Перейти на мобільну версію сайту


05.06.2015

ОДНІ ВОЮЮТЬ, А ІНШІ БУДУЮТЬ

Із 10-денного відрядження повернулася кам’янецька інженерно-будівельна група на чолі із директором КП «Комбінат благоустрою» Русланом Пристачем. Наші чоловіки в с.Торєцкоє Добропільського райну Донецької області працювали над спорудженням лінії оборони.
На їхню заміну поїхала інша група із 10 осіб на чолі з директором КП «Житловик» кам’янецька інженерно-будівельна групаВалентином Свідерським.

- З риттям траншей не було проблем. Це робилося екскаватором, а ми облаштовували вогневі точки та окопи, тобто обкладали дерев’яним брусом, - каже Руслан Пристач. - Інші групи Хмельницької області займалися блиндажами, ДОТами і вогневими точками. За нашою областю закріплено 400 га. Жили ми в наметах, харчувалися теж на місці, допікала спека. Багато разів задавав собі питання: «Чи потрібна та лінія оборони?». Тепер можу сказати, що потрібна. Військові не повинні відволікатися на риття вручну примітивних оборонних і захисних споруд, вони повинні виконувати бойові завдання. Та я проти того, що на облаштування використовуються такі матеріали, коли є різні сучасні, міцні матеріали, а ми вирубуємо сосновий ліс-тонкомір. Чому б не використовувати ОСП. Тоді б на облаштування витрачалося менше часу, тобто все швидше можна вкласти і легше, бо нехай спробують посадовці у спеку потаскати ті колоди.

- Нам пощастило із керівником групи, - від імені відряджених розповідає Валерій Постовий. - Руслан Григорович дуже ділова і грамотна людина, він постійно впроваджував різні технології, аби полегшити навантаження на нас. Дбайливо ставився до кожного члена нашої команди.
Про будівництво фортифікаційних споруд в зоні АТО заговорили напередодні травневих свят, коли поширилися чутки про швидке наступання російсько-терористичних військ. Тому президент Петро Порошенко поставив першочергове завдання - побудова ефективної, глибоко ешелонованої оборони, фортифікаційних споруд з першою, другою, третьою лінією, які забезпечать ефективність дій наших Збройних сил.

На сьогодні думки про потребу в цьому дуже різняться, посадовці кажуть, що такі фортифікаційні споруди не потрібні, фронтовики - що вкрай необхідні, військові екперти - що нинішню війну можна виграти іншими технологіями. А ми на власні очі побачили, що вони потрібні.

2 червня на схід у зону АТО вперше поїхала й інженерно-будівельна група з району. Бригада спеціалістів перебуватиме в Донецькій області впродовж 12 днів. Хлопців спорядили в дорогу, передавши продукти харчування, воду, робочий інвентар, від районної лікарні - ліки першої необхідності, від районного товариства Червоного Хреста - 10 комплектів білизни.

Теги: інженерно-будівельна група, фортифікаційні споруди, зона АТО, Руслан Пристач

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.