Перейти на мобільну версію сайту


19.04.2019

ОПЕРИ ВІДСВЯТКУВАЛИ

розшук13 квітня працівники карного розшуку святкували сторіччя. І почалося воно зі спогадів та нагороджень.

– Зазвичай нас запитують про жахи нашої роботи, але ми їх втратили ще тоді, коли вирішили працювати в карному розшуку, – каже полковник міліції, начальник відділення карного розшуку, нині міський голова Михайло Сімашкевич.

Досить зворушливим був спогад Григорія Лало, інспектора-кінолога відділення карного розшуку, члена Спілки письменників України: «Навесні 1982 року з приватного будинку на Московській, 2 невідомий скоїв крадіжку з квартири. На виклик приїхала міліція з собакою, і не дарма. Мухтар узяв слід, адже злодій загубив шалік, і собака привів до оселі Замриборща, тричі судимого за крадіжки. Двері відчинила жінка, Мухтар подав голос. Тоді Замриборщ сказав своїй дружині «Мать, готуй сухарі та шмотки, ментів я зможу надурити, а от його, – показуючи на Мухтара, – не зможу».

Григорій Юрійович з Мухтаром повернулися додому зі строкової служби в прикордонних військах. Мухтара списали, але він не міг покинути чотирилапого друга і забрав собі. Потім він ще не один рік служив у міліції, допомагаючи у розкритті злочинів. У той час були тотальні крадіжки з підвалів. Вчергове викликали опергрупу на Тімірязєва, колодка на підвалі була збита. В опергрупі був Мухтар, він миттю кинувся в темну пащу підвалу, злодюга кинувся на нього з топором, але собака вправно схопив злочинця за руку, той упав додолу в очікуванні членів опергрупи. Навіть вірш присвятив Григорій Юрійович своєму другу: 

Стелився гаряче кривавий слід
Ось втікачі вже зовсім поруч,
Вони зухвалий залишили наліт
Та не втекли бо ти був поруч.
В тих спогадах ще досі я живу
І в пам’яті моїй ті дні минулі.
Ти вистрибнув на лінію вогню
Й собою заслонив мене від кулі
Чотириногий вірний друг
Закрив собою у важку годину
Ні нагород не хочу, ні заслуг
Бо наче втратив дорогу людину.
Ми пам’ятаємо завжди як увісні
Із серця сторінки, що оживають.
І давно забуті промайнулі дні
Як ангели на крилах пролітають.

Ще багато й багато було спогадів оперів усіх поколінь. А ще було багато нагород. Дмитро Карнацький, голова Асоціації ветеранів МВС України в Хмельницькій області наголосив, що ця зустріч – зустріч з молодістю, з романтикою карного розшуку, яка була юнацькою романтикою. Він вручив відзнаку Асоціації МВС Михайлу Сімашкевичу, Йосипу Жезіцькому, Валерію Смицькому, Роману Гуменюку, Віктору Віннічуку, Дмитру Зацерківному.

А відзнаку ради ветеранів та пенсіонерів Кам’янець-Подільського відділу поліції ГУ НП в Хмельницькій області «100 років – карний розшук» вручено всім ветеранам карного розшуку. Її макет розробив колишній начальник карного розшуку Валерій Смицький. Вона у формі щита, який символізує озброєний загін правоохоронців, що стоять на захисту свобод і прав громадян, державний прапор вгорі – символ держави України, герб Кам’янця-Подільського внизу щита – територіальна приналежність карного розшуку, дві схрещені булави – символ влади, щит має по краях розрив – символ того, що правоохоронці порвали з комуністичним минулим і ведуть розбудову демократичної України. У центрі – хрест, який символізує карний розшук України. По краях щита напис «100 років – карний розшук Кам’янця-Подільського».

Присутні мали можливість переглянути архівні матеріали оперської служби кам’янецької міліції, згадали плеяду династій Атаманюків, Баланюків, Білянських, Бойків, Васільєвих, Возних, Гоголів, Гнапів, Горашів, Капущаків, Колендзянів, Кухарів, Ляшуків, Махніцьких, Остафійчуків, Підгорняків, Подорожних, Рибчинських, Савчуків, Смицьких, Серветників, Стасіїв, Слабунових, Трачів, Фошиних, Чуловських, Сопільників, Юзвенків та інших.

Під час відзначення ювілейної дати карного розшуку порушувалися питання пенсійного забезпечення пінкертонів, зв’язку поколінь та кадрової школи, яку за роки незалежності абсолютно знищено. Також пригадали ветерани багато кумедних та сумних випадків. Не забули вшанувати пам’ять загиблих товаришів Миколи Фошина та Віталія Мельника.


Теги: святкували 100-річчя

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.