Перейти на мобільну версію сайту


14.11.2014

ПДАТУ МІТИТЬ ЗА КОРДОН

«Кожен студент за час навчання в ПДАТУ має пройти стажування за кордоном», - переконаний ректор ПДАТУ Володимир Іванишин.
іванишин.jpgІ це не пусті слова. Нещодавно керівництво ПДАТУ підписало меморандум про співпрацю з кількома польськими університетами. Незабаром викладачі нашого аграрного вишу викладатимуть там лекційний курс, а студенти матимуть змогу стажуватись у провідних фермерських господарствах Європи.
- Наприкінці вересня наша делегація відвідала Люблінський аграрний університет, Варшавський аграрний університет, Варшавський науково-дослідний інститут автомобільного транспорту, а також Краківський аграрний університет ім. Хугана Калатая, - розповідає Володимир Васильович. - Під час візиту ми мали можливість ознайомитися з організацією навчального процесу, науковою роботою та матеріальною базою цих закладів. З Варшавським аграрним університетом підписано меморандум про співпрацю в навчально-наукових сферах діяльності вишів, а з Краківським аграрним університетом поглиблено плідну багаторічну співпрацю, зокрема, на навчання направлено студентів, опубліковано низку статей наших науковців у польському збірнику, погоджено напрямки спільної науково-дослідної роботи. Також підготовлено проекти договорів про співпрацю з Варшавським науково-дослідним інститутом автомобільного транспорту та Люблінським аграрним університетом, які будуть підписані найближчим часом.
Ми маємо основне завдання - підготувати висококваліфікованого фахівця, затребуваного на ринку праці.
- Володимире Васильовичу, чи вдалося ПДАТУ вийти із весняної кризи?
- Можу сказати лише, що ми стабілізували ситуацію. Виплатили борги із заробітної плати, частково довелося скоротити штат працівників. Узагалі, аграрним вишам сьогодні досить складно вижити. Нам зняли 32% фінансування, на IV квартал на оплату комунальних послуг не виділено жодної копійки. Уже є розпорядження про те, що в грудні-лютому студенти вишів мають бути на канікулах. Тож ми ущільнили навчальні графіки, плануємо провести сесію наприкінці листопада.
Наразі ми розробили план заходів та намагаємося власними силами вийти із ситуації. Звичайно, хотілося б покращення матеріально-технічної бази, але виходимо з тих бюджетів, які маємо.
- Чи хочуть сьогодні студенти навчатися в аграрному виші?
- Факти як і цифри, як то кажуть, річ уперта. Про бажання навчатися в ПДАТУ говорить те, що ми цьогоріч 100-відсотково виконали державне замовлення, збільшили кількість комерційних місць, недобору не маємо.
Згідно з новим законом, у складі університету маємо лише інститути, відповідно факультети, які були раніше, перейменували. Також відновили інститут круп’яних культур, який є винятково науковим підрозділом.

Теги: Володимир Іванишин, ПДАТУ

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.