Перейти на мобільну версію сайту


07.12.2012

ПІДОЗРЮВАНОГО У ВБИВСТВІ НЕ МОЖУТЬ ВГАМУВАТИ

Суд не в змозі розпочати засідання у справі. Макоцей погрожує всім розправою. Матері Оксані Теплюк уже розбили вікно.

На 4 грудня було призначено суд у кримінальній справі щодо вбивства 18-річного Павла fyjyc.jpgТеплюка. Але через неспроможність представника підозрюваного у вбивстві, київського адвоката Людмили Скрижалевської дістатись до Кам’янця, розгляд справи перенесли на наступний день. Цього ж дня до суду на 10.00 не було доставлено й підсудного Сергія Макоцея. Як з’ясувалося пізніше, конвой привіз його в ізолятор тимчасового тримання близько 13.00.
Наступного дня, 5 грудня, столичний адвокат знову не змогла взяти участь у судовому засіданні. Причина виявилася поважною - захисниця захворіла на ангіну. Тож засідання знову було перенесено... уже на 6 грудня.
Разом з цим, 5 грудня відбулося попереднє судове засідання за цивільним позовом Сергія Макоцея до газети «Фортеця». Позивач обурювався появою в газеті серії репортажів про вбивство Павла Теплюка, у яких, на його думку, висловлювалися безпідставні звинувачення на його адресу, що, в свою чергу, негативно позначилося на його честі, гідності та діловій IMG_2882.JPGрепутації.
Спочатку Сергій Макоцей вимагав компенсації за заподіяну йому моральну шкоду від публікацій у розмірі 1000 грн та покриття судових витрат. Проте під час судового засідання він збільшив свої позовні вимоги до 6 млн грн солідарно до ТОВ «Фортеця» та головного редактора газети відповідно. Сторона відповідача, звичайно ж, не погодилася з таким позовом і подала клопотання, відповідно до якого, прохала суд призупинити провадження у цивільній справі, поки йде розгляд кримінальної справи. Проте суддя міськрайонного суду Людмила Шевцова клопотання відхилила і призначила судове засідання по цивільній справі на 26 грудня.
6 грудня нарешті всі сторони у кримінальній справі щодо вбивства Павла Теплюка з’явилися. І тут почалось...
Активні кам’янчани, однокласники, однокурсники прийшли підтримати маму й рідню загиблого Павла та заклеймити ганьбою вчинок Макоцея, а також вимагати від суддів довічного ув’язнення для вбивці.
IMG_3198.JPGПід стінами міськрайонного суду, що на вул.Шевченка, молодь розгорнула транспаранти, плакати та тримала у руках фотографії Павла. Усі вимагали справедливого суду та вироку, на який заслуговує нелюд. На плакатах були написи: «Вбивці дітей – смертна кара!», «Молодь - за безпеку свого життя». Усього під стінами суду зібралося декілька десятків молодих людей.
Однак головну скрипку в цьому судовому процесі продовжував грати підозрюваний у жорстокому вбивстві 18-річного юнака.
Судове слухання, яке відтерміновувалося вже кілька разів, і у четвер, 6 грудня, не вдалося розпочати. Поведінка підозрюваного викликала обурення в усіх присутніх, яких змогла вмістити судова зала.
Постійні погрози розправою після звільнення з-за гратів лунали з вуст Макоцея на адресу родичів, друзів, журналістів та правоохоронців. Підозрюваний постійно чинив моральний тиск на людей, що знаходились у залі суду, викрикуючи непристойні фрази та показуючи такого ж змісту жести. Особливим нахабством став факт, коли образи покотилися на маму загиблого Павла...
Підсудний щоразу провокував до протиправних дій людей, проте присутні не реагували на його спонукання. Це бісило Макоцея, і він плював на людей у зал. Варто віддати належне всім тим, хто терпляче і з розумінням поставився до абсолютно неприйнятної поведінки підозрюваного. Зрештою, останній, побачивши, що на нього ніяк не реагують, почав вигукувати, що хтось погрожує його мамі та дружині. Хоча насправді з ними ніхто не мав бажання спілкуватися. Але, схоже, що таку поведінку підозрюваний обрав свідомо, аби мама Макоцея і дідусь Теплюказатягнути судовий процес.
Коли у зал дозволили увійти людям, які прийшли підтримати родину Теплюка, він почав командувати, куди кому й на яке місце сідати, та вимагати, щоб надали можливість зайти у зал його братам, які, за його словами, доїжджають до міста.
Колегія суддів у складі головуючого Івана Драча, Ярослава Воєвідка та В’ячеслава Бориславського змушена була оголосити незаплановану перерву, аби вивести підсудного із залу за недопустиму поведінку в суді.
Людям довелося понад годину очікувати, аби знову потрапити до судової зали. Один одного перепитували, що сталося і чому так довго не відновлюється судове засідання, яке мало розпочатися через 20 хвилин. Причина такої перерви стала відомою після відновлення судового слухання. На запитання судді, чому судова міліція і підрозділ «Грифон» так довго не могли вивести Макоцея із залу, начальник конвою повідомив, що його підлеглі не могли зробити це впродовж аж 40 хвилин через войовничу поведінку підозрюваного, який обіцяв вбити того, хто увійде за грати. Також Макоцей погрожував розправою сім’ям конвоїрів. Він намагався ногами висадити грати та не підпускав до себе правоохоронців.
Начальник конвойної служби попросив суддів, аби доставку у зал суду та забезпечення правопорядку під час судового засідання здійснював спецпідрозділ «Беркут», працівники якого носять на обличчі маски, аби їх потім не могли впізнати на вулиці та не вчинили розправи. Після засідання у нарадчій кімнаті судді все ж таки прийняли рішення прислухатися до прохання начальника конвойного підрозділу й надалі залучати до цієї справи спецпідрозділ.
Для того, аби розпочати судове засідання, судді повинні були провести процедуру встановлення осіб потерпілої та обвинувачувальної сторін у цій справі. Однак особу підозрюваного у вбивстві так і не вдалося встановити, адже, за словами працівників конвою, він навідріз відмовився виходити з камери ізолятора тимчасового тримання через те, що втомився і йому потрібно було помитися та молитися.
Представник Сергія Макоцея у суді заявила, що він не задоволений умовами тримання. Макоцей скаржиться, що у його камері на стінах росте грибок. Хоча звідки там взятися плісняві, якщо ізолятор відповідає всім європейским нормам і введений у експлуатацію кілька років тому? Також підозрюваний передав через адвоката, що йому нібито намагалися підкласти в їжу отруту.
Судовий процес у справі щодо вбивства 18-річного Павла Теплюка так і не розпочався. Засідання перенесено на 10.00 11 грудня.
Під час спілкування з мамою загиблого Павла нам вдалося дізнатися, що з суботи на неділю (у ніч на 2 грудня), близько 03.00, в помешкання родини Теплюків залетіла каменюка. Хтось розбив нею вікно у ванній кімнаті. З цього приводу Оксана Теплюк звернулася у міськвідділ міліції. Правоохоронці зафіксували цей факт. Пані Оксана вважає, що це не просто хуліганство підлітків, а своєрідне попередження...
Люди, які підтримують у горі родину Теплюків, украй обурені таким перебігом подій.

Теги: вбивство, Павло Теплюк, суд над Макоцеєм, Макоцей

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.