Перейти на мобільну версію сайту


13.12.2013

ПАЛІНА РЭСПУБЛІКА: ЛІРИЧНО Й НЕ БЕЗ ПОЛІТИКИ

На концерт цієї співачки я потрапила зовсім випадково. У день її виступу отримала від подруги пропозицію сходити в «Ешер», що в готелі «7 днів», мовляв, там буде цікавий концерт. Оскільки спілкувалася з товаришкою в одній із соціальних мереж, вона прикріпила до повідомлення аудіозапис цієї виконавиці. Прослухавши його, була просто вражена. Навіть сумнівів не виникало, чи йти - однозначно «так»! Зачарувала мелодійність голосу, чистота, тембр, деякий час я навіть не могла зрозуміти, якою мовою співає дівчина: така милозвучна, ніжна, ніби й українська, але збивали з пантелику російські слова; інколи навіть виникали думки, що то польська. Дізнавшись, що слухаю білоруську співачку Паліну Рэспубліку, була щиро здивована. Нечасто нині почуєш білоруське слово, адже мову північних сусідів нашої держави, здається, повністю поглинули інші сусіди України, але вже зі сходу.
Поліна Полонейчік (справжнє ім'я співачки), незважаючи на свій досить юний вік, має чим пишатися. Позаду - перемога у фестивалі авторської пісні «Бардівська осінь-2011», церемонія паліна (2).jpgнагородження на «Ultra-Music Awards 2012», двічі дівчина ставала «Відкриттям року»; а попереду - нові досягнення та збільшення кількості шанувальників у Білорусії та за її межами. Поліна сама пише тексти до своїх пісень, музичним супроводом до яких служать, зазвичай, гітара та контрабас.
Паліну Рэспубліку добре знають у Кам'янці, адже восени вона була хедлайнером на фестивалі «Республіка». Організатори згаданого заходу про співачку відгукнулися так: «На наш суб’єктивний погляд, Паліна - геніальна виконавиця з великим майбутнім. Нічого так сильно не вражало в цьому жанрі за останніх двадцять років. Почувши її вперше, ми одразу запропонували їй головну сцену і впевнені на 100%, що ті, хто прийде на концерт Паліни, будуть приємно вражені». Та й сама співачка під час свого виступу з теплом у голосі згадала про Кам'янець, зазначивши, що приємно було знову прогулятися нашими вуличками, побачити знайомі місця. Цей приїзд до Квітки на камені надовго запам'ятається Поліні борщем, пампушками, варениками і найбільшим стейком у її житті, якщо вірити написаному на особистій сторінці співачки в «Твіттері».
Як і передбачали організатори «Республіки», концерт в «Ешері» вдався на славу. Хоч було не надто багато людей, десь із півдесятка, проте атмосфера в закладі склалася приємна й доброзичлива. На невеличкій імпровізованій сцені Поліна, акомпонуючи собі на гітарі, співала пісні власного виконання, ліричні, сумні, такі, які, здається, зачіпали кожного за живе в душі. Це дивно, але за столиками в ресторані не залишилося жодної людини, абсолютно всі підтягнулися до сцени. Концерт тривав майже дві години, вдячні слухачі довго не відпускали білоруську співачку.
Звісно, не обійшлося без політики: як внутрішньої, так і зовнішньої. Уявляєте, гітариста Паліни Рэспубліки не випустили з Білорусії через ситуацію в нашій країні. Цікаво: їхня влада вважала, що музикант подасться на Євромайдан чи видаватиме якісь державні таємниці? Сама ж Паліна висловилася, що її білоруським очам дуже дивно бачити такий стан справ в Україні. Вона щиро дивується, як наш народ не боїться влади, відстоює свою думку.
«Вас побили, а ви наступного дня не поховалися по нірках, як трапилося би в нас, а вийшли на майдан й голосно заявляєте: вам це так не минеться! Ви відчуваєте себе... УКРАЇНЦЯМИ!» - захоплено вигукує співачка.
І видно, що в тому словідля неї закладено стільки сенсу! «Але приїжджайте в Білорусію! У нас дороги класні й Президент... хороший. Такий хороший, що його нікуди не випускають!» - додає з усмішкою.
Після виступу Паліна Рэспубліка радо роздавала автографи та фотографувалася із шанувальниками. Гадаю, пісні цієї виконавиці після суботнього концерту залунають з динаміків не одного кам'янецького помешкання.

Теги: Паліна Рэспубліка

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.