Перейти на мобільну версію сайту


19.05.2017

ПЕРША ПАРТІЯ ШЕРЛОКІВ

детективи«У складі Хмельницького відділу поліції віднедавна з’явився новий підрозділ — служба поліцейських детективів. Поки що вона працює в експериментальному режимі, оскільки новоспечені детективи, паралельно з роботою, ще навчаються нюансам професії», - про це повідомляє сектор комунікації поліції Хмельницької області.

Хмельниччина потрапила до сімки областей, на базі яких з квітні розпочалося впровадження чергового кроку з реформування та вдосконалення системи Національної поліції України - об’єднання слідчих підрозділів та підрозділів кримінальної поліції. Місяць тривав організаційно-підготовчий етап, а на початку травня поліцейські перейшли до практичних дій.

Наразі в експерименті беруть участь слідчі та оперуповноважені з Хмельницького відділу поліції та підпорядкованих йому Зарічанського, Південно-Західного та Хмельницького відділень поліції, загалом створено 133 посади слідчих поліцейських детективів.

Зауважимо, що цьогоріч Верховна Рада України нарешті схвалила законопроект №3726 про приватну детективну (розшукову) діяльність. Відповідне рішення підтримав 261 народний депутат. Наразі документ очікує підпису Президента країни.

ХТО ТАКІ ПРИВАТНІ ДЕТЕКТИВИ?
Відповідно до закону, приватний детектив - це фізична особа-підприємець, яка здійснює приватну детективну (розшукову) діяльність, що дозвлолена органами Національної поліції України.

Приватні детективи можуть працювати як самостійно, так і в об’єднанні приватних детективів та надавати послуги на платній договірній основі.

Пінкертоном може бути громадянин України, який досяг 21 року, володіє державною мовою, має вищу юридичну освіту або стаж роботи в оперативних підрозділах чи органах досудового розслідування не менше трьох років, пройшов відповідне навчання та отримав у встановленому законом порядку свідоцтво про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю. Водночас передбачено, що приватний детектив не може бути службовою чи посадовою особою органів державної влади, органів місцевого самоврядування, правоохоронних чи судових органів влади.

Свідоцтво про право на зайняття приватною детективною (розшуковою) діяльністю видається територіальними органами Національної поліції України безстроково на платній основі. Нацполіція також забезпечує ведення Єдиного реєстру детективів та видачу їм відповідних посвідчень.

детективи1ЩО ЗМОЖЕ ДЕТЕКТИВ?
У першу чергу, збирати, фіксувати та досліджувати відомості, необхідні для розгляду справ у цивільному, господарському, адміністративному та кримінальному судочинстві, на договірній основі зі сторонами судового процесу. Також збирати інформацію з відкритих джерел, з’ясовувати фінансову платоспроможність, майновий стан та благонадійність потенційних ділових партнерів; біографічні та інші дані про особу. Розшукувати осіб, місцезнаходження яких невідоме, з’ясовувати причини та обставини їхнього зникнення, можливості та умови повернення; шукати зникле (втрачене чи викрадене) майно, предмети і тварин або ж інформацію. Виявляти факти незаконного (несанкціонованого) збирання відомостей, що становлять комерційну таємницю замовника, або їх розголошення. Шукати боржників та осіб, які ухиляються від виконання своїх договірних зобов’язань тощо.

Приватні детективи мають право звертатися із запитами до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, громадських об’єднань, а також до фізичних осіб; проводити зовнішній огляд споруд, приміщень, інших об’єктів, доступ до яких не обмежений; за згодою власника проводити огляд закритих для вільного доступа об’єктів. Отримувати на договірній основі письмові висновки та усні консультації фахівців та експертів з питань, що потребують спеціальних знань; здійснювати зовнішнє спостереження на відкритій місцевості, у громадських місцях та на транспорті; здійснювати кіно- і фотозйомку, відео- та аудіозапис, а також застосовувати інші технічні засоби, що не завдають шкоди життю та здоров’ю осіб, у службових приміщеннях - за письмовою згодою осіб, щодо яких здійснюється кіно- і фотозйомка, відео- та аудіозапис, а також з повідомленням власників чи законних користувачів цих приміщень; проводити усне опитування осіб.

Якщо приватні детективи отримали інформацію про факти вчинення кримінального правопорушення або про підготовку до такого, вони зобов'язані невідкладно повідомити про це відповідний правоохоронний орган та передати йому матеріали, що підтверджують таку інформацію. 

Поява приватних детективів суттєво розвантажить роботу поліції. Крім того, таким досвідом користуються чимало розвинених країн світу. Сподіваємося, і в нас працюватимуть справжні Шерлок Холмси, які покращать статистику розкриття злочинів та правопорушень. А поки що тривають навчання.

Теги: поліція, привтані детективи

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.