Перейти на мобільну версію сайту


28.04.2017

ОПТИМІЗАЦІЯ НЕМИНУЧА

колегія27 квітня під керівництвом т.в.о. першого заступника голови, керівника апарату адміністрації Маріанни Великохатько відбулося засідання колегії РДА. На порядку денному розглядалися питання оптимізації мережі закладів охорони здоров’я та мережі загальноосвітніх навчальних закладів району, а також організація харчування в ЗОШ району. 

У зв’язку зі створенням госпітального округу, питання оптимізація мережі закладів охорони здоров’я району на сьогодні є найбільш актуальним. Доповідаючи, головний лікар Центральної районної лікарні Віталій Шевчук розповів, що в 2017 році планується скорочення ліжкового фонду та штатних працівників. Це дасть можливість не лише зекономити бюджетні кошти, але й привести функціонування госпітального округу на належний рівень. Провівши відповідний аналіз, до кінця 2017 року планується скорочення ліжкового фонду на 11 ліжок (в тому числі: 10 ліжок Жванецького терапевтичного відділення №2 та 1 терапевтичне ліжко Орининської районної лікарні №2) та кількості штатних працівників на 20 одиниць. Не планується поки скорочувати ліжковий фонд Староушицької районної лікарні №3. Це мотивується тим, що ця зона є значно віддаленою від Центральної районної лікарні і відповідно не всі можуть отримати необхідні медичні послуг. Також це питання не лише обговорювалося на засіданні колегій РДА, а й виноситься на розгляд та обговорення депутатів на засідання чергової сесії районної ради.

Щодо оптимізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів району, то начальник відділу освіти РДА Олена Пронозюк зазначила, що сьогодні освітні послуги учнівству, а це 2787 школярів, у регіоні надають одна ЗОШ І ступеня, 18 ЗОШ І-ІІ ступенів, 18 ЗОШ І-ІІІ ступенів, 39 ДНЗ, ДЮСШ та Будинок школяра. Проаналізувавши питання економної ефективності утримання сільських шкіл, маємо таку картину: серед 18 шкіл І-ІІ ступенів тільки три навчальні заклади мають повні класи, серед 18 шкіл І-ІІІ ступенів повні класи мають тільки вісім шкіл, решта 25 є малокомплектними. Така ситуація призводить до значних проблем і недоліків в організації роботи навчальних закладів. Олена Вікторівна наголосила на тому, що процес оптимізації кількості загальноосвітніх навчальних закладів має враховувати демографічну ситуацію, прогноз щодо дитячого населення, соціально-економічні та кліматичні умови регіону. Це питання теж виноситься на розгляд чергової сесії районної ради. Щодо організації харчування , то слід сказати що вона проводиться належним чином з дотриманням усіх санітарних норм.

Ірина ФУРМАН.


Теги: колегія РДА

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.