Перейти на мобільну версію сайту


01.06.2018

ПІОНЕР ПЕРВИНКИ

округМедична реформа, попри прогнози скептиків, крок за кроком впроваджується в життя. Сьогодні під пильним прицілом знаходиться первинний рівень надання медичної допомоги. З квітня терапевти, педіатри та сімейні лікарі взялися за укладання угод із пацієнтами, яких будуть обслуговувати. Система «Гроші йдуть за пацієнтом» перші результаті планує продемонструвати вже в липні цього року.

Як просувається реформа та які підводні камені очікують на медиків, дізнавалися в лікаря-терапевта денного стаціонару та функціональної діагностики Центральної районної лікарні та сімейного лікаря Кам’янської амбулаторії загальної практики – сімейної медицини Діани Прокопової, яка перша на Кам’янеччині перетнула запланований ліміт у 1800 пацієнтів.

До Діани Іванівни, медичний шлях якої розпочався 2008 року, за консультацією та лікуванням зверталися не лише сільські, а й міські мешканці ще задовго до впровадження реформи. Тож не дивно, що компетентність молодого лікаря дала такий успішний результат.

– Діано Іванівно, як Вам вдалося в такі короткі терміни укласти контракти не тільки із визначеною МОЗ кількістю пацієнтів, а й навіть трохи перевищити ліміти? Сьогодні, на скільки нам відомо, кількість укладених з Вами угод добігає до двох тисяч.

– Якщо маєш велике бажання, наполегливо працюєш, то буде й результат. Я дуже вдячна всім людям, хто довірив мені своє здоров’я. На жаль, не змогла зі всіма своїми пацієнтами укласти договір, адже ліміт вже давно перевершено. Але думаю, з часом ситуація вирішиться, і реформа не буде здаватися такою страшною, як дехто думав спочатку.

– Що потрібно, аби укласти угоду з лікарем первинки?

– У першу чергу, прийти в медзаклад, на якому повинна бути наліпка «Тут ви можете обрати сімейного лікаря». При собі мати паспорт, ідентифікаційний код. Якщо реєструєте дитину – свідоцтво про її народження. А також мобільний телефон. Сьогодні Центри ПМСД зареєстровані в загальнонаціональній системі eHealth, кожен лікар має власний електронний ключ, виданий в податковій, за яким він отримує доступ до програми Medics. Через програму ми бачимо кількість зареєстрованих пацієнтів, які перебувають у кожного медика на обслуговуванні. Коли ж людина з певних причин хоче укласти контракт з іншим сімейним лікарем, їй не обов’язково йти до того, з ким вона раніше підписувала угоду. Достатньо прийти з тим же пакетом документів до нового медика. У попереднього цей пацієнт просто зникне зі списку, а до кого з колег перейде, ми бачити не будемо.

– То гроші справді йтимуть за пацієнтом?

– Так, перші виплати планують здійснювати вже в липні цього року за так званими зеленими і червоними списками. Зелені – пацієнти, які уклали договори, за них держава виплачуватиме 370 грн, та червоні – пацієнти, які не уклали договори, але проживають на дільниці обслуговування лікаря. За них платитимуть 240 грн.

– Чи все так гладко у впровадженні реформи, чи, можливо, є певні перепони?

– Звичайно, є конкуренція між колегами й немала. Це зрозуміло, адже нові правила гри вимагають нових підходів до ситуації. Лікарям платитимуть за результативність, а не за кількість відбутих на роботі годин, як раніше. Не всім це подобається. Уже зараз трапляються ситуації, коли лікар відправляє людей з дільниці, мовляв, ви уклали договір з іншим, то я вас обслуговувати не буду. Поки не укладений договір лікарні зі Службою здоров’я, ми не маємо права нікого відправляти. Зрештою, як можна не надати медичну допомогу, якщо людина її потребує? Професійний підхід до справи має бути першочерговим.


Теги: медична реформа, первинка

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.