Перейти на мобільну версію сайту


16.03.2018

ОБГОВОРЮВАЛИ БЕЗ ПРЕСИ

слухання13 березня відбулося засідання депутатського клубу, на порядок денний якого виносилися питання про будівництво сміттєсортувальної лінії на території міського полігону ТПВ, створення реабілітаційного центру для учасників АТО. Також була презентація ДП «Сетам» щодо можливостей залучення до продажу комунальної власності, а от коли дійшли до питання про визначення капітальних і поточних ремонтів об’єктів благо­устрою на 2018 рік (депутатський корпус незрозуміло що хоче приховати), то не забажали, щоб про це чули журналісти і залишилися наодинці.

З неофіційних джерел стало відомо, що депутати різних політичних сил намагалися кожен собі вирвати гроші, виділені на ремонт внутрішньо-дворових проїздів. Нині майже всі двори потребують негайного ремонту, і кожен народний обранець намагається вибити гроші саме на свою виборчу дільницю, щоб довести, як саме вони турбуються про своїх виборців. Але кам'янчани мають розуміти, що ці гроші не з їхньої власної кишені, це бюджетні кошти, просто для того, щоб відремонтували твій проїзд, потрібно належати до партії.

Та найголовніше на часі питання – сортування сміття, тим паче, що незабаром почнуть штрафувати тих, хто не виконує правила. Тому в місті вже необхідно щось робити, щоб сміття сортувати. Але українець нині не здатен це робити на побутовому рівні, адже ніхто в квартирах не буде тримати декілька ємностей для збору сміття. Зазвичай все викидається в одне відро. Крім того, в нас немає такої культури, щоб не змішувати сміття, а з нього ще мати зиск. Тому на зустріч запросили доктора технічних наук, заступник директора Інституту газу НАН України Геннадія Жука, який повідомив, що наразі перший етап вони планують реалізовувати в Кам’янці-Подільському, а саме – видобуток біогазу на полігоні твердих побутових відходів вже чекає свого завершення. Проект розроблено, обладнання закуплено, триває експертиза. У випадку позитивного результату його реалізація може розпочатися в червні цього року.

Наступні кроки – будівництво сміттєсортувальної лінії та вироблення вуглекислоти. За словами міського голови Михайла Сімашкевича, тема дегазації і переробки сміття – дуже актуальна сьогодні і в цьому напрямку є над чим працювати. Так, планується зробити акцент і на написанні грантів для закупівлі спеціальних контейнерів європейського зразка для роздільного сортування сміття. Проте невідомо, наскільки ефективні вони будуть, бо першими сортувальниками є і будуть безхатьки. На репліку про те, що за кордоном заробляють на смітті, гість, який має величезний досвід у цьому питанні, зауважив, що саме вивезення сміття має досить високий тариф. 

Ця сортувальна лінія не ляже на міські плечі, а фірма, яка цим займається, візьме для цього кредит і встановить її, але всі зиски теж будуть їй.

Наступним було питання про створення реабілітаційного центру для військових, котрі повернулися з війни на сході. Учасники АТО представили перші напрацювання, зокрема з пошуку приміщення й надання різних видів допомоги бійцям. Мова про реабілітаційний центр, який мали створити на території колишньої медсанчастини, вже не йде. Тодішні прожекти з’їли 42 тис. грн на проектну документацію, на тому й заглохло. Але кам’янецький лікар-психотерапевт, до речі, єдиний в місті і районі Віктор Войцехівський вже створив такий центр допомоги учасникам бойових дій «SOS», через який вже пройшло 250 чоловіків, а 118 встановлені діагнози, які дали можливість пролікуватися. Борис Цвігун надав слушну пропозицію про те, що нічого не потрібно створювати, а в цій приватній структурі просто замовляти послуги і від цього виграють усі. Крім того, це приміщення відокремлене від медичної установи і від людського ока, адже учасники бойових дій не бажають показуватися зі своїми проблемами серед людей. Поки що ці послуги лікар надавав безоплатно, але його ресурс вичерпався і тепер потрібна підтримка. Отже, на проходження реабілітації атовців потрібно 700 тис. грн – це медична складова (утримання медперсоналу), комунальні витрати (газ, електрика, вода), оренда приміщення тощо.

Презентував систему продажу майна комунальної власності представник обласної філії ДП «Сетам», яке надає допомогу органам місцевого самоврядування. Міський голова Михайло Сімашкевич повідомив, що це для міста дуже вигідно, адже без вкладання коштів Кам'янець може отримати виконання інвестиційної програми. Тобто фірма допомагає віднайти інвестора чи покупця на комунальне майно. Більш детально діяльність цієї організації буде обговорено на ще одній зустрічі, під час якої планується підписати протокол про наміри щодо співпраці.


Теги: засідання депклубу

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.