Перейти на мобільну версію сайту


22.12.2017

ПІДСУМУВАЛИ 2017 РІК

мер2Рік педантичного, часом самовпевненого та прагматичного Півня добігає до свого логічного завершення. Менше, ніж за 10 днів до нас постукає Новий рік. І він, сподіваємося, в першу чергу, принесе в наші домівки мир, а ще – стабільність і впевненість у завтрашньому дні.

Традиції незмінні, й щороку ми підводимо своєрідні підсумки, згадуємо, чого нам вдалося досягти, а в чому зазнали невдачі. Помилки минулого, як парадоксально би це не звучало, додають нам впевненості в майбутньому. 

У 2017 році всього було вдосталь – успіхів і поразок, щирих друзів і прихованих ворогів. Були злети і падіння. Були плани й конкретні дії, втілені в життя. Для кожного рік, що добігає до завершення, запам’ятався по-своєму.

Однозначно найважчим він був для людей, які несуть відповідальність не лише за власне життя й життя своєї родини, а й за долю 100-тисячного Кам’янця-Подільського.

Чим запам’ятався 2017 рік, чого вдалося досягти в роботі та що запланували на прийдешній 2018-ий – саме такі запитання отримали від «КЛЮЧА» міський голова Михайло Сімашкевич, заступники міського голови Сергій Бабій і Вадим Савчук, керуюча справами Яна Мельничук та секретар міськради Дмитро Васильянов.

СімашкевичМіський голова Михайло Сімашкевич щороку звітує перед громадою про зроблені справи. Такі підсумки вже стали традиційними. Очільник Кам’янця-Подільського відверто зізнається, що не все із запланованого вдалося втілити в життя, бо ж, як завжди, хочеться більшого й кращого.

– Довго можна говорити про те, чим запам’ятався мені 2017 рік, – каже Михайло Євстафійович. – Для країни і для Кам’янця-Подільського цей рік був насичений подіями – як поганими, так і добрими. По-перше, моя команда поставила перед собою чітке й амбітне завдання – провести реальні реформи. Жодного популізму та порожніх обіцянок. Лише конкретні завдання та цілеспрямована робота, яка крок за кроком наближує нас до мети.

У 2017 році Кам’янець-Подільський, незважаючи на державні рішення, дефіцит у фінансуванні, зумів впровадити в життя десятки проектів, реалізувати чимало ідей. Окрім того, було дано старт великій кількості нових ініціатив, які стосуються тисяч кам’янчан та здатні зробити їхнє життя більш комфортним. 

Цьогоріч ми зосередили свої зусилля і на встановленні більш тісних зв’язків з іноземними інвесторами та партнерами, збільшенні надходжень до міського бюджету, розбудові соціальної інфраструктури міста, забезпеченні належного функціонування освіти, медицини, культури та спорту, співпраці з громадою міста, на повній відкритості влади та нетерпимості до корупції. 

Ми продовжуємо приваблювати туристів і тримаємо планку в півмільйона мандрівників, які завітали до нашої Квітки на камені. Поступово відроджуємо військову славу міста: створили 201-ий навчальний Центр, а 48-ма інженерна бригада отримала статус «Кам’янець-Подільська». На старті – повернення факультету військової підготовки. Безумовно, є що згадати, і 365 днів ми прожили недаремно. Та найголовніше – це висновки, які варто зробити на основі пройденого шляху та прожитого року.

Щодо власних результатів, то серед вагомих варто відмітити те, що ми зуміли в нестабільних умовах вчасно розпочати опалювальний сезон, зберегти робочі місця і загалом той колектив із професійних кадрів, яких сьогодні багатьом не вистачає. Ми не мали заборгованості з виплати заробітної плати, відповідно кам’янчани відчували хоч якусь впевненість у завтрашньому дні. Ми змогли достойно завершити рік, реалізувати задумане і розробити чимало ідей та проектів на наступний рік. Бажання розвиватися і крокувати далі – ось чи не найважливіше досягнення кожної людини. 

– Михайле Євстафійовичу, що запланували втілити в життя в 2018 році?

– Можна будувати багато планів, але завжди потрібно розраховувати свої сили і можливості. Як я вже казав, цього року вдалося реалізувати чимало задуманого, але все завдяки громаді міста, яка підтримує, підказує, допомагає в багатьох проектах і рішеннях. Тому попереду в нас не менше роботи. Працювати є над чим і заради кого. Наше місто має великий потенціал і в майбутньому хочеться розвивати його як у туристичній, так і економічній, промисловій та будівельній сферах. 

Наближаються новорічні свята, тож, користуючись нагодою, хочу побажати кам’янчанам нехай наступний рік принесе кожному лише добрі звістки, буде насичений позитивом, щастям, добром, успіхами і здобутками. Нехай у сім’ях завжди панує злагода, любов і достаток. Ну, і звичайно, кожному з нас бажаю міцного здоров’я, аби мати можливість здійснити всі задумані мрії. 

БабійПевною мірою 2017 рік можна назвати комунальним, адже чимало проектів втілилися в життя. Комунальники працювали плідно, і сьогодні ми можемо бачити результати їхньої праці на вулицях, у дворах і скверах, біля будинків. Куратор комунальної сфери міста, заступник міського голови Сергій Бабій каже, що, незважаючи на негоду й буревії, репутацію служби не вдалося підмочити.

– 2017 рік за останніх 50 років запам’ятався тим, що він став безвізовим. У цьому, мабуть, його найбільша креативність, – зізнається Сергій Віталійович. – Під ялинку кам’ян­чанам департамент житлово-комунального господарства покладе чимало завершених проектів, багато з яких були вкрай необхідними. Із найгіршої дороги в місті вулиця Папаніна стала найкращою й по праву заслуговує на звання місцевого «автобану». 

Старе місто продовжує приваблювати туристів, оновлюватися та осучаснюватися, при цьому не втрачаючи своєї автентичності. Цьогоріч там з’явився новий бульвар на Польському ринку, в районі готелю «Гетьман». Сучасними пішоходними переходами може похизуватися головна транспортна артерія нашого міста – проспект Грушевського: їх відновлено на перехресті Грушевського і вул.Князів Коріатовичів.

Серед дорожніх обновок 2017 року і «червоний тротуар» біля Центрального ринку, і коло безпеки на перехресті просп.Грушевського та вул.Північна, і сучасний тротуар на вул.Огієнка (навпроти готелю «7 Днів»). Узагалі Кам’янець-Подільський цьогоріч отримав професійну розмітку міських доріг, оновлення внутрішньо-дворових проїздів. Незабаром побачимо оновлений міський парк, який, переконаний, стане улюбленим місцем відпочинку кам’янчан.

Надзвичайно вдячний всім комунальним службам міста за злагоджену та професійну роботу, особливо в подоланні наслідків цьогорічного буревію. Сподіваємося, що не менш плідно працюватимемо і в 2018 році, який, прогнозують, стане початком великого відновлення міських доріг. Плануємо встановити нове асфальтне покриття проспекту Грушевського, оновити ще більше дворів, продовжити міську програму зі встановлення дитячих майданчиків. А ще – зробити нове діодне вуличне освітлення.

– Сергію Віталійовичу, що побажаєте кам’янчанам у 2018 році?

– Вчені підрахували що за життя в кожного українця є щонайменше 15 хвилин слави. Бажаю всім кам’янчанам використати її в 2018 році сповна, щоб місто ставало ще більш комфортним, креативним, європейським.

СавчукНепростим був 2017 рік для заступника міського голови Вадима Савчука, який курує гуманітарну сферу міста. Через реформи, що взявся впроваджувати в життя Вадим Анатолійович, він ледь не позбувся займаної посади. Свій «імпічмент» від депутатів сьогодні згадує з посмішкою.

– Цікавий видався рік, – сміється Вадим Савчук. – Було багато зроблено, а результат, відверто кажучи, здивував. У 2017-му чимало проектів отримали розголос, та найбільше кам’янчани обговорювали ситуацію зі стоматологією. Переконався, що все потрібно сприймати з посмішкою і, як каже наш міський голова Михайло Сімашкевич, бути поза політикою, адже в нас політика одна – добробут кам’янчан.

Якщо коротко по напрямках, то в медичному вдалося зберегти трудовий потенціал, і це найголовніше. Реформування цієї галузі неминуче, це варто розуміти. Ми зробили колосальний проект, завдяки якому в місті з’явився перинатальний центр. Незважаючи на вкрай мале фінансування, вдалося суттєво покращити матеріально-технічну базу медзакладів – від дитячої поліклініки до центру з надання соціальних послуг «Турбота».

На жаль, маємо втрати по фестивальних напрямках, деякі з них себе вижили. Тут варто розуміти, що на сьогодні міський бюджет не може забезпечити фестивальний рух Кам’янця достатнім фінансуванням, зрештою підтримка має бути не лише від нас, а й розуміння від кам’янчан. Попри все, кількість туристів не зменшилася, а завдяки проектам «Шлюб за добу» та «Єдиний квиток» навіть збільшилася.

У 2017 році ми продовжували налагоджувати міжнародні зв’язки, уклали договори про співпрацю ще з двома містами-партнерами. Завдяки цьому маленькі кам’янчани мають змогу влітку їздити на відпочинок у Польщу. Цьогоріч наші сусіди з Глогува подарували кам’янецьким рятувальникам необхідне обладнання. Список міжнародних справ можна ще довго продовжувати.

– У 2018 році плануєте його розширити?

– Звісно. На досягнутому зупинятися не будемо, продовжимо реформування медичної галузі. 2018 рік буде важким але, сподіваюся, не менш дієвим. Нині розпочали роботу над новим проектом, який у майбутньому дозволить працювати в напрямку легалізації заробітної плати та, відповідно, надходжень до міського бюджету. Завдяки активній молоді збільшується якість проведення фестивальних заходів. Плануємо перемогти в конкурсі «Молодіжна столиця України». 
Для міста, в якому народився і виріс, хочеться тільки найкращого!

Напередодні Нового року бажаю всім кам’янчанам здоров’я, миру на землі, взаморозуміння і співпраці. Хочеться, щоб всі зрозуміли, що Бог дав нам життя в найкращому місті, і лише від нас залежить, яким воно буде.

МельничукДля керуючої справами Яни Мельничук 2017 рік пробіг у робочих справах.

– Думаю кожен, хто більшу частину свого часу присвячує роботі, на запитання: «Чим запам’ятався 2017 рік?», дав би офіційну суху відповідь, – констатує Яна Сергіївна. – Щось на зразок: «Роботою, домом, роботою». Але якщо ти любиш справу, якою займаєшся, то твоя робота – це і є твоє життя. Звичайно, його друга частинка – то сім’я, яка, незважаючи ні на що, підтримує тебе у складні моменти. Тому рік, що минає, запам’ятався калейдоскопом подій, новими знайомствами, подорожами, родинними зустрічами та пізнанням чогось нового. 

– Знаємо, досягнень по роботі маєте чимало.

– Як кажуть: «Один у полі не воїн». І це абсолютно правильні слова. Мої досягнення в роботі – це досягнення всього колективу, з яким я працюю. А результатів у нас багато. Особливо приємно, що цього року завдяки підтримці депутатського корпусу нам вдалося закупити і встановити обладнання для оформлення та видачі закордонних й українських паспортів, і таким чином допомогти кам’янчанам отримувати цю послугу швидко і якісно. На сьогодні ми відкрили два робочих місця. Окрім цього, ми інколи виступаємо як служба порятунку «911». І знову дякую всій своїй команді за те, що спільно допомогли стільком родинам! 

Приємно, що цього року наша архівна установа стала кращою на Хмельниччині і занесена на обласну Дошку пошани. Також ми видали тисячі публікацій для наших городян, підготували десятки сюжетів для центральних каналів про наше місто, зустрілися з сотнями людей і головне – результативно вирішили їхні проблеми.

Щодо планів, то вони прості – отримувати задоволення від того, над чим працюєш (не важливо, стосується це роботи чи особистих задумів), розвиватися самій і розвивати своє місто.

– Що побажаєте кам’янчанам напередодні Нову року?

– У житті кожного з нас трапляються і позитивні, і сумні історії. Хочеться, щоб останніх було якнайменше. Щоб діти мали люблячих батьків, а батьки – люблячих дітей, щоб кожна сім’я була впевнена в завтрашньому дні і своєму майбутньому. Можливо, це глобальні побажання, але віра в них додає цим словам сили. Бажаю, аби мрії всіх людей почали здійснюватися вже сьогодні, а не в новому році. Щастя, добра і миру Україні та кожному з нас!

ВасильяновРезультативним став 2017 рік і для секретаря міської ради Дмитра Васильянова. Йому, як і всім членам команди, вдалося багато чого зробити для покращення життя в місті.

– На жаль, 2017 рік не приніс довгоочікуваного миру в державі, впевненості і стабільності в економічному зростанні, – говорить Дмитро Сергійович. – Але для Кам’янця-Подільського він був роком стабільності та значних результатів. Завдяки злагодженій роботі міського голови Михайла Сімашкевича, народного депутата Володимира Мельниченка та всього депутатського корпусу зроблено чимало. Вдалося придбати дороговартісне обладнання для медичних установ, покращити матеріально-технічну базу навчальних закладів міста. Є такі справи, на перший погляд непомітні для кам’янчан, але вони крок за кроком втілюються в життя – це і реконструкція міського парку, і створення оглядового майданчика на Руських фільварках, ремонт вулиці Вутіша. І таких прикладів можна назвати дуже багато. Пишаюся, що депутатський корпус підтримав ініціативу міського голови, і сьогодні ми спостерігаємо за оновленням внутрішньо­дворових проїздів.

Досить важкою була робота по об’єднанню депутатського корпусу. Ми прийшли в міську раду з різних політичних сил, але ми всі кам’янчани, тож, у першу чергу, має бути виважена робота для розвитку міста.

– Усе ж таки, Вам вдалося згуртувати депутатський корпус?

– Більша частина депутатів розуміє, що потрібно працювати на спільний результат. Непорозуміння є, але хочеться, щоб у 2018 році всі депутати під час роботи дотримувалися етичних норм і не переходили на особистості. Опозиція, звісно, має бути, але і критика повинна бути лише конструктивною.
Враховуючи, що наступний рік Собаки, а це тварина мудра, лагідна й любить свого господаря, то очікуємо, що це буде рік розвитку. Сподіваємося на підтримку з боку держави, народного депутата та Кабміну, і продовжуємо кожного дня працювати для нашої громади.

Напередодні Нового року хочу побажати добра, миру, щоб серце кожного наповнювалося любов’ю, щоб наше місто стало ще кращим, а люди мали більше причин для посмішок. І, як годиться, кожному бажаю здоров’я і довгих років життя.


Теги: влада, підсумкові звіти

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.