Перейти на мобільну версію сайту


25.08.2017

ПРАЦЮВАТИ НА РЕЗУЛЬТАТ

отгНа 29 жовтня Центральна виборча комісія призначила вибори сільського голови в новоствореній Слобідко-Кульчиєвецькій об’єднаній громаді, до складу якої, нагадаємо, увійшли 14 населених пунктів – це Мушка-Китайгородська, Слобідка-Кульчиєвецька, Оленівка та Боришківці Слобідко-Кульчиєвецької сільської ради; Врублівці, Яруга та Станіславівка Врубловецької сільської ради; Устя, Баговиця, Велика Слобідка, Мала Слобідка, Шустівці, Цвіклівці Другі і Тарасівка Устянської сільської ради.

Чи буде спроможньою нова громада, чого чекати людям від об’єднання та на що сподіватися, розпитали в Слобідко-Кульчиєвецького сільського голови Руслана Нестерова.

Новоспечена Слобідко-Кульчиєвецька об’єднана громада, до складу якої увійшли три сільських ради, займатиме площу в понад 150 кв.км. Планів, як зробити життя громади заможнім, тут багато, бо ж розвиватися можуть одразу за декількома напрямками.

– Руслане Олеговичу, після об’єд­нан­ня великою буде громада за чисельністю і головне – чи фінансово спроможною?

– Ми об’єднали в одну громаду майже 9 тис. населення. За попередніми підрахунками, зведений бюджет Слобідко-Кульчиєвецької ОТГ буде в межах 15 млн грн. При цьому не враховано багато показників, як-от субвенції з Держбюджету, кошти, передбачені на ровиток новостворених об’єднаних громад. Незважаючи на ці нюанси, ми будемо спроможні не тільки себе забезпечувати, а й розвиватися.

– Які плани у Слобідко-Кульчиєвецької вже об’єднаної громади будуть першочерговими?

отг1– Сьогодні серед найбільших проблем, як і скрізь, залишаються дороги, вуличне освітлення, водопостачання в населених пунктах. Щодо останнього, то найбільше потерпають Устя, Баговиця та Велика Слобідка. У них реально жахлива картина із забезпеченням питною водою. Ані Устянська, ані Врубловецька сільські ради не мають Генеральних планів населених пунктів, а це, відповідно, створює незручності для тамтешніх мешканців. Без Генплану не може повноцінно розвиватися село, бо його жителі ні проектів відведення не можуть зробити, ні зміни цільового призначення землі, ні інших необхідних господарських процедур. Ми натомість про це вже подбали кілька років тому. За 2015-2016 рр. були зроблені Генплани по всіх селах Слобідко-Кульчиєвецької сільської ради – і центральної садиби, і Мукші-Китайгородської, і Боришківців та Оленівки.

Поки що я не можу відповідати за всю громаду, але скажу, що за цей час зроблено по Слобідко-Кульчиєвецькій сільській раді. За останні два роки проведено 12,5 км вуличного освітлення. До прикладу, в Боришківцях встановлено 80 ліхтарів, при цьому освітлено найбільше – 5 км вулиць. Боришківці засяяли, а там цього зроду-віку не було. 4 км вуличного освітлення проведено в с.Оленівка, 1,5 км – у Слобідці-Кульчиєвецькій та 2 км – у Мукші-Китайгородській. 

По можливості автошляхи у селах сільської ради мають як не асфальтове, то щебеневе покриття. Цьогоріч виготовлено проектно-кошторисну документацію на ремонт Будинку культури в Слобідці-Кульчиєвецькій, загальною вартістю майже 1 млн грн.

отг-2До речі, відновлення життя в сільських клубах об’єднаної громади також буде в пріоритеті. Що б там не казали, але люди повинні мати місце, де відпочити. Тож проводитимемо ремонти у всіх сільських клубах, де потрібно, будемо купувати музичне обладнання. Бо ж соромно, коли навіть концерт немає куди прийти подивитися.

– Щодо закладів освіти, чи матимете в новій громаді малокомплектні школи?

– Ні, наша мережа освіти максимально оптимізована та збалансована. На території громади є і 9-річка, і загальноосвітні школи, великі, просторі. У разі необхідності подбаємо про придбання шкільного автобуса. До речі, цьогоріч за кошти сільської ради ми придбали та встановили декілька дитячих майданчиків. Зокрема, жителі Оленівки мають аж два майданчики – село розкинуте географічно, частина дітей живе на одному кутку, інша – в другому. Тепере діти мають де проводити дозвілля. Два дитячих майданчики має Мукша-Китайгородська: один із них на території школи, а другий за укладеним договором до кінця вересня має встановити БК «НоваБудова» на території масиву «Сонячний». Також два дитячих майданчики матиме і Слобідка-Кульчиєвецька. У Боришківцях майданчик ми замінили декілька років тому, забравши досить небезпечні гойдалки радянського зразка та встановивши сучасні.

– Серед умов, на яких наголошують при створенні об’єднаних громад, мають бути соціально-важливі об’єкти інфраструктури, як-от амбулаторії, пожежне депо чи комунальне підприємство, опорна школа. Що з цього має новостворена Слобідко-Кульчиєвецька громада?

отг-1– У нас є все. Центральна районна лікарня вже знаходиться на території Слобідко-Кульчиєвецької сільської ради, тож якісною медичною допомогою громада забезпечена. Маємо навіть власне комунальне підприємство «Лаванда», яке, до речі, сьогодні надає послуги Колибаївській ОТГ. Комунальники не працюють на ентузіазмі, як то буває в інших – маємо трактор, екскаватор, вакуумний автомобіль (асенізатор), вантажівку для вивезення ТПВ. У планах – придбати ритуальний автомобіль. Щодо вивезення сміття, то наразі маємо договір з КП «Спецкомунтранс», за яким тверді побутові відходи систематизовано вивозять на міське сміттєзвалище. Так саме і робитимемо надалі вже в об’єднаній громаді.

– А як щодо розвитку туристичної галузі?

– Вона в пріоритеті, бо і Врубловецька, і Устянська сільські ради вже сьогодні крокують у туристичному напрямку. Держава виділяє об’єднаним громадам кошти на розвиток туризму, надаючи безвідсоткові кредити підприємцям. Відповідно, покращуватиметься транспортна мережа, бо ж сьогодні важливо, аби турист безпроблемно дістався до пункту призначення, а з нашими дорогами це зробити проблематично.

– Цього не скажеш, наприклад, про Мукшу-Китайгородську. Там дороги, ніби катаєшся по європейському містечку.

– Ми маємо звикати до іншого, цивілізованого життя. Якщо працювати, то відповідально, якщо будувати дороги, то як для себе. До всього потрібно підходити з розумом. Якщо запланував, значить зроби, щоб мати результат. Людей потрібно чути, тож маю практику виїзних прийомів у підпорядковані села. Ми не впали десь із космосу, я так саме живу в громаді, яка мене обрала, і хочу, щоб вона процвітала. 

– Руслане Олеговичу, балотуватиметеся на посаду сільського голови на майбутніх виборах?

– Так. Це не перша моя каденція. Якщо така велика громада, як Слобідко-Кульчиєвецька вкотре довірила мені й обрала головою, то результати є. Вони будуть і надалі, це можу пообіцяти жителям об’єднаних Врубловецької та Устянської сільських рад. Переконаний, що за рік-два у них будуть зміни, на які там роками і не сподівалися.


Теги: ОТГ, Слобідка-Кульчиєвецька

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.