Перейти на мобільну версію сайту


27.07.2018

ОСВЯЧЕННЯ В ТРОЇЦЬКІЙ ЦЕРКВІ

освячення22 липня в Троїцькій церкві, що розташувалася на однойменному майдані нашого міста, де служать отці-василіяни, відбулася знаменна подія – освячення двох бічних престолів на честь Божого Милосердя і Покрови Матері Божої. Цього дня на запрошення настоятеля храму і монастиря Пресвятої Трійці о.Макарія Солюка, ЧСВВ, владика Василь Тучапець, Екзарх Харківський, з архіпастирським візитом відвідав парафію та очолив Архиєрейську Божественну Літургію.

Парафіяни церкви, священнослужителі й гості вийшли на церковне подвір'я, щоб зустріти владику Василія. Слово для вітання було надано дітям, які привітали владику віршами і за давнім українським звичаєм піднесли коровай. Єпископ Кир Василій був зворушений дитячою завзятістю, словами вітання, щиро всім подякував і приділив кожному своє благословення. 

Духовенство щиросердечно запросило преосвященного єпископа піднести архіпастирську молитву за всіх присутніх і очолити божественну літургію. Владиці Кир Василію співслужили запрошені з нагоди свята настоятель Крехівського монастиря святого Миколая Отців Василіян о.Іван Майкович, ЧСВВ та парох церкви «Серця Ісуса і Серця Марії» м.Долина Івано-Франківської митрополії, протоієрей, радник архієпископа і митрополита о.Вітольд Левицький. Співслужили також настоятель храму і монастиря Пресвятої Трійці Кам'янця-Подільського о.Макарій Солюк, ЧСВВ, та о.Пантелеймон Саламаха, ЧСВВ. Богослужіння відбувалося під духовний спів жіночого хору Василіянського монастиря Преображення Господнього, що в с.Гошів Долинського району на Франківщині.

Під час недільної проповіді архіпастир зазначив, що освячення престолів є історичною подією для парафії, адже храм – це насамперед дім Божий, де щоразу під час літургії читається Слово Боже і здійснюється тайна Євхаристії.

– У зростанні в вірі нам допомагає насамперед молитва, особливо спільна у храмі, читання слова Божого і спільна участь в Євхаристії, яка відбувається тут, у церкві. Це є ті засоби, які допомагають нам зміцнювати нашу віру, а також долати різні труднощі життєві, і в цьому є велика сила віри, що людина змінює своє життя і стає кращою, тут, на землі, і отримує велику ласку Спасіння. Храм Божий є видимим знаком присутності невидимого Бога, – зазначив владика Кир Василій.

освячення-1Він пригадав, до чого призвело закриття і знищення храмів в часи комуністичного режиму. Зробив акцент на святкуванні цьогоріч 1030-ліття з часу хрещення Киїської Русі князем Володимиром, який пройшов свій непростий шлях ствердження у вірі від затятого язичника до ревного християнина, привівши до віри свій народ. Єпископ закликав всіх дякувати Богові за отриманий дар віри, що нам його передали наші предки. Владика попросив всіх щоденно молитися за свої потреби, за ближніх, а також про необхідну для нашого народу і Батьківщини ласку миру.

Після благодарної єктенії відбулося освячення Владикою Василієм бічних престолів.

На кінець зі словами подяки за участь у літургії до парафіян і гостей звернувся настоятель храму о.Макарій Солюк, ЧСВВ, зазначивши, що по щирих і сердечних наших молитвах освячені ікони на престолах можуть стати з часом чудотворними. 

По завершенні Служби Божої присутні мали чудову нагоду насолодитися неперевершеним співом о.Вітольда Левицького.

Отець є незрячим у силу важкої хвороби, але має велику силу духу, дарований Богом талант співу, який дарує слухачам. Про себе каже: «Коли Бог щось забирає, натомість інше додає. Коли я мав зір, то дуже багато працював – всюди бував із духовними місіями, і навіть за кордоном. Тепер, мабуть, Бог хоче, аби я більше часу присвятив спокійній молитві. Праця – теж молитва, але відколи я втратив можливість споглядати світ, то зізнаюся – почав трохи більше молитися». 

А оскільки до священства отець Вітольд викладав музику в школі, то не уявляє свого життя без неї. Піснеспівами прославляє Бога. Так йому вдалося поєднати церкву і мистецтво, в такий спосіб проповідуючи Євангеліє. А відомо ж бо, хто співає духовні пісні, той подвійною молитвою молиться!

Підготувала Людмила Чайковська.


Теги: освячення у Троїцькій церкві

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.