Перейти на мобільну версію сайту


27.09.2019

ПАМ’ЯТАЙМО ГЕРОЇВ

партизан22 вересня відзначається День партизанської слави. З нагоди пам’ятної дати представники міської ради, громадських організацій, ветерани та небайдужі жителі міста поклали квіти до пам’ятних знаків, пов’язаних із партизанським рухом у Кам’янці.

Багато героїчних подвигів було на нашій землі. У квітні нескорений духом, мужній народний месник Віктор Масловський здійснив свій останній подвиг. Він загинув, але навічно залишився у світлій пам’яті своїх земляків-подолян та всього українського народу. В районі колишнього понтонного полку перехожі можуть побачити невеликий обеліск з фотографіями. Тут поховані підпільники з села Хропотова Чемеровецького району, бойові побратими Віктора Масловського – Г.К.Березюк, А.Г.Слободян, З.П.Семенишин, И.Е.Стецюк, І.І.Синишин, З.Т.Свідер, Н.С.Гривнак, С.І.Пагор, А.І.Сметанюк, Г.А.Грабовський, А.Г.Вовчок. За активну боротьбу проти німецько-фашистських загарбників гестапо заарештувало і утримувало в місцевій тюрмі перед стратою цих патріотів. Коли карателі вели підпільників на страту, їх родичі та жителі міста, ховаючись у придорожніх кущах, супроводжували цю сумну колону. Врятувати підпільників не було можливості, бо ж вбивці були озброєні до зубів і було їх занадто багато. Після жорстоких катувань підпільників ще живими, скрученими колючим дротом кинули до глибокого колодязя. Потім колодязь прошили автоматними чергами і закидали гранатами. 

На цій території також спочивають у великих братських могилах більше 20 тисяч людей (військовополонені, жінки, діти, люди похилого віку), які були розстріляні, закатовані, ще живими закопані фашистами та їх поплічниками. Розстрілами ті екзекуції важко було назвати. Багатьох людей, особливо дітей, кати і їх вірні прислужники поліцаї скидали в ями і закопували ще живими. Тільки в одній із відомих могил міста кати живими закопали 500 малолітніх дітей! Діти були у віці 4-8 років. Більше 85 тисяч невинних людей – партизанів, підпільників, військовополонених, мирного населення, в основному єврейської національності, були по звірячому закатовані, розстріляні, закопані ще живими у великих могилах. Та є великі сумніви, що і ця цифра повністю не засвідчує реальних жертв того страшного періоду. Саме тут, у Кам’янці-Подільському, почався сумнозвісний Бабин Яр, про який сьогодні знає увесь світ.

До Дня партизанської слави цього року активісти міста провели благоустрій територій масових розстрілів. 

Вшанувати світлу пам’ять загиблих героїв, які віддали своє життя за честь, свободу і незалежність нашої Батьківщини, 20 вересня прибула делегація із села Хропотова, в тому числі родичі загиблих Героїв підпільників. У її складі були голова ради ветеранів смт Чемерівці Валентина Курохтіна, в.о. старости с.Хропотова Любов Мукосій, родичі загиблих героїв Ніна та Анатолій Стецюки, Василь Слободян, Василь Гривнак, Євгенія Вовчок, Олена Ромах, Галина Крижанівська, Василь Стецюк.

Панахиду за безвинно убієнними провів Отець Юрій. Присутні згадали про ті страшні події війни та хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв.


Теги: День партизанської слави

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.