Перейти на мобільну версію сайту


07.02.2020

ОСТАННІ ПОПЕРЕДЖЕННЯ ВІД ГОЛОВИ ТА «ГРОМАДИ І ЗАКОНУ»

сесія4 лютого відбулася чергова сесія міської ради, на які виносилося біля сорока основних питань та понад вісімдесят земельних. До початку їхнього розгляду довго визначали і впорядковували порядок денний. Як завжди знайшлася «баба яга», яка проти. Також не обійшлося й цього разу без одіозних постатей нашого міста, які час від часу голосно коментували все, що відбувалося в сесійній залі. Але до цього всі так звикли, що їхня одіозність нікому й не заважала, хоча було б нормальним, щоб тих, хто не вміє себе поводити в сесійній залі, просто виводили з приміщення, аби вони не заважали конструктивній роботі законотворців. Хоча й без того політичні чвари постійно виникають під час сесійного засідання.

Міський голова повідомив, що в міській раді створено нову депутатську фракцію «Громада і Закон», яку очолив Валерій Слободян і куди увійшли Борис Цвігун і Микола Шуханов. Фракція відразу активізувала свою роботу і Валерій Анатолійович оприлюднив звернення до Президента України В.О.Зеленського та Прем’єр-міністра України О.В.Гончарука, щодо відміни постанови НКРЕКП про абонплату за транспортування газу.

– Прийняття НКРЕКП постанови про встановлення абонплати за транспортування газу викликало обурення у суспільстві. Тому на офіційному сайті Президента України за досить короткий час зареєстровано понад 20 петицій про скасування зазначеної плати, – йдеться у зверненні. – Втілюючи ідею загальної газифікації, мешканці нашої держави, у більшості випадків, за власний кошт замовляли документи, експертизи, здійснювали підключення. Нічого не змінилось і на сьогодні – при будівництві індивідуального або багатоквартирного будинку необхідно за власний кошт виготовити документацію, прокласти труби, здійснити підключення. Великі магістральні газові мережі будуються за рахунок держбюджету, а отже за рахунок платників податків. Значить за кошти громадян, а не газових магнатів. Тоді постає питання: коли газорозподільні компанії будуть платити власникам мереж за використання їхнього майна? У основному законі нашої держави – Конституції – зазначено, що природні ресурси є власністю Народу України. Чому тоді нас зобов’язують платити за власне як за придбане? Ще більш не обґрунтованою є стягнення плати за транспортування навіть за умови, якщо людина газом не користувалася, адже, якщо не було фактичного споживання газу, то відповідно і транспортування до цієї конкретної оселі не було. Не можна примушувати людей сплачувати за послугу, яку вона не отримувала. Вимагання плати за це є цілком безпідставним. Це суперечить Закону України «Про захист прав споживачів». На наше переконання ці нарахування націлені не на справедливу оплату наданої послуги, а на ще більше збагачення монополіста – надавача послуги, та призведуть лише до збільшення заборгованості у сплаті, до зубожіння громадян. Враховуючи вищевикладене, вимагаємо негайно скасувати ухвалу НКРЕКП про «абонплату за транспортування газу», як таку, що є грабіжницькою та здирницькою, оскільки вона є нічим іншим, ніж спробою висмоктати додаткові гроші з народу для монополістів й не ґрунтується на жодних економічних розрахунках! Ми самі власним коштом прокладали собі газ до домівок і вже заплатили десятки тисяч гривень за ці підключення! Згадана ухвала – це нахабний та цинічний грабунок народу!

Потім досить оперативно проголосували за низку звітів про виконання програм 2019 року в галузі культури, туризму, спорту, молодіжної політики, соціального захисту дітей. До прикладу, із підготовки та проведення культурно-мистецьких заходів, підтримки книговидання місцевих авторів, популяризації туристичного потенціалу, розвитку фізичної культури і спорту, забезпечення житлом дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування тощо.

Було внесено зміни до Порядку визначення та використання Громадського бюджету міста. Так, встановлено фінансування програми на відповідний бюджетний рік у сумі не менше 2 млн грн. Завдяки чому буде реалізовано більше проєктів, які подали кам’янчани в рамках програми.

Також передбачено з міського бюджету кошти на придбання додаткового трактора та причіпу для комунальних підриємств і закупівлю комп’ютерної та оргтехніки, медичного обладнання для закладів охорони здоров’я. Зокрема, апарату штучної вентиляції легенів в анестезіологічне відділення міської лікарні.

А також про встановлення пільгової орендної плати орендарям нежитлових приміщень комунальної власності, а це ГО «Федерація баскетболу», ФОП Чернявська Анна, церква св.апостола Андрія Періознанного, ГО «Товариство «Камянець-Подільський – Вісбаден», художникам Савчук, Заярна,Кліщ, Лукс,Хмельницька філія ДП «Державний науково-дослідний та проектно-вишукувальний інститут НДІпроектреконструкція», Навчально-методичному центруицивільного захисту та безпеки життєдіяльності, приватний НВК «Антей», ГО «Міський осередок Федерації картингу», ГО «Федерація культуризму», РГХЄВ «Християнин», КП «Профдезінфекція», Скаутська організація «Пласт». Суперечки виникли навколо переліку об’єктів комунальної власності, що пропонуються для приватизації в 2020 році. Це нежитлові приміщення на Привокзальній, 18, Шевченка, 20 «б» і Пушкінська, 31. Депутати від «Свободи» пропонували за Привокзальну не голосувати, а повернути приміщення до комунальної власності. На що депутат Андрій Мастикаш обурився, мовляв, як це людина створила собі бізнес і робочі місця, вклали власні гроші, а ми депутати візьмемо і заберемо його. Також обговорювалося питання про припинення діяльності шляхом ліквідації КП «Міська друкарня». Знайшлися такі хто був проти, бо колись обіцяли її перевести в інше приміщення, проте навіщо утримувати збиткове підприємство. Свободівцям запропонували знайти покупця на це трьохповерхове старе приміщення.

Розгорілися суперечки навколо приміщення моргу, яке належить району, але вирішено спільними зусиллям з містом довести його до ладу. У програмі йдеться про те, що по півтора мільйони має місто вкласти у ремонт та обладнання спільно з районом. Були пропозиції з засторогою про те, щоб район робив ремонт, а місто купило обладнання, адже якщо щось піде не так, то місто забере своє обладнання і легко вступиться. Та крапку в дискусії поставив Василь Сукач, мовляв, що до цієї програми ще потрібно долучити й територіальні громади, які теж користуються моргом. Було вирішено купити катафалк, аби можна було гідно відправляти в останню путь. Старий – постійно ламався, його ремонтували. І були такі випадки, коли у самий непідходящий момент, під час похоронної процесії, катафалк ламався. Також вирішено погасити борг перед «Спецкомунтрансом» за куплений сміттєвоз і виділити гроші на утилізацію і транспортування шкідливих відходів життєдіяльності людини (батарейки, лампи).

Земельні питання пройшли досить швидко, але зняли на довивчення п’ять дозволів на розроблення землеустрою через те, що на тій земельній ділянці проходить міський колектор.

І на цьому сесійному засіданні знову, і небезпідставно, обурилася спортивна громадськість міста через те, що кам’янчан обвели навколо пальця із будівництвом спортивної зали, яке мали першочергово побудувати на міському стадіоні (колишньому Льдовому палаці) у замін на змушене виділення землі, щоб там не стирчали ребра палацу. Але забудовник вже закінчує зведення першого будинку, в якому мала бути ДЮСШ, яким там і близько не пахне. Вже неодноразово збиралася комісія з цього приводу, але питання ніяк не зрушилося. Тому міський голова висловив останнє «китайське попередження», за яким настануть серйозні для забудовника санкції. 

Питання щодо затвердження списку присяжних Камянець-Подільського міськрайонного суду було розглянуто на терміново скликаній позачерговій сесії 31 січня. У їх складі Олег Андрущак, Анатолій Гурома, Наталія Савчук, Олег Криничний, Альона Богуцька, Тетяна Гнатюк, Віктор Швець, Вікторія Слободян, Єлізавета Дубограй, Павло Василенко, Ольга Заболотна, Віктор Мельник, Віталій Бурбан, Олег Шабанов, Ірина Танаскова.

Серед них троє присяжних, які мають кримінальні провадження. Цікава ситуація!


Теги: сесія міської ради

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.