шести областей України. До цього списку потрапила і Колибаївська ОТГ. Пожежне обладнання, яке нам подарували, коштує понад 100 тисяч грн. Тож наші рятувальники тепер у повній бойовій, готові виїжджати на виклики й рятувати людські життя, хоч, чесно кажучи, краще б такого не було. Але попереджений той, хто озброєний.

До речі, до цього 12 добровольців пройшли спеціальну підготовку за програмою вдосконалення системи цивільного захисту в об’єднаних громадах Програми «U-LEAD з Європою» та отримали посвідчення працівників місцевої пожежної охорони і членів добровільної пожежної охорони.

– Михайле Дмитровичу, це не перша Ваша співпраця з іноземними інвесторами. Поліцейський автомобіль Ви також отримали завдяки спонсорським коштам.

– Так. Завдяки тісній та продуктивній співпраці громади з Консультативною місією Європейського Союзу нам вдалося два роки тому відкрити стаціонарну поліцейську станцію. На урочистому відкритті, яке відбулося в листопаді 2017 року, була присутня представниця Консультативної місії Маура О’Салліван, яка передала поліцейським мобільну поліцейську станцію. До речі, це було перше з подібних спецавто в Україні. Новий мікроавтобус Ford Transit оснащений обладнанням, яке дозволяє мобільній поліцейській ділянці працювати автономно у віддалених населених пунктах, зокрема, проводити прийом громадян. Ми зробили ремонт у приміщенні поліцейського відділку, а місія Європейського Союзу надала комп’ютери, оргтехніку, забезпечила меблями, сейфами, кондиціонерами та відповідним поліцейським обладнанням, загальна вартість якого склала 1,5 млн грн.

Цього року ми підписали меморандум про співпрацю та партнерство між Головним управлінням Нацполіції в Хмельницькій області та Колибаївською ОТГ у рамках проєкту «Поліцейський офіцер громади». Новообраний офіцер громади, який нестиме службу на території, пройде відповідне навчання у рамках міжнародної програми.

колибаївка– На початку місяця Ви також стали переможцем Всеукраїнського конкурсу профспілок. Це вже колективна перемога?

– Звичайно! Наша первинна профспілкова організація Колибаївської сільської ради не тільки стала переможцем, а й отримала грошову премію в розмірі 10 тис. грн на розвиток та вдосконалення умов праці працівників сільської ради. Самі знаєте, яке ми отримали приміщення, як почали працювати як об'єднана громада. Тепер же в сільську раду не соромно зайти, люди працюють в комфортних умовах. Ще плануємо зробити пристойну залу для проведення сесій сільської ради та урочистостей. Комфорт має бути у всьому, тільки, на жаль, за один день його не зробиш. Та щоб досягти результату, потрібно працювати, не боятися робити щось нове й постійно вдосконалюватися. Якщо команда зацікавлена в результаті, то він неодмінно буде.

– Михайле Дмитровичу, на досягнутому, звичайно ж, не зупиняєтеся. Що у планах?

– Не зупиняємося. На черзі – відкриття ЦНАПу. У грудні минулого року команда напряму з покращення якості адміністративних послуг Програми «U-LEAD з Європою» оголосила третій раунд відбору громад для надання допомоги у модернізації та створенні ЦНАПів. Комісія з відбору у складі експертів Програми, представників Секретаріату Кабміну, Мінрегіону та Мінекономрозвитку проаналізувала 327 заявок із 22 областей України та відібрала 151 заявку для подальшого аналізу спроможності громад та розробки технічних з для створення чи модернізації ЦНАП.

У цей список потрапила і Колибаївська ОТГ. Ми взяли на себе зобов'язання зробити ремонт приміщення до кінця 2019 року, а грантодавці дарують нам меблі та необхідне обладнання для роботи. Відтак ЦНАП буде розрахований на шість робочих місць. Сподіваюся, що на початку наступного року Центр надання адміністративних послуг у Колибаївській громаді відкриє свої двері для відвідувачів.


Теги: Колибаївська ОТГ, результати роботи

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.