Перейти на мобільну версію сайту


28.02.2020

ОРГАНІЗАЦІЯ ГРОМАДСЬКИХ РОБІТ

роботиРоботодавець – ключова фігура у забезпеченні стабільності на ринку праці, розвитку системи трудових відносин на принципах соціального партнерства, порозуміння та злагоди у суспільстві. Саме він відіграє головну роль у збільшенні виробництва вітчизняної продукції, наповненні державної скарбниці, створенні нових робочих місць, організації постійної та тимчасової зайнятості для безробітних.

Значна кількість підприємств, установ та організацій міста отримують широкий перелік соціальних послуг, що надає Кам'янець-Подільський міський центр зайнятості. Для задоволення їх кадрових потреб використовується адресний підхід в роботі з кожним роботодавцем. Високий рівень надання таких послуг, сучасні форми і методи роботи, за якими працює центр зайнятості, підтримка та співпраця з органами влади — запорука руху вперед у вирішенні проблем працевлаштування безробітних громадян. Саме таким гаслом керується в роботі директор Кам'янець-Подільського міського центру зайнятості Наталія Іларіонівна Постова при співпраці з органами влади, щодо планування роботи на наступний рік по організації громадських робіт.

Статтею 31 Закону України “Про зайнятість населення” передбачено фінансування громадських робіт за рахунок коштів місцевого бюджету та Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, тому розуміючи всю складність ситуації, фахівці Кам'янець-Подільського міського центру зайнятості заздалегідь розпочинають свої підготовчі дії .

Слід зазначити, що організації громадських робіт передували поетапні кроки роботи, а це: звернення керівництва центру зайнятості до міського голови та начальника фінансового управління виконавчого комітету з проханням передбачити кошти в бюджеті на 2020р. проведення семінарів з підприємствами на базі яких організовуються такі роботи; та проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи на різних заходах в засобах масової інформації, щодо доцільності організації таких робіт.

Пріоритетним напрямком робіт були визначені роботи з підтримки в екологічно чистому стані, благоустрої та озелененні міста. 

Прогулюючись парковими зонами міста, ми ніколи не задумуємось скільки потрібно докласти зусиль, щоб привести їх в належний стан особливо в осінній період, коли листя невблаганно покриває товстим шаром землю. Все це необхідно в короткий термін прибрати і вивезти. В цій ситуації, яскравим прикладом співпраці є комунальне підприємство «Кам’янецький парк», де протягом жовтня-листопада 2019 р. 33 безробітних особи здійснювали прибирання парків та тротуарів центру міста. На оплату праці таких працівників витрачено коштів понад 70 тисяч пропорційно рівними частинами з місцевого бюджету та фонду на випадок безробіття.

Усі сторони соціального діалогу розуміють що громадські роботи мають суспільно корисну спрямованість, сприяють соціальному розвитку міста і це не тільки гарне, чисте місто, а й десятки безробітних, які знаходять собі постійну роботу. Отже, такі роботи стають своєрідним випробувальним терміном, поштовхом до пошуку постійного місця роботи. Тож є привід замислитись чи варто очікувати доки ситуація із працевлаштуванням вирішиться сама собою, чи слід здійснювати конкретні активні кроки для вирішення цієї проблеми.


Теги: центр зайнятості, організація громадських робіт

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.