Перейти на мобільну версію сайту


03.08.2018

ПМСД ОЧОЛИВ РОСТЕЦЬКИЙ

сесія31 липня пройша 29 (позачергова) сесія районної ради 7-го скликання. Районні обранці під час пленарного засідання затвердили зміни до районного бюджету, Програму підтримки та розвитку комунального підприємства «КНП «Кам'янець-Подільський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» на два роки. Відтак підтримали рішення про звільнення колишнього очільника цієї установи Василя Яковенка та прийняття на посаду нового керівника – Станіслава Ростецького, який пройшов конкурсний відбір.

Також затвердили Положення про проведення конкурсу на посади педагогічний працівників районного інклюзивно-ресурсного центру, який був нещодавно створений і дислокуватиметься в приміщенні Довжоцького НВК.

Чимало запитань виникло щодо уточнень головного фінансового документа району – їх озвучували і під час засідань постійних комісій, і на президії, зрештою, не дійшовши консенсусу, винесли на загал під час сесії. Депутатів Віталія Бурбана та Бориса Беца турбувало питання, чому з районної скарбниці виділяється 284 тис. 300 грн Кадиєвецькій сільській раді для оплати послуг вуличних газорозподільчих газопроводів та вводів і прийняття в експлуатацію підземних і наземних газопроводів, протяжністю 6 км 198 м. Мовляв, таким рішенням народні обранці створюють прецедент для інших населених пунктів району, які не один рік очікують на прихід блакитного палива. Звучали пропозиції це питання вивчити, розробити комплексну програму, врахувавши всі витрати, а наразі взагалі виключити з переліку питань до затвердження. Проте рішення про зняття цього питання не набрало необхідної кількості голосів підтримки. 

Щодо бюджетних цифр, то найбільше цього разу дісталося освітянській галузі – 315700 грн. Кошти будуть спрямовані на придбання будматеріалу і сантехнічного обладнання для Приворотської школи (21300 грн), поточний ремонт внутрішньої системи опалення Чабанівського НВК (67 тис. грн), проведення сезонного техобслуговування газових мереж, оплату енергоносіїв позашкільній освіті, придбання корекційно-розвиткового обладнання та меблів для новоствореного ІРЦ (60800 грн). Також на співфінансування на придбання оргтехніки для початкової школи по НУШ (58256 грн), сучасних меблів для НУШ (23 тис. грн), дидактичних матеріалів для першачків (32 тис. грн), комп'ютерного обладнання та відповідного мультимедійного контенту (45293 грн).

Центральна районна лікарня з районного бюджету отримала 100 тис. грн на поточний ремонт водопровідних і каналізаційних трубопроводів частини підвального приміщення під відділенням невідкладної медичної допомоги. Крок за кроком головний медичний заклад району витягують з коми й приводять до належного стану. До фінансування медицини району долучилися і сільські ради, делегувавши кошти на забезпечення потреб ендокринологічної служби (придбання інсуліну) на суму 70 тис. грн, левову частку з яких дала Слобідсько-Кульчиєвецька ОТГ. На 10 тис. грн Китайгородська ОТГ придбає комп'ютерну техніку у власну амбулаторію. Щоправда, нині фінасування медичної галузі вкрай погане, що підтвердив головний фінансист району Олександр Федик. З райбюджету на медицину виділяється більше 9 млн грн, з яких 6,5 млн грн витрачається на потреби ЦРЛ. 

– Об'єднані громади дали на медицину всього 456 тис. грн, з яких 214,7 тис. грн – Гуменецька ОТГ, – зауважив Олександр Григорович і виступив з проханням до голів ОТГ не тікати від проблеми, а допомагати.

Схожа ситуація і з пільговим перевезенням, на яке делегували кошти в районний бюджет лише декілька сільських рад. Про монетизацію цієї послуги зарано говорити, зрештою, якщо цей процес буде запущено, то в Кам'янець-Подільському районі проживає 9234 особи, які мають право на пільги. Із розрахунку в 103 грн 75 коп. відшкодування, яке прийняла область, на фінансування пільгових перевезень знадобиться 11 млн грн – сума непідйомна для нашої районної скарбниці.

Досить несподіваним і, як зізнавалися народні обранці, не на часі виникло питання про припинення шляхом ліквідації Підпилип'янської ЗОШ І-ІІ ст. На захист навчального закладу виступив тамтешній депутат Олег Федорченко, але його аргументи не були переконливими. Замість задекларованих 25 учнів в новий навчальний рік виявили бажання йти в цю школу лише 20 школярів. Відтак держава не фінансує освітні заклади, де є менше, аніж 25 дітей. Такі зобов'язання, якщо має фінансові ресурси, бере на себе місцева громада. Район «потягнути» в такому форматі Підпилип'янську школу не в силі, тож депутати проголосували за її закриття.

Не набрало необхідної кількості голосів підтримки і питання про передачу в комунальну власність Жванецької ОТГ будівлі та майна колишнього відділення стаціонарного догляду для постійного проживання районного терцентру. Депутати мали намір передати його в громаду лише за умови збереження цільового призначення, адже гроші на його реконструкцію свого часу виділялися з Держбюджету. На що голова Жванецької ОТГ зауважила, що не може дати таких гарантій і не варто її ставити в рамки, бо в разі, якщо громада не зможе утримувати цей заклад, хто нестиме за це відповідальність. Тож вирішили поки що все залишити як є.


Теги: сесія райради

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.