Перейти на мобільну версію сайту


25.05.2012

«Porta Temporis»: БЕНЕФІСУ НЕ БУЛО

«Porta Temporis»Ідея переплюнути хотинський фестиваль «Битва націй» та організувати у«Porta Temporis» нашому місті щось подібне, назвавши його «Porta Temporis», практично зазнала фіаско. Сподівання на масштабність і видовищність не виправдалися.
Однак, якщо перший млинець виходить жужмом, це аж ніяк не значить, що більше не варто куховарити. Навпаки, слід рухатись у цьому напрямку, враховуючи всі недоліки.

Звиклі до халяви і безкоштовних розваг кам’янчани не надто поспішали на новий «Porta Temporis»фестиваль, адже за видовище потрібно було заплатити свої кровні від 50 до 100 грн, залежно від фестивального дня. Тож на «Porta Temporis» потрапили справжні«Porta Temporis» поціновувачі історії, лицарських турнірів і поєдинків.
Фестиваль, який проходив за підтримки литовського та кам’янецького мерів, зібрав близько ста учасників з різних клубів історичної реконструкції трьох країн - України, Білорусії та Литви.
Три дні під Руською брамою пройшли у боях та змаганнях. Реконструктори воювали за звання чемпіона Західної України.
Отож, результати турніру:
«Porta Temporis»Номінація «Щит-меч» (кожен із бійців мав у руках щит і меч): І місце - Євген Чеховський (Одеса), ІІ - Ростислав Мірошниченко (Одеса), ІІІ - Франсуа Міссір«Porta Temporis» (Білорусь). Номінація «Нестандарт» (кожен із бійців користувався нестандартними видами зброї: сокира, алебарда тощо): І місце – Ростислав Мірошниченко (Одеса), ІІ - Сергій Федосов, ІІІ - Віталій Соловодов (Кам’янець-Подільський). У номінації «4х4» І місце завоювали «Княжичі» (під час фестивалю отримали неофіційну назву «Д’артаньяни»), ІІ місце – «Тангар» (Одеса), ІІІ місце – «Подільська «Porta Temporis»хоругва» (Кам’янець-Подільський)
Протягом трьох фестивальних днів працювало ремісниче міні-містечко, проводилися майтер-класи з середньовічних танців.
Спеціально до фестивалю було випущено сувенірну продукцію і це великий плюс для«Porta Temporis» такого заходу.
«Porta Temporis» став першим в Україні фестивалем, який мав власну сургучеву печатку.
Ще один позитивний момент - у рамках фестивалю було підписано договір про українсько-литовську співпрацю. Щоправда, якими будуть реалії у цьому напрямку, важко на разі визначитися. Нині місто має чимало договорів «Porta Temporis»про подібні співпраці, однак підписи на папері і дійсні кроки - це різні речі.
Також 19 травня представники Литви підписали із міським головою Михайлом Сімашкевичем меморандум про спільну участь у заходах до 650-ліття Синьоводської«Porta Temporis» битви.
Та, незважаючи на те, що фестиваль і не набув великого розголосу та не зібрав очікуваної кількості відвідувачів, його організатори не покидають надію виправити цьогорічні помилки і наступного року взятися за справу з новими силами.
«Porta Temporis»- Звісно, людей не так багато, як того, напевне, хотілося, - відзначають організатори, - проте жоден проект, коли запускається вперше, як правило, не страждає на аншлаг. «Porta Temporis» - це новий формат фестивалю для України, оскільки це не просто розважальна програма на кілька днів, а справжня спроба відродження історії.
Щоб не говорили, а однозначно пощастило у цьому випадку самій Руській брамі: у її відновлення та реставрацію було вкладено чимало коштів.

Теги: фестивалі, «Porta Temporis»

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.