Перейти на мобільну версію сайту


15.02.2013

ПОДАТКОВИЙ КОЛЕДЖ ШУКАЄ ТАЛАНТИ, або Чи потрібні країні люди з мізками?

Максим - учень однієї із сільських шкіл нашого району. З дитинства мав схильність до математики. У початкових класах хлопчику пощастило з вчителем. Турботлива Марія Михайлівна всіляко стимулювала хлопчика до знань, тож і оцінки мав лише найвищі. У середній школі вчитель математики змінився, а разом з ним кардинально змінилося ставлення Максима до предмету. Потяг до знань згас, як і згасли надії на світле майбутнє. Не відчуваючи підтримки, не маючи стимулів до навчання, Максим потроху хуліганив. На щастя, батьки вчасно помітили проблему й, маючи можливість, перевели хлопчика в іншу школу. У ній дитину знову повернули обличчям до знань. Математичка та її уроки були настільки цікавими, що Максим став не лише найкращим учнем у міській школі, а й в області. Перемога на шкільних олімпіадах, прагнення до IMG_5206.JPGзнань геть витіснили з хлоп’ячої натури бешкетливість та непосидючість.
Зараз Максим навчається у престижному виші столиці, через рік матиме червоний диплом і затребувану професію. Можливо, цього всього не було, якби свого часу хлопцеві не... пощастило з вчителем.
Це не вигадана історія, це реальність, з якою раз за разом зіштовхуються педагоги спеціалізованих середніх та вищих навчальних закладів. Таких Максимів по Україні сила-силенна. Їхня біда в тому, що не всі мають можливість вчасно перевестися в потрібну школу і знайти свого вчителя.
Маргарита Дзюбинська, викладач математики Кам’янець-Подільського відділення Київського фінансово-економічного коледжу Національного університету державної податкової служби України 26 років працює за фахом. З них 21 рік віддала місцевій ЗОШ №15.
Після викладання в школі, сьогоднішню працю в коледжі педагог жартома прирівнює до курорта. Правда, деякі «відпочивальники» схожі на інопланетних жителів. Таке враження, ніби в школі, якій вони навчалися, математику не вивчали.
- Інколи нам доводиться розпочинати з таблички множення, - зізнається Маргарита Михайлівна. - Шістнадцять поділити на два - вони не знають, а от якщо сказати, що мама поділила шістнадцять гривень на двох, то вони точно скажуть, що кожен отримав по вісім гривень. На щастя, таких «унікумів» мало.
Сьогодні Маргарита Дзюбинська разом із директором відділення Вадимом Савчуком займаються пошуком талантів. Обидвоє переконані, що немає поганих учнів, є педагогічно занедбані.
- Майбутнє країни за молодими й розумними, - каже Вадим Анатолійович. - Наше завдання як педагогів - знаходити та всіляко підтримувати таких дітей. Декілька років тому з відкриттям нашого закладу ми й розпочали цю кампанію. Сьогодні маємо серйозні результати - переможців обласних і Всеукраїнських олімпіад. Щастя для вчителя, коли він розкриває талант учня, і щастя для учня, коли на його шляху трапляється професіонал. Пишаюся, що наша Маргарита Михайлівна саме такий педагог!
Вихованці Дзюбинської у різні роки ставали переможцями та призерами Всеукраїнських олімпіад з математики. Так, позаминулого року І місце виборов Ярослав Яцковський, родом з Чемеровеччини, а минулого року бронзу з Всеукраїнської олімпіади привезла кам’янчанка Інга Балан. Обидвоє - студенти податкового коледжу.
Незабаром, а точніше 22 лютого, в Кам’янець-Подільському відділенні Київського фінансово-економічного коледжу Національного університету державної податкової служби України пройде олімпіада з математики. За рівнем підготовки вона не поступатиметься всеукраїнським. А можливість це зробити у педагогів відділення є. Свого часу Маргарита Дзюбинська була членом оргкомітету IV Всеукраїнської олімпіади з математики, тож на високий організаційний рівень можна буде розраховувати.
- Я не розумію тих педагогів, які на шкільних олімпіадах намагаються допомогти учням, - зізнається Маргарита Михайлівна. - Далі ніж до області ці учні в результаті не доїжджають. Хіба це рівень педагога? Ми маємо шукати таланти, допомагати їм рости.
Олімпіада, яку плануємо провести, відкриє для учнів рівні можливості. Тут не буде вчителів, які вирішуватимуть за них завдання, буде лише учень і його знання - один на один.
У такий тет-а-тет, переконаний педагог, має відбуватися постійна перевірка. Ти маєш знати рівень своїх можливостей, до чого тобі прагнути, весь час ставити мету та її досягати. Здобувати знання - праця копітка, але те, що в тебе в голові, ніхто не відбере. Це потрібно розуміти й усвідомлювати. Цього потрібно хотіти.
Майбутня олімпіада з математики дасть можливість талановитим дітям вступити до податкового коледжу поза конкурсом.   
- Ми сподіваємося на підтримку начальника управління освіти і науки Світлани Старченко, - додає директор відділення Вадим Савчук. - Маємо надію, що олімпіада буде масштабною. Адже вже нині отримали багато телефонних дзвінків від школярів та їхніх батьків, які цікавилися умовами участі в олімпіаді. Переконаний, що в подібних заходах повинні брати участь якомога більше дітей.
Олімпіада - це гарний шанс для учнів показати рівень своїх можливостей, для вчителів - визначити рівень педагогічної майстерності. Перші в результаті матимуть гарне майбутнє, другі - усвідомлення того, що вони причетні до цього майбутнього. Адже воно, як би це не парадоксально звучало, починається з простих речей. Наприклад, з перемоги в олімпіаді...

Теги: податковий коледж, олімпіада з математики, освіта

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.