Перейти на мобільну версію сайту


31.08.2012

ОСТАННЯ СТОЛИЦЯ В КАМ’ЯНЦІ

Уже другий рік поспіль Кам’янець перетворюється на «Останню столицю». Саме під однойменною назвою відбувається військовий фестиваль, виплеканий відомим реконструктором Олександром Зарембою.
Ідея проводити подібний фестиваль у його організатора була давно. І минулого року вона таки була втілена у життя. Олександр ЗарембаЩоправда, через певні розбіжності Кам’янець побачив дві «Останніх столиці» - військову та мистецьку.
Цьогоріч «вижила» тільки перша. Зрештою, не будемо приховувати, що 21-ша річниця Дня незалежності України запам’яталась кам’янчанам та гостям міста саме цим фестивалем.
«Остання столиця» - це реконструкторська спроба відтворення доби революції 1917-1921 рр., коли Кам’янець на невеликий проміжок часу став столицею держави. Тут жили, творили й діяли такі історичні постаті, як Михайло Грушевський, Симон Петлюра, Іван Огієнко.
Кам’янець-Подільський був столицею хоч і петлюрівської, але України. І цього року, на відміну від минулого, у військовий конфлікт «влізли» одразу декілька військових угрупувань. Була спроба відтворити період, у якому «всі були проти всіх». Солдати армії УНР, Червоної армії та армії Підслуцького впродовж двох днів воювали за Старе місто, Смотрич і Карвасари.
IMG_8641-11.jpg24 серпня на Троїцькій площі зібрався чималий натовп глядачів. Хоч бої почалися із запізненням, проте були надзвичайно захоплюючими. Після «взяття» колишнього райунівермагу, боротьба точилася на вулиці Зарванській, плавно переходячи у сквер біля Ратуші.
Після численних кулеметних і автоматних черг нарешті - перемога!
Дітлашня бігала по полях битви, збираючи гільзи. Мокрі від поту, але задоволені реконструкцією солдати шикуються, аби вирушити на перепочинок у Стару фортецю.
Другий день для учасників фестивалю був не менш спекотним, правда, глядачів практично не було. Давалася взнаки й нестерпна спека, й зміни, що відбулися у зв’язку з цим у програмі фесту.Проте, незважаючи ні на що, свято вдалося й запам’яталося - а це найголовніше.

Теги: Остання столиця, Олександр Заремба, фестивалі, реконструкція
Фотогалерея:

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.