Перейти на мобільну версію сайту


30.06.2017

ПІДТРИМКА СІЛЬСЬКИМ ДІТЯМ І МІСЦЕВИМ ВИШАМ

вступВід учора розпочалася реєстрація електронного кабінета вступника для подання заяв на вступ за обраною спеціальністю. Всього цьогоріч за держзамовленням можна буде подавати 9 заяв на 4 спеціальності. На контрактну форму кількість заяв не обмежується. Про особливості цьогорічної вступної кампанії вже повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич. Спобуємо розібратися в освітянських перевагах для майбутніх студентів.

НАВЧАННЯ – БЛИЖЧЕ
Навчатися в столичному виші чи місцевому – відтепер така дрібниця стає суттєвою перевагою й додає абітурієнту декілька зайвих балів до вступу.

Під час зарахування студентів цьогорічної вступної кампанії будуть застосовуватися коефіцієнти, які множитимуть не лише на здобутий результат ЗНО випускника, а й на бал атестата, додаткові досягнення та приналежність до сільської місцевості.

Якщо столичні виші, до прикладу, матимуть регіональний коефіцієнт 1, то ВНЗ малих міст країни – 1,02. Тобто, коли абітурієнт вступатиме в київський навчальний заклад, його результати множитимуть на 1, якщо у виші Львова, Дніпра, Одеси, Харкова – 1,01, ВНЗ Донецької чи Луганської областей – 1,03, у всі інші міста – 1,02. У такий спосіб у Міносвіти намагаються підняти авторитет регіональних вищих навчальних закладів та зменшити потік студентів до столичних.

У пріоритеті цьогоріч інженерні та природничі спеціальності, галузевий показник яких складає 1,03, та абітурієнти із сільської місцевості, для яких визначений коефіцієнт 1,02.

vstupТЕРМІНИ ТА ПРІОРИТЕТИ
Цього року абітурієнт може подати 9 заяв на 4 спеціальності. Це можуть бути заяви як до одного вишу, так і 9 у різні навчальні заклади. Під час вступної кампанії діятиме система широкого конкурсу. Навпроти кожної із заяв, які вступники подаватимуть онлайн через електронний кабінет, потрібно буде вказати пріоритет від 1 до 9. 1 – це така спеціальність у певному виші, на якій студент хоче навчатися передусім.

Варто зазначити, що цього року вступники на основі повної загальної середньої освіти за денною та заочною формами навчання подають заяви на вступ винятково в електронній формі. Електронні заяви та необхідні документи подаються через особистий електронний кабінет на сайті http://ez.osvitavsim.org.ua. Сайт працює тільки під час вступної кампанії!

У паперовій формі заяву можуть подавати лише вступники, які мають спеціальні умови на участь у конкурсі, право на зарахування за квотами, розбіжності в прізвищі, імені по батькові, даті народження, статі або громадянстві вступника в документі, що посвідчує особу, та у сертифікаті ЗНО. Паперова заява подається особисто абітурієнтом до приймальної комісії вищого навчального закладу.

Безоплатно здобувати вищу освіту мають право громадяни, які вперше отримують освіту за кошти державного або місцевого бюджету. Крім того, безоплатно здобувати вищу освіту за другою спеціальністю мають громадяни, які за станом здоров’я втратили можливість виконувати службові чи посадові обов’язки за отриманою раніше кваліфікацією, що підтверджується висновками МСЕК, або які мають направлення на навчання, видане державним (регіональним) замовником, відповідно до законодавства. У разі повторного вступу на бюджетній основі, вступнику необхідно відшкодувати вартість попередньо здобутої освіти до бюджету.

Окремі категорії громадян мають право на спеціальні умови щодо участі в конкурсному відборі під час вступу до вишів, або ж на здобуття вищої освіти за державним замовленням та за рахунок цільових пільгових кредитів.

Цьогоріч виші зможуть збільшити обсяг свого державного замовлення на 10%, якщо на їхні спеціальності подаватимуться вступники із високими балами сертифікатів ЗНО.
Отож, реєстрація електронних кабінетів триватиме з 29 червня до 25 липня, 18:00. Проведення медичних оглядів та інших доконкурсних процедур варто завершити до 11 липня. 12 липня стартує прийом заяв та документів.
Кінцевий термін прийому:
- 20 липня – для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів;
- 26 липня – для осіб, які вступають тільки на основі сертифікатів ЗНО;
- 24 липня – для осіб, які вступають на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста за денною формою навчання.
Проведення творчих конкурсів – з 17 до 26 липня включно.
Проведення вступних іспитів – з 21 до 26 липня включно.
Проведення співбесід – з 21 до 23 липня включно.
Фахові вступні випробування для осіб, які вступають на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста за денною формою навчання – з 26 до 31 липня.

Списки до зарахування, яке відбувалося за співбесідами та за квотами, будуть оприлюднені 24 липня, до 12:00.

Ті ж, хто вступатиме винятково за сертифікатами ЗНО, зможуть побачити списки рекомендованих до зарахування не раніше 12:00 1 серпня. До 12:00 7 серпня визначаться із тими, кого буде зараховано на бюджет, а до 30 вересня – на контракт.

вступ1УМОВИ ВСТУПУ
Цього року можна вступити за сертифікатами 2016 та 2017 років. За співбесідою конкурс на вступ проходитимуть люди з інвалідністю, отриманою на війні, чорнобильці з цим правом, маломобільні особи з інвалідністю.

За іспитами, а не ЗНО, можуть вступати: учасники бойових дій АТО, звільнені після 30 листопада 2016 р., сироти та прирівняні до них, а також ті, хто мають захворювання, які є перешкодою для складання ЗНО.

ЗНО або іспити можуть також складати жителі непідконтрольних і тимчасово окупованих територій. Якщо вони склали зовнішнє незалежне оцінювання, мають доступ до всіх вищих навчальних закладів на території України на рівні зі всіма. Ці ж абітурієнти мають додаткове право вступати за іспитами через центри «Донбас-Україна» і «Крим-Україна».

Для людей, які брали участь в АТО, є так звана «квота-1», на яку вони мають право при вступі. Вони зможуть безкоштовно проживати в гуртожитку.

Право на першочергове зарахування і переведення на бюджет мають діти учасників АТО. Якщо вони вступлять на контракт, коли буде така можливість, зможуть перевестися на бюджет.

Діти загиблих в АТО мають безперечне право на місце в університеті за рахунок державного замовлення. Їхнє завдання – лише вступити до вишу, тобто здати ЗНО і подолати поріг склав/не склав. Навіть, якщо вони вступлять лише на контракт, все одно отримають безкоштовне бюджетне місце.

Теги: ЗНО, вступ

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.