Перейти на мобільну версію сайту


20.03.2020

ПОКАЗАЛИ НУТРО І ГОВОРИЛИ ПРО КАРАНТИН

сесія13 березня на початку сесійного (позачергового) засідання депутати заслухали й підтримали звернення ветерана АТО, члена ГО «Єдність наша сила» Руслана Волкова до керівництва країни щодо встановлення дати 31 серпня Днем пам’яті загиблих воїнів Національної гвардії. І тут почалося…

Прихильники «Свободи» були проти показу документальних кадрів, які свідчили про те, що саме свободівські активісти і, зокрема, кам’янецькі, винні в загибелі чотирьох молодих нацгвардійців, в яких вони на майдані кинули гранату російського виробництва, а проніс її у своєму рюкзаку помічник депутата Михайла Посітка, пан Сливка. За версією слідства, свободівcькі активісти Дубенко (на призвістко Агроном) та Гуменюк (Крайняк) позбавили життя ні в чому не винних хлопців, яких держава і народ призвали в армію для свого захисту. Тобто, вони підняли руку на захисників наших. Затримані Гуменюк і Дубенко вже чотири з половиною роки перебувають під слідством. І, за словами міських депутатів, їх захищають свободівські адвокати, аби вони – вбивці, не були покарані. Як їх усіх лише земля носить.

Після продемонстрованого фільму в залі створилася суцільна тиша, ніхто не міг промовити й слова.

– Я не можу зрозуміти, як це українці вбивають українців, – не в силі стримати сліз і емоцій говорить депутат Валерій Гордійчук. 

Увесь час, доки тривав фільм, пан Посітко зверхньо і єхидно посміхався. Можливо це була така його захисна реакція, але дуже неприємно було спостерігати. Тим більше, що сам депутат захищати суверенітет і цілісність української держави не побажав.

Аби затягнути вирішення цього питання Посітко чіплявся за регламент. Проте депутатською більшістю питання про День пам’яті погодили і вирішили його відправити у Київ на розгляд.

Начальник управління охорони здоров’я Юрій Пливанюк озвучив розроблену Програму про заходи недопущення занесення і поширення на території міста випадків захворювань, спричинених новим коронавірусом, та з метою епідеміологічного благополуччя кам’янчан. На неї було виділено ще 700 тис. грн. А також 160 тис. грн – на придбання кисневих концентраторів для міської лікарні №1.

Повторно, відповідно до законодавства, винесено на сесію й три проєкти рішень про розроблення проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, на які 6 березня міський голова Михайло Сімашкевич наклав вето. Проєкти не набрали достатньої кількості голосів.

А вже 17 березня знову скликали депутатів на позачергову сесію, щоб прийняти декілька значимих рішень. Це, зокрема, звернення до керівництва країни щодо компенсації втрат міському бюджету. Адже у зв’язку із запровадженням податкових канікул місто недоотримає чимало коштів до бюджету, які вкрай необхідні для забезпечення життєдіяльності міста, для шкіл, лікарень, комунальної галузі та ін.

А також звернення, яке стосувалося захисту українського суверенітету на тимчасово окупованих територіях, воно пов’язане із заснуванням так званої Консультативної ради.

Також міська рада звернулася щодо надання місту фінансової підтримки для заходів з недопущення поширення коронавірусу і продовження реалізації медичної реформи. Крім того, міський голова ініціював звернення до Укрзалізниці стосовно повернення українцям коштів за завчасно придбані квитки.

Дебати розгорнулися навколо питання ринку. Одні депутати були за його закриття, інші – проти. Однозначно було вирішено промислову групу закрити і оголосити карантин. Що стосується продуктової то й тут було дві думки – залишити його працюючим, адже люди мають продати продукти, які швидко псуються, і дати їм на це два дні. Отже до суботи. Інші наполягали, щоб його слід закрити.

Проти закриття висловився секретар міської ради Дмитро Васильянов, мовляв, що ці люди працюють на відкритому повітрі і можуть працювати. Бо все одно кам’янчанам десь потрібно купувати їжу, а в магазини будуть запускати по десять людей, велика решта зосередиться під магазинами і будуть очікувати своєї черги. Зрозуміло, що пенсіонери будуть без масок, а на ринку вони пройдуть і підуть.


Теги: сесія міської ради

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.